מגזין

בונים בבלוק

דניאל קיסלוק ושירן מוסטובוי חזרו עם חום קאריבי ורשמים מהשקת אלבום הרמיקסים החדש של חיים לרוז סאונד סיסטם

מאת דניאל דוני קיסלוק, שירן מוסטובוי. 16-02-2009

תגיות: חיים לרוז

בונים בבלוק

מאת: דניאל קיסלוק ושירן מוסטובוי

רמיקסים או לא, השקת האלבום החדש והמעניין של חיים לרוז הגיח אלינו עם הצהרת כוונות. ברוכים הבאים למסיבה של לרוז סאונדסיסטם והחבר'ה באדיבות אבו דאבי רקורדס.

ליל חמישי, מועדון הבלוק, המצויד במערכת הסאונד האנלוגית מהטובות בארץ, מארח את מי שנחשב לאיש החזית של תרבות הרגאיי בארץ להופעה מלאה ברגאיי, דאנסהול וכל מה שביניהם.

מתחילת הערב הזרימה של הקהל הוורסיטאלי אל פנים המועדון הייתה בקצב מהיר. והאווירה התחממה עם הצמד שימי סוניק ווידו שביחד יוצרים את חצי ההרכב סוליקו. הסט שלהם נתן תחושה שמשהו טוב שהולך לקרות. החלל הממוזג התמלא לאור העובדה שהאולם הקטן היה מחוץ לתחום, אבל הרחבה הנוספת בחצר, סיפקה אלטרנטיבה עמוסה בהיפ-הופ עם מסובבי התקליטים סקיליטון, קלימיסט, נדב רביד (בוטניקה), די.ג'י אלארם ואורי שוחט.

למירב הצער, נראה שהקהל הצביע ברגליים והקור השפיע על הרצון להתעטף בחום הרגאיי-רוטס והדאב של הצמד הנפלא My Lord. שעתיים ארוכות של סלואו מושן ג'מאיקני יכלו להיות המינון הנכון בלילות קיץ חמים, אבל My Lord משכו את האורחים טיפה יותר מדי.

אחרי המתנה וגיחות בין הרחבות, ההופעה סוף סוף התחילה ואל הבמה הגיח חיים לרוז עם פמליית האול-סטארס המוכשרת שלו; קותימאן, סאבו ושמעון שהרימו את הקצב ופינו מקום לנציגים של הדאנסהול הישראלי - אקסום (ג'קסון ותדורוס). זוג ממתקים, תימני ואתיופי מלאי ראסטות שהיו ללא ספק אחת מההפתעות האנרגטיות בערב. הצמד שהרגיש את הקהל, פלרטט ותקשר איתו תוך כדי, הנחה את ההופעה והנהיג את מאסת הכשרון שנעמדה על הבמה מול הקהל הצעיר.

עם מקצבי דאנסהול, רגאיי, דאבסטפ ורמיקסים מגוונים שהאלבום של לרוז סאונדסיסטם הציע, הגיחו לביצועים השונים האורחים, שלקחו את השואו לקצוות שונים ולעיתים משונים. נסיכת הבאס, אונילי, נתנה כמה קטעים שהקפיצו ושילהבו את הקהל. כמו כן, גם פלד וכהן (חצי הצמד כהן@מושון) עלו לבמה ונתנו למיקרופון שיעור בכושר עמידה. עידן K ויונתן לוי עלו גם הם וסיפקו לחיים אתנחתא מן המתרחש. האנרגיות שזרמו על הבמה והאמנים הרבים שתיזזו עליה, העבירו את המסיבה מהקהל אל אור הזרקורים על הבמה. ולעיתים קרובות נראה שהקהל הלך לאיבוד בין שלל המקצבים הספק איטיים ספק מהירים כשחצי אולם נשאר לעמוד בצד והמתין בקוצר רוח לגרסה הבאה.

את הדובדבן של הערב ללא ספק סיפקו ה"סאונד סיסטם" העולה המעניין שקיים היום בסצנה. אבויה סאונד סיסטם שהצליחו להשאיר לאחר ההופעה לא מעט קהל וסחפו את כולנו לתוך ג'ונגל מאסיבי של דאנסהול מקפיץ במיוחד, כשלאווירה המסיבתית הזאת חיכו כולם, והאמיצים שנשארו, זכו ללא ספק בקינוח מתוק.

עושה רושם שאנשי ההפקה של האירוע השקיעו מחשבה רבה בבניית הערב. התאורה הוכיחה לנו את חשיבותה בערב שכזה. והסאונד (רבות דובר על מערכת השמע האיכותית של מועדון הבלוק) בעבע בלב והעלה את ההנאה בכמה וכמה דרגות.

יש תרבות שלמה בארץ סביב הרגאיי, הרוטס, הדאב, הדאסנהול והשילוב ביניהם. זה כיף לראות וכיף לקחת בה חלק. הקהל נראה נרגש לאורך כל הלילה ואפילו במקצבים המבלבלים, המוסיקה סיפקה תחושת חמימות קאריבית. תודה לך חיים לרוז על ערב שלם של כשרון ותקווה לרגאיי בארץ.

צילום: Ben Pelhov

תגובות