מדריך

רואה לך בעיניים

Cadaver Eyes ו-D9 בהופעה של באסים מוגזמים וגריינד-קור פאנק

לבונטין 7, תל אביב, 10-05-2009 22:30
רואה לך בעינייםמתוך מייספייס

Cadaver Eyes הוא להקה של איש אחד, דודיק אופנהיים, שהחל ליצור בשם זה לאחר פרידתו משותפו משכבר הימים, ראם הראובני. הראובני ואופנהיים הלכו יחד עוד משנות השמונים, בלהקת 3 חית המיתולוגית. יחד גם המריאו לנסות את מזלם בניו-יורק. ב-1994 הקליטו יחד תחת השם One Two Four Nine. אלבום בשם TV Dog יצא שנה מאוחר יותר (1995) והוא מכיל קטע שהוקדש ליורם בר, שנפטר באפריל 1995. 1249 היו רביעיה שכללה זמר-גיטריסט בשם רוברט ראנדל ונגן הסיטאר מתיו קאוס. לאחר צאת האלבום, המשיכו הראובני ואופנהיים להקליט בתור ברברה.

באוקטובר 1998 פרש הראובני מן ההרכב כדי לסעוד את אמו, שהיתה על ערש דוי. אופנהיים, שנותר לבדו, ניצל את הזמן כדי להקליט חומרים תחת השם Mildew ושייצאו בעתיד באלבום Flat on the Face. לאחר מותה של אמו, בחר הראובני לשהות בהודו, לא לפני שהקליטו יחד אלבום חי של הופעה בדינמו דבש ב-1999. אופנהיים החל לבחון מוסיקאים אחרים לשתף עמם פעולה. הוא חבר להרכב בשם Trophy, רביעיה שיצרה מת'-רוק, אך הוא לא בא על סיפוקו ליצור מוסיקה יותר נסיונית ויותר קיצונית. לבסוף, בצר לו, החל (או המשיך) לפעול לבד.

הוא בחר לעצמו את השם Cadaver Eyes על שם שורה מהשיר I Love The Dead של אליס קופר. הוא הפעיל סמפלרים, תופים ושר. ב-2001 יצא דמו נטול שם [Demo 01] בעל חמש רצועות שקיבל ביקורות אוהדות. זמן קצר אח"כ, בעודו מנגן עם Trophy, הקליט אלבום בשם No Time To Haste, אלבום בכורה תחת השם קדאבר אייז. האלבום קיבל תשבוחות ממגזינים נחשבים כמו Terrorizer, in Music We Trust, Metal Maniacs, Brutallica ועוד. המוסיקה באלבום קוטלגה כבלאק מטאל ואינדסטריאל גריינדקור. אופנהיים מציג באלבום את אותו קו קשיח, כאוטי ונויזי שאיפיין את ברברה ו-Mildew.

ב-2002 הקליט EP בשם The Acquisition of Power Over Fire ובו 5 שירים. שירים אלו צורפו מאוחר יותר להוצאה מחודשת של No Time To Haste. שני שירים באלבום - "Revised Hell" ו-"Slowed Down Pause" - הם למעשה שירים של bARBARA.

Cadaver Eyes ו-D9 בהופעה, יום ראשון ה-10.5, 22:30, לבונטין 7, תל אביב

תגובות