מגזין

המיקרוגרוב - הסימפוניה הדיגטלית של קותימאן

קותימאן ממקסס את יוטיוב, באלבום חדש שכובש אתרי המוסיקה והבלוגים. דניאל קיסלוק מדווח

מאת דניאל דוני קיסלוק. 09-03-2009

תגיות: Kutiman, המיקרוגרוב

המיקרוגרוב - הסימפוניה הדיגטלית של קותימאן

דמיינו את עצמכם מנגנים מול המחשב, מעלים את זה ליוטיוב כדי להראות לחברה שלכם מה למדתם בשיעור הגיטרה האחרון, ולפתע, יום אחד הנכם מגלים שאתם חלק מאלבום מוסיקלי שכובש את כל אתרי המוסיקה והבלוגים באינטרנט.

אם היה לכם איזשהו ספק עד עכשיו שהאינטרנט באמת מחבר בין כולנו, הרי ההוכחה לכך בפרויקט המדהים של קותימאן. רבות דובר על קותימאן וכישרונו המוסיקלי, האלבום שהוציא וההפקות שהלחין. אין ספק שמדובר באחד היוצרים הבולטים והמוכשרים במוסיקה הישראלית. אבל לדבר כזה אף אחד לא ציפה.

קותי הסתגר לבדו באולפן למשך חודש ימים, הרכיב את אחד מפריצות הדרך בעולם הרמיקסים והפיק את האלבום הוידיאו-מוסיקלי הראשון בעולם. ThruYou הוא אלבום המורכב משבעה קטעים מוסיקליים אשר מוקססו ממאות קטעי יוטיוב של גולשים אנונימיים שהעלו את כישרונם הבסיסי לאינטרנט ומעולם לא דמיינו שיהיו חלק מאנסמבל מוסיקלי כל כך טוב.

חלק מהגולשים הם מורים שמלמדים לנגן, ילדים שהקליטו את עצמם וכאלו שסתם השתטו מול המצלמה. קותי ערך קטעי סאונד ומוסיקה מתוך הסרטונים האלו וסמפל את כולם לתוך סימפוניה-דיגטלית מדהימה שייצרה אלבום גרוב-פסיכאדלי.

ThruYou הוא הדבר המגניב ביותר שתמצאו במחוזות האינטרנט היום, ולא רק בגלל אמנות הסימפול של קותי, אלא במיוחד בזכות הדרך שבה הוא לקח את היכולת של המוסיקאים החובבנים האלו והוציא מהם את האיכויות הללו. למשל בקטע השלישי I Am New הוא התאים וערך את קטע הראפ בצורה כה מיושבת וטובה על המקצב של הקונטרבס והתופים, וכמובן הסנכרון של האפקטים הרבים, כלי הנגינה וזמרת הרקע ששרה לתוך מצלמת המחשב שלה.

מלבד ההפקה המוסיקלית המעולה, קותימאן לא שכח לערוך לנו את קטעי הוידיאו למבנה קליפי מרתק שמראה לנו כמה קשה הוא עבד. אין ספק שמדובר בסוג של עבודת נמלים של חיפוש, תיאום, עריכה, עיבוד, הלחנה והפקה שלרגע נראית יותר מורכבת מהפקת אלבום באולפן.

הפרויקט שעלה לפני מספר ימים, הספיק כבר לקרוס מרוב מאות אלפי כניסות ונקנס על ידי השרת בעקבות זאת. קותימאן נאלץ לעבור שרת, והבאז סביב הפרויקט נעצם כל יום, הבלוגים המוסיקליים משתוללים, והמגזינים לא מפסיקים לכתוב על כך.

ThruYou הוא מסוג הדברים האלו שאנחנו אומרים: איך לא חשבנו על זה בעצמנו? כנראה מישהו הספיק. ואני שמח מאוד שהמישהו הזה הוא קותימאן.

 

לפרויקט

טור זה פורסם באתר NRGמעריב

לכתבות נוספות של שדרני קול הקמפוס ב- NRGמעריב

תגובות

 • ומה עם זכויות יוצרים? הוא שילם למשתתפים??

  או לפחות ביקש רשות?? יכולים לתבוע לו את הקותי.. מאן

  ואני בכלל בעדו, 09-03-2009 19:42

 • wow

  thank god 4 the kutti! brilliant work!! thanx 106 4 connecting through////

  elic, 10-03-2009 11:21

 • יאקוזונה

  העיף לי את התחת, 10-03-2009 15:48

 • מדהים

  קותימן עושה את זה שוב גאון!!!! מדהים ומעורר השראה הדבר האמיתי אמת!!!!

  אורי בנקהלטר, 11-03-2009 11:42

 • הלשון בריצפה!

  פרוייקט גאוני ממוזיקאי גאון!

  שי, 11-03-2009 21:31

 • פרלה

  קותי גאון, ללא ספק, 13-03-2009 10:06

 • ZhoXBTPtpovCzIvEy

  That addresses several of my concerns actaully.

  Gerry, 21-08-2011 05:16