מדריך

שניים במכה

בצד האחד - Ellen Allien, הגברת הראשונה של הטכנו והדאנס העולמי, בצד השני - Dusty Kid, ילד הפלא האיטלקי

ברזילי, תל אביב, 04-09-2009 23:30
שניים במכהצילומים - יחצ

Ellen Allien החלה את דרכה בסוף שנות ה-80' בעת שנחשפה להתפרצות האסיד האוס הלונדוני והחליטה לחקור את הז'אנר האלקטרוני לעומקו. בתחילת שנות ה-90' היא חוזרת למקום המזוהה ביותר עמה, ביתה ועיר מולדתה ברלין, היא נשאבת (כמו רבים טובים אחרים) אל אטמוספרת הטכנו של העיר מה שגורר אותה להפיק סדרה של מסיבות, מה שלימים יהפך לאחד הלייבלים האלקטרונים הגדולים בעולם.

במקביל החלה ליצור מוזיקה בעצמה ושיחררה במרוצת השנים כ-5 אלבומי אמן ועשרות סינגלים ורמיקסים (ביניהם רמיקסים לטום יורק ובק) אשר חשפו אשפית סאונד מרתקת שמניעה את יצירותיה המוזיקליות בין אלקטרוניקה אבסטרקטית לבין קטעי טכנו משובחים. מעבר ליצירה הופעות ותיקלוטים במועדונים ובפסטיבלים היוקרתיים ביותר על פני הגלובוס, אלן אליין ידועה כציידת כשרונות מיומנת ללייבל שלה ביטפיץ.

חיים אביטל - אחד היוצרים המוכשרים ביותר שיצאו מישראל בשנים צורף אל משפחת ביטפיץ אחרי שכבר סומן כאחד השמות המסקרנים בגזרת הטק האוס והחזיק ברזומה שלו כותשי רחבות ששוחררו בלייבלים מובילים. אחרי שניגן במסיבות ביטפיץ בסונאר ברצלונה, פאנורמה ברלין ונקודות נוספות על הגלובוס הוא ילווה את אליין במרגש הביתי שלו בסט חימום ארוך שיכלול חשיפה של חומרים מאלבום האמן החדש שלו שעתיד להשתחרר בשנה בקרובה.

ובאותו הזמן, בחצר יתארח ילד הפלא האיטלקי והרזידנט החצי שנתי של הברזילי - דסטי קיד. הוא חוזר אלינו בכדי להשיק רשמית את אלבומו החדש בתל אביב,הפעם ברחבה פתוחה (חצר המועדון) עם תגבור מסיבי של הגברה ותפאורה.ליווי מקומי יספקו אוריה וסטפן, שניים מהשמות הבולטים בגזרת הפרוגרסיב-טכנו .

אלן אליין ודאסטי קיד בישראל, יום שישי ה-4.9, 24:00, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות