מדריך

הכל זהב

חמישיית סטפאנו בולאני במופע מיוחד של עיבודי ג'אז ללחניו של ענק הזמר העברי - סשה ארגוב

בית האופרה, תל אביב, 12-06-2009 22:00
הכל זהבצילום: יחצ

שני עולמות מוסיקליים מרתקים ייפגשו בקונצרט החמישי והאחרון לעונה של סדרת הג'אז במשכן- ג'אז פלוס: אמנותו של כוכב הפסנתר סטפאנו בולאני ולחניו האלמותיים של אלכסנדר "סשה" ארגוב, מגדולי המלחינים שיצרו בישראל מאז ומעולם.

המפגש בין בולאני למוזיקה של ארגוב נוצר בעת ביקורו הראשון בארץ בשנת 2006 במסגרת סדרת "ג'אז במשכן". ניצן קרמר, מנהלה האמנותי של הסדרה השמיע לבולאני הקלטות שונות של המוזיקה של ארגוב וביקש לדעת אם יעניין אותו לבצע את המוזיקה שלו בעתיד, תשובתו החיובית של בולאני הובילה לביצוע ארבעה קטעים של ארגוב ע"י בולאני בנגינת סולו פסנתר במסגרת פסטיבל הג'אז של תל אביב.

המפגש הראשון הזה בין בולאני ויצירתו של ארגוב הובילו להפקה חד פעמית של ערב שלם בו יבצע הרכב חמישייה מיוחד המונהג ע"י בולאני עיבודים של ג'אז במיטבו ללחניו של ארגוב.

בולאני מופיע בפורמטים רבים ומגוונים - החל מרסיטלים לפסנתר ועד למופעים עם תזמורות סימפוניות.

במופע בישראל יבצעו בולאני וחמישייתו, אילתורים ווריאציות לנכסי צאן הברזל של סשה ארגוב מי שהלחין עבור להקת הצ'יזבטרון (להקת הזמר של הפלמ"ח), להקת הנח"ל, "בצל ירוק", "התרנגולים" ועבור סרטים, הצגות ומחזות זמר ובהם "שלמה המלך ושלמי הסנדלר" וטקסטים של חשובי הכותבים בתחום כנתן אלתרמן, חיים חפר, עמוס אטינגר ויורם טהר-לב.

סטפאנו בולאני | פסנתר

ניקו גורי | קלרינט

אנטוניו סאליס | אקורדיון

יספר בודילסן | בס אקוסטי

מורטן לונד | תופים

 

ג'אז פלוס, יום שישי ה-12.6, 22:00, בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב

תגובות