מדריך

רוצים תיקון?!

מכללת עלמא ומוזיאון תל אביב עורכים תיקון ליל שבועות, מיוחד בסימן 100 שנה לעיר. בתכנית - הרצאות, שיחות, הקרנת סרטים, מוסיקה וסיורים בגלריות

מוזיאון תל אביב, 28-05-2009 21:30
רוצים תיקון?!רוביק רוזנטל. יחצ

עלמא בית לתרבות עברית, מוזיאון תל אביב לאמנות ומנהלת שנת המאה של תל אביב-יפו, מארחים לליל שימורים של מפגש ולימוד בערב חג השבועות. הרצאות, שיחות, הקרנת סרטים, מוסיקה וסיורים בגלריות, יועברו במקביל ובזה לאחר זה לאורך כל הלילה. השנה, לכבוד שנת ה-100, תיקון ליל שבועות מיוחד: "עיר עברית לבנה". הערב יוקדש כולו לעיר תל אביב - יפו, לתרבות העברית ולחג השבועות.

תיקון ליל שבועות של עלמא מציע חלופה תרבותית עכשווית למנהג עתיק. מקורו של תיקון ליל שבועות בחוגי המקובלים בצפת במאה ה-16. את המילה 'תיקון' פירשו המקובלים כקישוט, ואת שעות הלימוד המשותף של תלמידי החכמים דימו לקישוט הכלה לקראת כלולותיה, באמצעות שזירת מחרוזת העשויה דברי תורה, משנה, תלמוד וזוהר. בלילה זה נוסיף גם חרוזים חדשים במגוון תכנים תרבותיים, ונחגוג עם העיר תל אביב-יפו את יום הולדתה המאה.

בין המרצים המשתתפים בתיקון: גורי אלפי, דודו בוסי, ערן ברוך, אריאל הורוביץ, עמרי הרצוג, אוהד חיטמן, ד"ר יאיר כספי, ליעד מודריק, רונית מטלון, ערן סבאג, עמר סרגי, יובל עברי, אסף ענברי, ד"ר גדעון עפרת, בארי צימרמן, ד"ר רות קלדרון, הרב גלעד קריב, רוביק רוזנטל ועוד.

תיקון ליל שבועות, יום חמישי ה-28.5, 21:30, מוזיאון תל אביב, שאול המלך, תל אביב 

תגובות