מדריך

סוף עונה

הצוללת הצהובה סוגרת את הקיץ ויוצאת לפגרה, לא לפני שהיא מארחת את התפוחים, לוס כפרוס וקולולוש להופעות גרוביות במיוחד

הצוללת הצהובה, ירושלים, 21-08-2009 14:00
סוף עונה

לוס כפרוס היא הוכחה מובהקת לשילוב מוצלח בין תרבויות, שפות וזרמים מוזיקליים שונים. ההרכב שהתחיל את דרכו בשנת 2004 בפאבים ומועדונים המזוהים עם הקהילה הרוסית, מהר מאוד פרץ את גבולות ה"גטו" וכבש את ליבו של הקהל הישראלי הצברי. במוזיקה של לוס כפרוס הטמפרמנט הרוסי פוגש את השמש הישראלית ומתוך המפגש הזה נולד סגנון חדש ומקורי המשלב מוזיקת סקא, רגאיי, דאב וג'אנגל ברוסית, אנגלית ועברית ובכך מדבר לכל המגזרים בשפה האוניברסלית - שפת המוזיקה. אלבום הבכורה של הלהקה, "ראסטה וסילי", הופק ע"י לוס כפרוס ובן הנדלר (בלקן ביט בוקס...), ונמצא בחנויות התקליטים.

התפוחים בהופעה מיוחדת ב"במה הגדולה" של סוזן דלל - הופעה ראשונה תחת כיפת השמיים ביום שישי בצהריים. התפוחים ינגנו חומר חדש, משולב בביצועים מחודשים לקטעים ישנים. לאחר שהודפס אלבומם השני "Attention" במהדות ויניל לפני כשלוש שנים, הפנו החבר'ה את משאבם אל מעבר לים בכדי להפיץ את המוזיקה והוויב שלהם ברחבי העולם. צלילי ההרכב הגיע לאוזניו של אדריאן גיבסון, אושייה בריטית, אשר מיהר לשחרר את קטע הנושא מהאלבום על גבי תקליטון "7 דרך חברת התקליטים שלו FREESTYLE RECORDS - התקליטון היווה פרומו לאוסף משובח שהעמיד את הלהקה בקו אחד עם מיטב הלהקות הפועלות כיום בסצנת הFאנק העולמית. Buzzin' About, שיצא באירופה ובישראל ביוני 2008 הגיח לעולם כשהוא מוקף בערימות של ציפיות סביב ההרכב הרענן. הלהקה ממשיכה את חגיגת הFאנק, היפ הופ, ג'אז, רוק ואמנות התיקלוט ככלי נגינה. הסימפולים נעים בין ריי צ'ארלס למלודיות כלייזמר כשמידה של הומור והרפתקנות מרחפת מעל פני הגרוב. בתור להקה שהתחילה על טהרת האלתור המשותף, "התפוחים" הצליחו לשמור על חדוות יצירה ואילתור נדירה. סביב ארבעה פטיפונים, חטיבת נשיפה חריפה ומחתרת קצב רצחנית של קונטרבס ומתופף חייתי.

קולולוש - ההרכב הוקם ב-2003 כשחבורת מוזיקאים מוכשרת חברה לכדי חטיבה אנרגטית ושמחה במיוחד ואימצה לעצמה את הביטוי הירושלמי לשמח ה: "קולולולוש". הם יצרו שילוב מענג בין היפ הופ, ראפ, ג'אז ופאנק והופעותיה הפכו לשם דבר בנוף המקומי. קולולוש לוקחים את הגרוב המקומי צעד קדימה ומציגים אלבום אולפן ראשון. הסינגל הראשון מתוכו "People Of The Streets" מציג שילוב מושלם בין גרוב שחור כמיטב המסורת האפרו-אמריקאית לבין מלודיות ים תיכוניות שמנוגנות על סקסופון וחצוצרה.  באלבום מתארחים שניים מהמוזיקאים המוערכים בפילדלפיה: זמר הסול הוותיק באני סיגלר והפרקשניסט פאבלו באפטיסטה שעבד עם אלישיה קיז, ג'יל סקוט וזמרת הג'אז דיאן ריבס.

סוגרים עונה, יום שישי ה-21.8, 14:00, הצוללת הצהובה, הרכבים 13, ירושלים

תגובות