מגזין

קונפורמיזם מוחלט

בימים של אינדיווידואליזם קיצוני ומעוור מתעורר הקולקטיב ומביא את משנתו אל העם. סער גמזו מתפייט

מאת סער גמזו. 31-03-2009

תגיות: הקולקטיב

קונפורמיזם מוחלט

"הקולקטיב הוא הקולקטיב. הקולקטיב הוא קרקס מאולתר. הקולקטיב הוא ג'אם של שכרות. הקולקטיב הוא אגודה שיתופית לא רשומה לצרכי מס של מוזיקאים שמנגנים מילדות ביחד במקביל לעיסוקים אחרים, כגון עבודה עם הרכבים אחרים, נגרות וכיבוש. הקולקטיב הוא מופע חד פעמי שחוזר על עצמו, מלא בשירי מחאה נגד פקחי-חנייה ולהיטי אינסטנט על סודה טמפו המומצאים על המקום ולעולם לא ינוגנו יותר מפעם אחת בתקופת חיים, חוץ מאלו שינוגנו יותר מזה. הקולקטיב הוא שחקן נשמה. הקולקטיב שכר דירת חדר כדי להתאבד בתל אביב. הקולקטיב הוא מרקחה של סגנונות מוזיקליים המתערבבים בינם לבין עצמם, מבלוגראס ועד רגאיי, מפולק ועד אתנו-פאנק. הקולקטיב מאמין במוזיקה נטולת טרנדים ופוזה ולכן הוא לא משתמש בנקודה-פסיק כאשר לא צריך; הקולקטיב שקרן בלתי נלאה ואל תאמינו לו. הקולקטיב מעולם לא קרא ברטולד ברכט. הקולקטיב הוא רובין-הוד אורבני. הקולקטיב מזמין אתכם לכבות את הטלוויזיה ולקום מהספה הישנה-אבל-בקטע-של-רטרו-כזה ולבוא לרקוד איתו, כי כמוכם, גם הוא אוהב את הים. הקולקטיב כבר הפנים שמישהו פירק לאחותו את הצורה. הקולקטיב דורש שתצטרפו ברגע זה למהפכה. הקולקטיב מבטיח שלא יצא למלחמה בצפון כשמשעמם בקיץ, הוא רק ישנה מקצב. הקולקטיב יוצא לסיבוב הופעות".

בוא כבר.

הקולקטיב הוא הקולקטיב". מתוך עמוד המייספייס של הלהקה.

הקולקטיב הוציא אלבום בכורה (למה בעצם הוציא? הרי האלבום לא היה חבוי או טמון וחיכה שיוציאו אותו). הקולקטיב אולי לא מודע לזה אבל האלבום ממש טוב. הקולקטיב, מסיבות השמורות עימו, בחור להקליט את האלבום כולו (טוב, את הרוב המוחץ) ביום אחד כמו אלבומי מופת אחרים. הקולקטיב מסרב בעקשנות לקחת את עצמו ברצינות. או לקחת את עצמו בכלל. הקולקטיב מחזיק בהומור שנון-חד-ציני-מקאברי-מתוחכם-סאטירי (שזה מה-זה-ניינטיז) כדי להרשים נשים וגברים שזהותם המינית טרם גובשה. הקולקטיב לא נתן את הסכמתו אבל כותב שורות אלה לוקח לעצמו את החופש לפזר כראות עיניו משפטים בסוגריים לאורך הטור כולו (וגם לא לוקח אחריות על התוכן). הקולקטיב מקיים קשר קבוע עם העניינים הפוליטיים, המדיניים והחברתיים רק כדי להראות להם כמה חלק הישבן שלו. (הנה עוד סוגריים, אמרנו כראות עיניי, לא?) הקולקטיב נהנה ממעמד אזרחי של ליצן עירוני. הקולקטיב, כאקט של חמלה אנושית נדירה, בחר לשבץ מספר סגנונות מוזיקליים עצום באלבום מתוך חזון חברתי חסר מעמדות. הקולקטיב הוא ידידותי לסביבה ופולט חומרים מסרטנים ספורים בלבד. הקולקטיב הוא זה שהיית נותן לבת שלך לצאת איתו בכיף. כל עוד אתה נוהג. הקולקטיב מעריץ את צ'רלי צ'אפלין אבל שומר גם פינה חמה לדידי מנוסי. הקולקטיב צריך, בבוא העת, לכתוב ספר אודותיו ולנסות לא לקרוא לזה אוטוביוגרפיה או למכור את הסיפור לאופירה אסייג.

הקולקטיב, והוא בלבד, הוא הקולקטיב.

דיסק של המון כיף. הקולקטיב הוא באותו הזמן הכי רלוונטי והכי אסקפיסטי. כאילו השטייטל-שיק של הבילויים ירד לחיות כמה שנים עם הקהילה הישראלית במיאמי. אפשר להכנס לדיון פילוסופי מעמיק על מהותו של טקסט מאולתר שאינו מתועד אבל כדאי הרבה יותר פשוט להתפנק על החד פעמיות שלו. האלבום הוא תמונה בזמן של רפרטואר מתרחב תמידית ועיבודים מתגלגלים.

אני סתם מתפייט עם קלישאות. עזבו אותי, תקשיבו להם.

אחלה אלבום!!!

תמונות: Myspace

תגובות

 • מסכים

  גם אחלה הופעת פרידה היתה השבוע שיהיה להם המון בהצלחה

  אודיני, 01-04-2009 13:44

 • כן כן

  האלבום נרכש והוכתר כהצלחה מסחררת! בהחלט, היאח, מי יתן ותצלח דרכם בלונדון.

  s, 01-04-2009 14:15

 • אלבום נהדר

  קונספט כיפי, זורם בכל שעה של היום מצחיק ושנון באמת מומלץ

  בילבי, 02-04-2009 18:35