מדריך

עידן הטיפשות

במסגרת פסטיבל "אקולנוע" ה-6 תתקיים הקרנה של הסרט המרכזי "עידן הטיפשות". לראות איך אנחנו היום נראים ממבט בעתיד

סינמטק ירושליים, 23-05-2009 21:00
עידן הטיפשותמתוך הסרט - עידן הטיפשות

פסטיבל אקולנוע השישי, ממשיך בהקרנות ברחבי הארץ, בין היתר עם הסרט "עידן הטיפשות" של הבמאית הבריטית פראני ארמסטרונג. הסרט הוא הכלאה בין דרמה, תעודה ואנימציה, בכיכובו של השחקן הבריטי המוערך והמועמד לאוסקר פיט פוסלת'ווייט. "עידן הטיפשות" עוסק בצורך המיידי למצוא מענה לשינויי האקלים. במרכז העלילה אדם שנותר בעולם הרוס, המנהל ארכיון שמתעד את הישגי המין האנושי. תוך שהוא צופה בקטעי הארכיון הוא מנסה לברר כיצד הכל השתבש, ומדוע האנושות לא עצרה את שינויי האקלים לפני שנעשה מאוחר מדי, למרות כל הסימנים המקדימים.  

בפסטיבל יוקרנו סרטים העוסקים בצורה מקורית ומעניינת בסוגיות סביבתיות וחברתיות שבפניהן העולם ניצב. בין הנושאים המרכזיים שיעלו השנה בפסטיבל: הפיכתם של מים לסחורה, אנרגיה והגנה על  בע"ח - ובכלל זה כרישים, עליהם יוקרן סרט חדש ומרתק החושף את צדדיהם הרגישים. כמדי שנה, תתקיימנה הקרנות בכורה ישראליות ועולמיות של סרטי סביבה. במקביל, יתקיימו במהלך הפסטיבל סדנאות אקולוגיות, הרצאות של ארגוני סביבה, ירידי מוצרים ירוקים, הפעלות לילדים, תערוכות והופעות. במסגרת האירוע יתקיימו גם תחרות בינלאומית של סרטי סביבה, ותחרות סרטי סטודנטים - במגמה לעודד יצירה של סרטים "ירוקים".

לתכניית הסרטים המלאה

עידן הטיפשות, במסגרת פסטיבל אקולנוע, מוצ"ש 23.05, 21:00, סינמטק ירושלים (דרך חברון 11), ו-שישי 05.06, 14:00, המועצה לישראל יפה ת"א (שד' רוקח ישראל 80 ת"א).

תגובות