מדריך

הנה הם באים

אחרי ציפייה ארוכה - Depeche Mode מגיעים סוף סוף לאיצטדיון רמת גן. יחממו אותם ה-Yeah Yeah Yeahs וטרי פויזן

איצטדיון רמת גן, 10-05-2009 21:00
הנה הם באיםיחצ

Depeche Mode פותחים את סיבוב ההופעות  Tour of the Universe בהופעה באיצטדיון רמת גן. את ההופעה תחמם להקת Yeah Yeah Yeahs מניו יורק ולהקת הבנות טרי פויזן מישראל. סיבוב ההופעות ילווה את אלבומם החדש Sounds of the Universe.

דפש מוד נוסדה בשנת 1980 תחת השם Composition of Sound על ידי וינס קלארק, מרטין גור ואנדרו פלטשר. באותה שנה הצטרף אליהם גם דייב גהאן על תקן הסולן ושם הלהקה שונה ל"דפש מוד". דפש מוד הובילה את מהפכת הסאונד הפופולארי של שנות השמונים, כאשר היו בין הראשונים שהשתמשו בסינתיסייזרים ומוטיבים של מוזיקה אלקטרונית. הם הופיעו עם מוזיקת הסינת'-פופ שלהם במועדונים שונים בלונדון והצליחו לבנות סביבם מעגל מעריצים אדוק.

Speak & Spell" אלבומה הראשון של הלהקה, יצא ב-1981 והסינגל  "Just Can't Get Enough" נכנס לעשירייה הפותחת במצעד הבריטי. עם זאת, בזמן שבאירופה לא היו חסרים לדפש מוד מעריצים, ההכרה מכיוון ארה"ב הגיע רק עם צאת אלבומם הרביעי "Some Great Reward". ב-1987, אחרי שהוציאו את אלבומם השישי, כבר זכו חברי ההרכב להכרה משמעותית בארה"ב ובעולם ובשנת 1990 כבר נחשבו לכוכבי על.

ב-1993, וויילדר פרש מההרכב אחרי שהרגיש מיצוי  וגהאן, שהספיק להתגרש פעמיים וניסה להתאבד, אושפז עקב מנת-יתר של הרואין. הארועים האלו הפסיקו את פעילותה של דפש מוד ל-4 שנים ובסופן, בשנת 1998,  חזר ההרכב לפעילות עם מסע הופעות עולמי. ב-2003 גהאן הוציא אלבום סולו משלו ויצא למסע הופעות, גור פצח אף הוא בקריירת סולו ואילו פלטשר הקים לייבל. באוגוסט 2006 היו אמורים להגיע אלינו לפארק הירקון בתל אביב. אך ההופעה שבוטלה עקב מלחמת לבנון השנייה.

את המופע בישראל יביים אנטון קורבין שביים את כל הקליפים, הופעות חיות ועטיפות אלבומים של הלהקה ב-19 שנה האחרונות. האיצטדיון הלאומי ברמת גן יוכשר במיוחד לטובת המופע וציוד רב ברמה הגבוהה ביותר יגיע ארצה באונייה מארה"ב וייצא להמשך ההופעות באירופה במטוסי מטען ושיירת משאיות להובלות היבשתיות.

12:00 - פתיחת קופות17:00 - פתיחת שערים18:30 - מופע חימום של טרי פויזן19:20 - מופע חימום של Yeah Yeah Yeahs21:00 - המופע המרכזי: Depeche Mode

דפש מוד בישראל, יום ראשון ה-10.5, 21:00, איצטדיון רמת גן

תגובות