מדריך

שחור ליום אפור

NNEKA, אחת ההבטחות הגדולות בעולם המוסיקה השחורה וגראונדיישן, להקת הרגאיי מקליפורניה, בערב נדיר של שתי הופעות חיות מלאות, גדושות באנרגיות, במסגרת "מיוזיק סיטי"

ביתן 10, גני התערוכה, 10-07-2009 21:00
שחור ליום אפורצילום: יחצ

בהשראת חגיגות המאה לעיר תל אביב, יתקיים לראשונה ההפנינג הבינלאומי "מיוזיק סיטי": "מיוזיק סיטי" הוא מפגש פסגה של המופעים והאומנים החמים והעכשוויים ביותר המשתייכים לזרם המוסיקה השחורה בעולם.

שתי הופעות חיות מלאות, גדושות באנרגיות ובשמחה , הפנינג תרבותי חובק עולם המצדיע לעיר שבה חיי התרבות בפריחה מתמדת ובעלייה חדה בשנים האחרונות:

נקא - NNEKA - נולדה ב-1981 בכפר קטן בשם ווארי בניגריה, אפריקה. היא עברה להמבורג לפני כ-5 שנים, כדי לקדם את הקריירה המוזיקלית שלה.האבות המייסדים של הרגאיי והאפרו ביט, בוב מארלי ופלה קותי הניגרי, הן אבני הדרך שלה. היא גם שואבת את ההשראה שלה מעוד אומנים גדולים במוסיקה השחורה כגון אריקה באדו, מוב דיפ, טאליב קוואלי, מוס דף, ובניו של בוב דמיאן וזיגי מארלי.את המוסיקה שלה לא ניתן לתייג: סול, טריפ הופ, רגאיי, פאנק והיפ הופ, הם רק חלק מהזרמים בהם היא שוחה.לא רק המוסיקה ,פורצת הגבולות והסוחפת הפכו את נקא לזמרת-יוצרת נערצת באירופה. אישיותה הכריזמטית והנוכחות הבימתית שלה מגובים בטקסטים חזקים שהיא כותבת. החופש, המאבקים החברתיים שקיימים בכל מקום בעולם, מעמד האישה והשאיפה לצדק ושלום הם המסד בעולם המוזיקלי שלה.היא נציגת הדור החדש של הזמרות השחורות, ליגת האלופות בה חברות אריקה באדו ולורין היל, שילוב של מהפכניות וגרוב, של רוחות החמסין הלוהטות המדבריות ושל קצב המסיבות הכי מטורפות. אלבומיה: Victim of truth מ- 2005 ו- No Longer At Ease מ- 2008, זוכים לביקורות נלהבות בכל העולם.

לארץ היא מגיעה לאחר שחיממה חלק מהופעות הענק של לני קרביץ, והשתתפה בכל הפסטיבלים הגדולים של הקיץ באירופה.

גראונדיישן - ייחודה של הלהקה שהוקמה ב-1995 ע"י Harrison Stafford, Marcus Urani, Ryan Newman הוא המיזוג הנדיר בין הרקע ממנו מגיעים נגניה של הלהקה כיוצאי בתי הספר הטובים למוזיקה בארה"ב ואהבתם לרגאיי הג'מייקני. כפי שמספר הריסון סטאפורד מנהיג ההרכב: "לא היו לימודי רגאיי באוניברסיטה, אז למדנו ג'אז ובלוז, לעומק". ביקוריהם בג'מייקה והחיבור עם תרבות הראסטה העמיקו את רצונם להעביר את המסר האוניברסאלי של הרגאיי: חופש ואהבה.

ללהקה שישה אלבומים יפהפיים ואלבום חדש בקנה, ובזכותם בתוך כמה שנים הפכה גראונדיישן לאחת מלהקות הרגאיי והדאב הבולטות והמצליחות ביותר בעולם. הם אירחו באלבומיהם כמה מגדולי זמרי הרגאיי כגון:Cedric Myton (The Congos), Apple Gabriel (Israel Vibration), Don Carlos (Black Uhuru) ועוד.

עוד ינגנו הערב - כהן @ מושון, אונילי וחיים לרוז, נעה פארן, אבויה סאונד, טרטל והקטיק (ט.ב.ק) וסקאנרייד

פסטיבל מיוזיק סיטי, יום שישי ה-10.7, 21:00, ביתן 10, בני התערוכה

תגובות