מגזין

אולמרט - האנפלגד

"קשת" שידרה אמש את סרטה של ונסה לאפא "אולמרט- סרט גנוז". לא ברור מה היה כל כך דחוף לגנוז, כשבעצם הוצג שם מנהיג ללא שיניים בסרט תדמית משמים. לארה וולמן כמעט נרדמה מול הטלוויזיה

מאת לארה וולמן. 30-03-2009

תגיות: פוליטיקה, קשת

אולמרט - האנפלגד

מאת: לארה וולמן

ארז טל סיים אתמול את "האח הגדול" בקידום קטן לתכנית הבאה אחריו בלוח השידורים של קשת - "אולמרט- סרט גנוז". טל אמר משהו בנוסח אולי נראה פה בעונה הבאה של האח, את אולמרט. אותי, מאוד מביכה המחשבה על ראש הממשלה בנעלי בית יושב לו בחוסר מעש עם פואד ברק ולבני ומחרחר ריב. מקום מיוחד יש להם לחרחורי הריב שלהם בשנים האחרונות. הם מנהלים את מאבקי האגו ולעיתים נדירות הצדק שלהם, בכל חלקה טובה, וטובה פחות, אבל הם עושים זאת בעניבות. לא ממש חסר לעם הזה לדעתי את מנהיגיו יחפים, ממילא הם כל כך ערומים ושקופים.

לא ברור למה לכל הרוחות חשבו שהסרט הזה זכאי לשם "אולמרט סרט גנוז". כל בר דעת שראה אדם מיוזע על הליכון יכול לצפות בסרט הזה ללא חשש לרגשותיו העדינים. אין שום דבר שעשוי לעורר מבוכה או חלילה סערה ציבורית בשיעמומון הזה. אולמרט עושה קפה, אולמרט מרים משקולות, אולמרט הצלם החובב, אולמרט מאזין למוזיקה הישנה והטובה אך גם מעודכן בג'יגות ואיי פודים (פן לא נכבוש את הלבבות הצעירים). אולמרט צובט בלחיי קצינים, אוכל יוגורט- כל אלו הם סרק שאפילו לא משתווה מבחינת ההתרחשות שלו לפרק של "האח הגדול", אלא לצפייה בזמן אמת בערוץ 20. שגרת פעולות יומיומית ומשמימה, כמו צילומי הבריכה כשכל ה- VIP ישנים.

הבימאית ונסה לאפא עובדת לשעבר בלשכתו של אולמרט ועיתונאית עצמאית בהווה לא חשבה כנראה שניתנה לה הזדמנות פז לשאול שאלות קשות. היא לא מעמתת אותו באמת. לאפא כך נראה, החליטה להתמוגג מטוב ליבו המניפולטיבי תקשורתית של רוה"מ, ולרייר על האפשרות לנסוע בלימוזינה המאובטחת ביותר במדינה כנראה. מכל פריים בסרט הזה זועקת החיבה לאולמרט שאולי אנו לא מכירים בתרומתו הנבלעת בים הפלילים בהם הוא שוחה, אבל בסרט הזה היא מיותרת. התחנפות כזו לראש הממשלה היוצא והשנוי במחלוקת, לא מצדיקה סרט כזה ובטח שלא את הכותרת הפרובוקטיבית "גניזה".

מאיזו סיבה לא ברורה לאפא ואולמרט חברו יחד לסרט תדמית שמנסה להוציא את אולמרט כשמאלן יחסית. פשפשתי בזיכרוני ונזכרתי באילו מפלגות היה, אלו מהלכים הובילף, הממ... זה לא שמאל. אפילו לא ימין מתון. אז בטח שכשמציבים אותו מול טומי לפיד הוא יזהר במתינותו.

בסרט אין כמעט קטעי ראיונות. זוהי מניפולציה מתעתעת של עריכת קטעי ארכיון, וליווי שגרתי באירועים רשמיים וכמה דקות של שיחה למצלמה שעונה על שאלות טריוויאליות ובאופן מדוברר למדי. אין קטעים ספונטאניים או אמיתיים, הכל קר ומחושב. לא היה ולו פרט אחד מאיר עיניים על האישיות או ההחלטות שביצע. משחק האסוציאציות בו נחתם הסרט- מה שהיה יכול לגרד מעט מהמייק אפ של האיש, הדגיש את הייתור של כל הסרט- תשובות משמימות, צפויות ובינוניות. אם היו שואלים את בובליל לא היינו מקבלים תשובה שונה.

מקור תמונת שערצילום תוכן: RealWorks

תגובות

  • תכל'ס משמים

    באופן כללי אני חושבת שמעלים לנו על סדר היום נושאים כל-כך מיותרים שלעיתים אפילו מקוממים רק בגלל ההחלטה להעלות נושא מסוים לשיחת היום. אפילו אם הסרט/כתבה מעניינת בתוכן שלה, באופן בו היא עשויה או מבויימת - הנושא עצמו והבחירה להתעסק בו מרתיחה אותי באופן אישי. לצערי דואגים לעשות את זה הרבה במהדורת החדשות של ערוץ 2.

    סמוש, 30-03-2009 13:22

  • לא סרט סתם קידום

    הסרט לא באמת מראה כלום

    אייל, 03-04-2009 08:54