מגזין

החזון של ג'ון

מחר (שלישי) הזמר-כותב השירים ג'ון שאנון יגיע להופעה בלבונטין. שירן מוסטובוי תפסה אותו לשיחה על משמעות המילים, החיים והמוסיקה

מאת שירן מוסטובוי. 06-04-2009

תגיות: John Shannon

החזון של ג'ון

ג'ון שאנון (John Shannon), זכר אמריקאי לבן, בן 28 ובן מזל סרטן, בטוח אוהב טיולים בשקיעה וגם ספונטני. אלו הם הפרטים היבשים. הוא עושה רושם של אדם נחמד מאוד, שליו ,רגוע ונהנה מפשטותם של הדברים. לאחר שיחה נעימה ועמוקה על משמעות המילים, החיים והמוסיקה אני מביאה לכם את משנתו של ג'ון בכדי שתבינו שמדובר ביוצר שעושה זאת מגיל 6 ומאוד אוהב את הדרך שבה הוא הולך היום. בשנתיים האחרונות הוא החליט לשים את החזון שלו בקדמת הבמה ואת עצמו במרכז.

עד כה הוא ניגן עם אמנים כמו Hiromi ,Sonya kitchell ,Haale ומעבר לכך הוא גם עומד בראש ההרכב Waking Vision. אחרי תקופה ארוכה מאוד של ליווי אומנים אחרים הוא הבין שהוא לא מאושר. זאת בגלל שהרגיש שהוא לא מבטא ומביע את עצמו כמו שהוא היה רוצה. הוא החליט לצאת למסע, פיסי ורגשי בו הוא יוכל להתחבר פנימה עמוק אל תוך רצונותיו הכמוסים ביותר. הכוונה היא לפתח את הראיה שלנו על החיים. לאחר ארבעה ימים במעגל בלי אוכל ורק עם מים מסביב למדורה, במסע שנקרא Vision Quest שזהו טקס אינדיאני עתיק יומין, הבין לראשונה כי ייעודו בחיים זה להיות זמר ולבטא את מה שעל ליבו ולא רק ללוות את אלו שעושים כך.

המטרה שלו במוסיקה היא להתחבר לאנשים ולחבר אותם לעצמם באמצעות השירים שהוא כותב. הוא הגיע לארץ בעקבות חבר ישראלי שהכיר בניו יורק. הוא מגיע לישראל מפריז שם הוא חתום בחברת התקליטים Oblique Sound בה חתומים אמנים כמו Max Wild, Tonolo Dou, Renovation Unlimited  ואפילו ישראלי בשם אלון יבנאי שעושה פיוז'ן ג'אז. כמו כן, הוא כבר החל לעבוד על אלבום שני שעתיד לצאת בתחילת 2010.

לשמש הוא קורא כדור של אש, לשמיים הוא מתייחס באינסופיות ולרוח כמשהו שאתה לא רואה אבל מרגיש וכך הוא גם מתייחס למוסיקה שלו בצורה מאוד מופשטת, מיסטית ורוחנית. הדגש הוא על מינימליסטיות, פחות זה לפעמים יותר. הוא מספר גם על הבלוג שהוא כותב בו דרך העמוד שלו במייספייס. הוא נקרא המיסטיקה של המוסיקה ומעוניין שכמה שיותר אנשים ומוסיקאים ייחשפו אליו. הוא כותב הרבה ומקווה לגעת באנשים גם באמצעות אמצעי זה. כשנשאל על צורת כתיבת השירים שלו, הוא עונה שקשה לו להיכנס לאולפן וללכת על פי משהו קבוע מראש. הוא אוהב להתחיל ולהקליט מה שיוצא לו באותו רגע, להישאר ברגע והוא עושה זאת באמצעות אימפרוביזציה.

מוסיקה בשבילו היא כמו רכב ענק שכולם יוכלו להצטרף אליו לנסיעה ולמסע שכולו התפתחות אישית, לפתוח פתח אל השמיים ואל החוויות שמותירות אותך שונה ממה שהיית. הטבע בשבילו הוא מקור ההשראה העיקרי. הוא המורה למוסיקה, הקונסרבטוריום והוא נגיש לכולם. הוא נווד מרצון, לא משתקע עדיין ונהנה מהחופשיות של החופש במרחב. הוא גר קצת בסן פרנסיסקו בזמן לימודיו בברקלי, בברוקלין וכאמור הרבה לטייל ברחבי ארה"ב והעולם. אין לו ציפיות מקהל וכשיש הן בדרך כלל חיוביות. כל מי ששם צריך להיות שם. כל מה שהוביל את הצופה לשם הוביל גם אותו. הוא מציין שגם אם הצופה לא מקשיב ומדבר תוך כדי הופעה הוא יודע שהמוסיקה עדיין נשמעת וחודרת מבעד למציאות שמעסיקה אותנו ברוב שעות היממה.

במבט לעתיד הוא רואה את עצמו ממשיך לטייל בעולם ולהופיע איפה שהוא רק יוכל ובעתיד גם להתמקם בניו יורק ולהתחיל לבנות משהו יותר מהותי בקרבת חברים קרובים וחברים למקצוע. המטרה העיקרית לאמן היום זה להתחבר לקהל, השאלה היא איך עושים את זה? איך נוגעים בכמה שיותר אנשים כדי להגיע למצב שזה כבר מתגלגל לבד. נסתרות הן דרכי הנגיעה וההצלחה שמגיעה בעקבותיה.

Somewhere הוא השיר האהוב על ג'ון. אני לא רוחנית כמו שלפעמים אולי הייתי רוצה להיות ובכל זאת השיר שלו האהוב עליי הוא - Golden Eagle בו יש משפט אולי מעט נדוש אבל כל כך נכון ובמיוחד בזמנים המודרניים, "Make space for your soul". זה משהו שאנחנו שוכחים לעשות לפעמים ואולי מעכשיו נתחיל יותר.

התמונות נלקחו מעמוד המייספייס

תגובות

  • אחלה כתבה

    הדר זילב, 08-04-2009 01:44