מגזין

קצר וקולע

J-Viewz נתנו הופעה חגיגית בבארבי, רגע לפני שהם שבים לניו-יורק. שירן מוסטובוי חזרה עם תקוות גדולות

מאת שירן מוסטובוי. 04-04-2009

תגיות: J Viewz

קצר וקולע

הם מגיעים קצת תשושים ומלאי געגועים מתקופה מרגשת ופורייה בניו יורק שם הופיעו ב- Blue Note ו- Irving Plaza ביחד עם "אינפקטד משרום". הם נחתו ונרגעו מהקור הגדול של ניו יורק, כדי לחמם את לבבות המעריצים, החברים והמשפחה. העם זוכר, מכיר ומוקיר ומצביע ברגליים. זו גולת הכותרת של ערב אנרגטי, תוסס ומבעבע, כיפי, מקפיץ, מרקיד ומה עוד שכחתי? אה כן, מגניב. אוף עם המילה הזו ששגורה כל כך חזק בשפה, שנדמה לפעמים שהכי קל לתאר כמעט את הכל בעזרתה.

הרוח האלקטרונית הורגשה פחות הפעם משום מה. היה דגש רב יותר על הכלים החיים ועל האנשים שמנגנים עליהם. המתופף בחסד עליון, טל רונן, ממש מדויק ויודע מתי להתחיל להמשיך ולהפסיק. טיימינג, כידוע ,זה הרבה בחיים. חוץ ממנו השתתפו נועה למברסקי הסולנית האדמונית בעלת הקול העמוק שיודע גם להיות רדוד כשצריך. אוריה גזית בחצוצרה ומחזק את מיתריה של נועה, באופן מפתיע עשה זאת הפעם גם יונתן דגן עם שיר חדש שנקרא Come Back Down אבל תמתינו בסבלנות מיד אני ארחיב בנושא. בנוסף הוא כמובן גם הראש של ההרכב, מנגן על גיטרה ומתפעל את האפל. יקיר בן טוב על הקלידים, אמיתי אשכנזי בסקסופון, נמרוד טלמון בטרומבון וטל גובארי על כלי הקשה (דרבוקה למשל) ובס.

ההפתעה של הערב הייתה שלושה שירים מקוריים מהאלבום החדש. Building a Home ,This City ו- Come Back Down. הפעם הם הביאו איתם את הייחודיות שכל כך התבקשה עד עכשיו. כמה שירים שונים מאוד ממה שאנחנו מכירים. יותר אישי יותר אינטימי ומדבר אל כולנו באותה השפה. שפה של רגשות ושל מוסיקה שמגיעה מהקרביים. הם עובדים קשה וזה ניכר ואני כבר יכולה להגיד בפה מלא שאני מלאת ציפייה למשהו חדש, שונה, ייחודי וממכר מן האלבום החדש שעתיד לצאת בעוד כחצי שנה. כמו כן אני מלאת הערצה והערכה מעצם הסיכון שהם לוקחים בניסיון לקחת את עצמם שלב אחד לפחות קדימה. הם נהנים להופיע ולהביא את עצמם למרכז העניינים. אין ספק שההנאה היא הדדית.

הם נתנו שואו משגע. הקהל לא רצה ללכת הביתה ובטוח ציפה לעוד. אני ציפיתי לעוד, לטעמי היה קצת קצר במיוחד לאור העובדה שרק אלוהים יודע מתי תהיה הפעם הבאה שנתראה. אוהבים אותם כאן מאוד. מספיק בשביל למחוא כפיים ולנופף איתן באוויר על פי הוראה מיונתן. אני מאמינה שבניו יורק הקרירה שיתוף הפעולה וקבלת הפנים הם צוננים ביחס לכאן. אם באהבה עסקיננו אז הם קיבלו מספיק אהבה שתחזיק אותם ותתמוך בהם בתקופה לא קלה ומאתגרת, תקופה של היערכות מחדש, יצירה של חומרים חדשים וראייה מחודשת על דברים שנמצאים כרגע בסוג של הולד.

הם יהיו איתנו כאן עד אמצע אפריל ויחזרו מכאן לניו יורק להמשיך במסע ארוך ומפותל שבסופו כולי תקווה להצלחה בינלאומית בסדר גודל אחר לגמרי. עם הנחיתה שלהם שם הם עתידים להופיע עם Shpongle שמייצר מוסיקה פסיכדלית בקצב נמוך(פסייביינט) וגם עם Simon Posford שהוא מחלוצי יוצרי הטראנס הפסיכדלי. נותר לנו להחזיק אצבעות חזק לנציגינו בגולה ולקוות לטוב, לרע וגם למכוער. תמהיל בריא של מציאות. אבל בעיקר לטוב. טוב?

התמונה נלקחה מעמוד המיספייס של J.VIewz

תגובות

 • ניייייייייס

  הייתי רוצה לראות אותם בהופעה עם סיימון פוספורד... אילו שירים הם ניגנו מהאלבום הקודם??

  גלעד, 04-04-2009 23:26

 • תשמע..

  אני לא אמנה את כל השירים כאן אבל יש לי ליינאפ שישמח להתפקסס או להיסרק אליך. חוצמזה אתה יודע הלהיטים under the sun smooth criminal, your country, sunswoop, seeline woman etc. או שאתה מסתלבט : )

  שירן, 05-04-2009 00:38

 • יונתן היה נחמד לדבר איתך מאחורי הקלעים

  אתם אלופים באמת שאין דברים כאלה... יאאלה קדימה לעבוד על האלבום הבא במרץ כולנו מחכים!

  אלי, 05-04-2009 16:03