מדריך

מפלצות התהילה

כריס קורנל (סאונדגארדן, אודיוסלייב), מגיע ארצה לכבוד אלבומו החדש, להופעה משירי כל התקופות. יחממו אותו: משינה במופע מיוחד עם האלבום "מפלצות התהילה"

גני התערוכה, תל אביב, 17-06-2009 21:00
מפלצות התהילהצילום: יחצ

כריס קורנל נולד בשם כריסטופר ג'ון בויל; Christopher John Boyle, ב-20 ביולי 1964. קורנל הוא אחד הקולות הבולטים בסגנון גראנג'/מטאל וידוע בעיקר כסולנה לשעבר של להקת סאונדגארדן. קורנל נולד בסיאטל לאם ממוצא יהודי, רואת חשבון במקצועה, ולאב ממוצא אירי קתולי, רוקח במקצועו. קורנל הוא הבן השלישי במשפחה, ולו שני אחים גדולים ושלוש אחיות צעירות ממנו. לאחר גירושי הוריו שינו כל הילדים את שם משפחתם לשם נעוריה של האם: קורנל. בהיותו נער סבל מדיכאון חמור, ולעתים נדירות היה יוצא מביתו. הוא היה מעביר את זמנו בבית בנגינה על תופים וגיטרה. לפני שהפך למוזיקאי עבד כשף במסעדה.

עיקר פרסומו של קורנל הוא כסולנה של אחת מהלהקות המובילות בסצנת הגראנג' של סיאטל בשנות ה-90, סאונדגארדן, שפעלה בין השנים 1984-1997. הלהקה הוקמה ב-1984 על ידי קורנל, קים ת'איל והירו ימאמוטו. במקור ניגן קורנל בתופים בנוסף לשירה, אך במהרה צירפו אליהם את המתופף סקוט סאנדקוויסט וקורנל התרכז בשירה בלבד.

בסוף 1994, לאחר שסיימה הלהקה סיבוב הופעות, התברר כי קורנל אימץ יתר על המידה את מיתרי הקול שלו, והלהקה נאצלה לבטל מספר הופעות כדי להימנע מנזק בלתי הפיך למיתרים. בזמן זה השתתף ביצירת אלבום של הזמר אליס קופר, The Last Temptation. הלהקה התפרקה לבסוף ב 1997, לאחר שהוציאה חמישה אלבומי אולפן וזכתה בשני פרסי אמי.

במקביל לחברותו בלהקת סאונדגארדן, השתתף קורנל בפרויקט עם המוזיקאים שלימים הקימו את פרל ג'אם. הפרויקט נקרא "טמפל אוף דה דוג", והם הוציאו אלבום הנושא את אותו שם ב-1991, בו רוב השירים נכתבו על ידי קורנל. האלבום נעשה כמחווה לזכרו של חבר משותף, אדרו ווד, שמת ממנת יתר של סמים. ווד היה בעבר שותפו לדירה של קורנל. האלבום זכה להצלחה רבה בארצות הברית.

לאחר שהתפרקה סאונדגארדן, הוציא ב- 1999 את אלבום הסולו "Euphoria Morning", שזכה לביקורות טובות, אך לא להצלחה מסחרית. השיר "Can't Change Me" מתוכו היה מועמד לגראמי. השיר "Sunshower" היה חלק מפסקול הסרט "Great Expectations" ועיבוד של השיר "Mission" היה חלק מפסקול "משימה בלתי אפשרית 2". כן כולל האלבום את השיר Wave Goodbye, מחווה לג'ף באקלי שנפטר ב-1997. קורנל הצהיר שבכתיבת האלבום הושפע רבות מבאקלי וסגנונו. ב 2000 יצא לסיבוב הופעות שליווה את יציאת האלבום. קורנל השתתף בפרויקטים נוספים: מספר שירים בפסקול הסרט "סינגלס", שניסה להתחקות אחר סצנת הגראנג' בסיאטל ושיר הנושא של הסרט ה- 21 בסדרת ג'יימס בונד "קזינו רויאל". 

ב 2001 חבר קורנל לטום מורלו, טים קומרפורד ובראד ווילק, מלהקת רייג' אגיינסט דה מאשין, והם הקימו את להקת אודיוסלייב, שזכתה להצלחה אדירה ביקורתית ומסחרית. הלהקה התמודדה עם קשיים בתחילת דרכה והתפרקה בטרם הוציאה אלבומה הראשון, קורנל סבל באותה תקופה מהתמכרות לאלכוהול. בסופו של דבר הוציאה הלהקה שלושה אלבומי אולפן. קורנל היה הכותב העיקרי של השירים, אך הקרדיט ניתן לכל חברי הלהקה. בתקופתו בלהקה נגמל משתייה ועישון ועל פי מורלו, Revelations היה האלבום הראשון שבהקלטתו קורנל לא עישן, שתה או השתמש בסמים. הלהקה התפרקה בתחילת 2007, וסמוך לכך הוציא קורנל את אלבום הסולו השני שלו "Carry On" שהגיע למקום ה-17 במצעד מגזין בילבורד.

כריס קורנל/ משינה - מפלצות התהילה, יום רביעי ה-17.6, גני התערוכה

פתיחת דלתות: 18:00, מפלצות התהילה: 19:30, כריס קורנל 21:00

תגובות