מדריך

גרילת תרבות

משוררים, זמרים ויוצרים רבים מפגינים כנגד גירוש ילדי הפליטים, באירוע של גרלית תרבות, מול מתקן משטרת ההגירה

מתקן הכליאה של משטרת ההגירה, חולון, 05-08-2009 17:00
גרילת תרבות

בימים הקרובים תפתח יחידת עו"ז (יחידת "עובדים זרים") (חסרת עוז וחזון) של משרד הפנים במבצע גירוש המוני מהארץ של משפחות וילדים של מהגרי עבודה. אנו משוררות, משוררים, יוצרות ויוצרים החלטנו להשמיע את קולנו כנגד האימה, הסיוט, הפחד ומדיניות השינאה.

גם ילדי הפליטים נרדפים על ידי משטרת ההגירה, נעצרים ונכלאים יחד עם משפחותיהם. הם נעקרים מאזור המרכז (נוהל חדרה-גדרה), ונשלחים למקומות בהם אינם יכולים לקבל טיפול רפואי מינימלי או צרכי קיום בסיסיים. מעצרים המוניים נערכים ברחובות תל אביב וערים אחרות מאז 1 ביולי. ציד האדם הזה עומד לעלות מדרגה ב-1 באוגוסט ולהפוך לרדיפה חסרת תקדים של משפחות וילדים. הזכרון ההיסטורי של גירוש יהודים מאירופה, גירוש ערבים, גירוש מהגרים מאירופה חזרה לאפריקה, חוזר גם לכאן כשישראל לא מוכנה לחשוב על עתידה במזרח התיכון ואפריקה ועל האחריות המוסרית שלה לתת מקלט בסיסי לנרדפים/ות ולחסרי/ות הישע.

כמה מילים על הילדות - רבים מהילדות/ים שנולדו בישראל מוגדרים "לא חוקיים", כי המדינה אוסרת על מהגרי עבודה לקיים קשר זוגי או להביא ילדים לעולם - הם עברו על החוק בכך שנולדו (!) הילדים האלה הם ישראלים לכל דבר. הם נולדו בישראל, גדלו בישראל, התחנכו בישראל, שפתם היא עברית וזהו המקום היחיד שהכירו אי פעם.י

לדי הפליטים הם חסרי מעמד וחסרי זכויות כי המדינה מתכחשת לכך שהוריהם הם פליטים, ואינה מוכנה להעניק מקלט מדיני לאנשים שנמלטו בעור שיניהם מרצח עם ומרדיפה. מדובר בפחות מאלפיים ילדים בסך הכל, מהם כאלף ילדים של מהגרי עבודה, וכ-700 ילדי פליטים.

אתר האירוע המתעדכן - http://refuges.blogspot.com/

משתתפים/ות:מואיז בן הראשמאיה בז'רנואהרון שבתאירוני סומקיודית שחרנוית בראלמתי שמואלוףרועי ארדיעל ברדהגליה אבן חןאיתן קלינסקימשה יצחקיאסנת סקובלינסקירוני הירשיובל בן עמייערה שחוריאלמוג בהריהושע סימוןניר נאדרינאי ישראליטל ניצןיוסף עוזר(רשימה מתעדכנת)מוסיקה: יובל בן עמי, גל זיו ואורחות נוספותמנחה: יהושע סימון 

שירת בנות הפליטים, יום רביעי ה-5.8, 17:00, מתקן הכליאה של משטרת ההגירה, צורף 5, חולון

תגובות