מגזין

כפרות

ערב מקסים ומשוחרר לרגל יום האישה הבינלאומי בכיכובם של "לוס כפרוס" ואורחים. עמוס במחוות כלפי המין הנשי אך נטול מסר מהותי. שירן מוסטובוי מספרת על היוזמה הברוכה

מאת שירן מוסטובוי. 09-03-2009

תגיות: Los caparos

כפרות

למי מכם שלא מכיר את "לוס כפרוס", הם הרכב שמנגן סקא , רגאיי, דאב, ג'נגל ועוד כל מיני השפעות חלקן מזרחיות חלקן צועניות או מזרח אירופאיות, ושרים באנגלית, רוסית ועברית. תאווה לאוזניים. חברי ההרכב הם גוגה המאגניב על המיקרופון (MC) שהפתיע עם חליפת קטיפה ירוקה עם וסט בהדפס של דולרים, טואוב. אנטון קוליאדקו על הגיטרה, שירה ומפוחית על אף שלא נראתה אחת כזאת במהלך ההופעה, ארקדי יעקבסון גם כן על גיטרה ושירה, ארתור קרסנובייב בחצוצרות, סניה מליקין על הקלידים, גבריאל פריזם על כלי ההקשה, זיו טלר על הבס ועמית קמינר על התופים.

יחסית לעובדה כי הכניסה לנשים הייתה בחינם התייצבו גם לא מעט גברים לחזק את ידיהן ביום המשמעותי להן בשנה, למעט אולי יום המשפחה, בכל זאת הערך העליון בישראל. מקהילת חבר העמים הגיעו רבים לפרגן, צעירים ומבוגרים כאחד אך לא רק, הגיעו גם חובבי הז'אנר, האווירה והלהקה. יום האישה הבינלאומי עומד בסימן שאלה בהקשר לערב הזה. למעט העובדה שחברי ההרכב חילקו פרחים לכמה נשים מוצלחות במיוחד וגם לכאלה שקצת פחות, לא הייתה מחווה נוספת לציון המאורע אבל זה יותר ממה שאפשר היה לצפות (שחברי ההרכב יתחפשו לנשים ויתנו לערב גוון סוריאליסטי).

מה שהיה חסר לי בערב שבאמת היה כיפי מקפיץ ונעים, היה מסר משמעותי, אפילו משפט אחד שיסכם את מהות יום האישה הבינלאומי (קידום זכויות האישה והשוויון בין המינים) התירוץ לשמו כולם התכנסו בשביל לחגוג. חובת ההוכחה הייתה על כתפיהן של המתארחות שיספקו כמה מילים בשביל לאחד את נשות העם והן לא עשו זאת וחבל. כנראה כמו השקדים, האישה בתור המרק היא רק התירוץ לחגיגה פריכה ומתפצפצת בפה או במקרה הנוכחי, ברגליים. טוב נו, לפחות נכנסנו בחינם.

בכול אופן בואו נעבור לחלק האמנותי. הערב החל באווירה קיצית וחגיגית. היו כאלה שהקדימו את המאוחר והגיעו כבר מחופשים, הישג מרשים לכשעצמו בימים טרופים אלו. המקום היה מלא אך לא מפוצץ והאווירה הייתה של חופש, אהבה ותקווה. ההופעה התחילה אחרי ציפייה ארוכה והקהל כבר היה מוכן לרקוד ולהשתולל ואכן זה מה שקרה, איזה כיף! הגיח לפעמים בחור עם אקורדיון, כלי שאני כל כך אוהבת, אך אינני יודעת את שמו והתארח גם בחור בשם לירון מן שנתן קטע אינסטרומנטלי סוחף על תוף ממתכת עם סאונד קאריבי ביותר.

בגזרה הנשית התארחו איילה אינגדשט שנתנה שני קטעים מרגשים ונשמתיים קרי, Soulful, ומרינה מקסימיליאן בלומין שבהחלט העשירה את הסאונד הכללי שלהם באמצעות קולה בשלושת הקטעים שהתארחה בהם וכמו חברתה איילה העשירה גם באנרגיות חיוביות שנתנו לערב הזה את מה שהוא כל כך היה צריך- אישה. באמצע ההופעה באקט פמיניסטי ביותר, מצאה את דרכה חזייה לבמה ומצאה בית חדש להיתלות עליו, הסטנד של המיקרופון.

אני חייבת לציין שלא הייתי בטוחה אם מה שאני שומעת הוא אכן רוסית או בכלל פורטוגזית, בצירוף ללחנים האקזוטיים ובמידה שאינך דובר רוסית שוטף, אפשר בקלות להתבלבל. ההופעה הייתה לא קצרה וכללה בתוכה את  להיטי הלהקה כמו: CCCP ,"רסטה וסילי" וגם גרסה מיוחדת ל"נכון להיום" של זוהר ארגוב. "לוס כפרוס" הם נטולי פוזה פלצנית ומתיימרת הם פשוט חבורה של אנשים קרועים שאוהבים להופיע, לחגוג ולהשתכר ולשמח רבבות אנוש.

אין מה לעשות הם השאירו עליי את הרושם של ג'נטלמנים אמיתיים ובכלל הרוסים ידועים כמחזרים לא רעים בכלל שיודעים איך לכבוש אישה, כאלה שיביאו פרחים בזמנים מיוחדים ואולי אפילו יניחו את מעילם על שלוליות רק בשביל שרגליך הענוגות לא תירטבנה. ובנימה אופטימית זו נסיים ועכשיו נותר רק לחכות לשנה הבאה, לבדוק מה השתנה בהקשר למעמד האישה.

התמונות נלקחו מעמוד ה- My Space

תגובות

  • דה דה דה לוס קפרוס...

    אין על הדימויים שלך שירני

    קיסluk , 10-03-2009 18:06

  • דה דה דה לוס קפרוס...

    אין על הדימויים שלך שירני

    קיסluk , 10-03-2009 18:06