מדריך

דון חואן

חואן אטקינס, האיש שהמציא את המושג "טכנו" בשנות ה-80', מגיע לביקור בארץ, במסיבה מטורפת עם שתי רחבות ושלל דיג'ייז מקומיים

ברזילי, תל אביב, 17-07-2009 00:30
דון חואןצילום: יחצ

חואן אטקניס שהחל את הרומן שלו עם עולם המכונות בשנת 81', בגיל 16 (!!) הוא שיחרר יחד עם ריק דיוויס תחת השם Cyborton את "Alleys of your mind" קטע שהיווה למעשה את התשתית להתפתחות של האלקטרו-טכנו. בשנת 84 שיחרר את הקטע "Techno city" שנחשב לדעת רבים לקטע הטכנו הראשון אי פעם. בהמשך שיחרר קלאסיקות כמו"No Ufo's"," The Chase", ו "Clear" (שסומפל לפני שנים אחדות על ידי מיסי אליוט).תחת שמות כמו "Model 500 ""Channel one ו Infiniti" ". הקטעים הצליחו להכות גלים בעיקר בזכות המבנה שלהם שסימל חדשנות פורצת ולראשונה הוצגה לעולם מוזיקת מכונות מרגשת וסינטיזריים שיודעים לדבר.

במקביל התחבר אטיקניס לדריק מיי וקווין סנדרסון חבריו לספסל הלימודים דאז, שגילו התעניינות בפועלו של חואן. השניים נסחפים בעקבותיו לעולם האלקטרוניקה ומחליטים להקים מועדון ""The Music Institute למעשה המועדון הטכנו הראשון בעולם שמצליח למשוך ולשנות את חייהם של צעירים כמו: קרל קרייג, סטייסי פולן, קני לארקין, רי'צי הוטין ואחרים.

מאוחר יותר מקים חואן את הלייבל האישי שלו "Metroplex " שמשחרר לעולם כמה מהקלאסיקות האלקטרוניות החשובות בכל הזמנים,והופך לסממן חלוצי של הסאונד הדטרוטי. בדיוק באותה תקופה יוצא חואן יחד עם דרייק מאי וקווין סאנדרסון לסיבוב הופעות ראשון באירופה שם הם ניצבים המומים מול רבבות אנשים ומתקשים לעכל עד כמה המוסיקה הניסיונית שהקליטו בחדרו של חואן הפכה לתופעה כלל עולמית.למרות שתקליטיו נמכרו בעשרות אלפי עותקים והוא בילה את מירב זמנו בדילוג בין יבשות במשימה להפיץ את בשורת הטכנו שלו, הוא לא האט את הקצב ופרץ אל שנות ה-90' עם קטעי מופת חדשים שהמשיכו לחקור את יחסי האדם - מכונה, לשלב אלמנטים מג'אז, פ'אנק, היפ-הופ, רוק ועוד שלל השפעות שנמסות אל תוך מוסיקת הסינטיסייזרים המרהיבה שלו.

אטקינס ביסס את מעמדו באירופה כשחבר לגופים כמו הטרזור ו R&S והביא את הטכנו למחוזות אינטילגנטיים ומרגשים מתמיד, נגע במגוון ז'אנרים מאלקטרו-פ'נק עד לדראם אנ בייס והשפיע על יוצרים במגוון רב יותר של סגנונותבשנים האחרונות חואן מקים לתחייה את פרויקט הסולו הראשון שלו Model 500 והפעם כהרכב חי. יחד עם הבוס של "Underground Resistance" מאד מייק בנקס, dj skurge (שביקר בברזילי בעבר) ו-  Mark Taylor הם חורשים במות בפסטיבלים ומועדונים מסביב לעולם ואף עובדים על אלבום עם חומרים חדשים שאמור לצאת עוד השנה.

יחד עם חואן ינגנו טובי ודיפ'ה (ג'קאין), אגוזי ונדב רביד, אנה וסוזנה ודני בר ועופרי גופר.

20 מכם שילחצו ממש כאן יוכלו להיכנס לאירוע בחינם מתנת קול הקמפוס. איזה כייף!

חואן אטקינס בישראל, יום שישי ה-17.7, 00:30, ברזילי, הרכב 13, תל אביב

תגובות

 • לא לאמין שזה קורה בתל אביב

  טירוף !

  מוטי, 12-07-2009 18:27

 • מתי מודיעים ל-20 הזריזים?

  פיף, 13-07-2009 15:48

 • הודעות יישלחו לזוכים ביום חמישי בצהריים

  קול הקמפוס, 15-07-2009 23:46