מגזין

יש ביטוח פסטיבלים צד שלישי?

השבוע (רביעי עד שבת) יתארח פסטיבל C.sides למוסיקה אלקטרונית ומדיה חדשה בתל אביב. תומר גולן עושה סדר

מאת תומר גולן. 09-02-2009

תגיות: C sides

יש ביטוח פסטיבלים צד שלישי?

השבוע תארח העיר תל אביב פסטיבל בתוך פסטיבל (ד'-שבת). במסגרת הפסטיבל המקומי "קונטמפו" למוסיקה עכשווית ווידאו-ארט, יארחו המקומיים את אנשי פסטיבל "סי-סיידס" (ברלין, ירושלים) העוסק במוסיקה אלקטרונית ובמדיה חדשה. התוכנייה של ארבעת ימי הפסטיבל מספקת סיבה אמיתית לגירוי בלוטות הטעם של חובבי האומנות, הסאונד והתמונה.

מוסיקה אלקטרונית זו כבר בשורה לא חדשה, אבל מה היא אותה מדיה חדשה אתם ודאי שואלים. כיאה לאמנות המודעת של ימנו, מדגישים המשתתפים את המגוון הרחב של נקודות ההשקה, בין המכלול האומנותי לאפשרויות הבלתי מוגבלות של העידן הטכנולוגי. כל האמצעים מתקבלים על הדעת, כל עוד התוצאה היא חוויה. לפני שנתיים, כשביקרתי בפסטיבל בירושלים, יכולתי לחוש ולו לערב או שניים, את משמעות הביטוי "זבוב על הקיר" בעודי פוסע בין המיצגים. האירוע שנפרס בין החללים העצומים בבנייני האומה, יצר בקלות אטמוספרה מנותקת (אך לא מנוכרת) מהסביבה הישראלית היומיומית, מאפרוריות של ההרגל והבנאלית של הדרך.

גם השנה יציג הפסטיבל ערב רב של יצירה אנלוגית-דיגיטלית ולא דווקא בסדר הזה.

יום רביעי:אירועי פתיחת הפסטיבל קוראים לציבור הרחב, למפגש בלתי אמצעי עם כמה מהבולטים באמנים המשתתפים בפסטיבל: חברי ההרכב "אפטרקלאנג" (דנמרק), "ג'קופו קררס" (איטליה), "אפדמין" (גרמניה), "אסי מינה" (פולין) ו"מקבאג" (ישראל/גרמניה). האירוע יתקיים בלבונטין 7 בשעה 19:00 בדיוק, נא לא לאחר.

במקביל יארחו חללי התצוגה של מועדון הכליף (יפו) ערב שעיקרו הוא שילובים בין אור, תאורה וידאו ווידאו-ארט. בין המציגים אנשי הוידאו ארט: ש.פיקסל, אורי להב, מקבאג ועוד. בין המציגים גם אסופת סרטים קצרים ועבודות וידאו-ארט תחת הכותרת "Outside'' (אצרה ניקול רבמן, פילם-און, גרמניה).

יום חמישי:החל מהשעה 19:00 יתארחו בחללי הכליף רצף מסקרן של מוסיקאים מזרמים ז'אנרים שונים. בין האורחים יבלטו אנשי שמיניית "אפטרקלאנג". הנורדים. ההרכב שהספיק להתארח בתחנה בשבוע שעבר, מספק זן חדש של רוק אווירתי ומהפנט (לעוד סטרים נעים). עוד יציגו אמן הוידאו-סאונד יפתח יאייה סמון, השלישיה הישראלית "דופרס" (עידו גוברין, ליאורה בלפורד עם האורחת קרני פוסטל); וגם איש המינימל יאיר עציוני (aka - וורמונט), שינגן אלקטרוניקה מינימלית מציון בשעות הלילה כחלק ממסיבת סוף שבוע מפנקת שרוקחים המארגנים.

הליין-אפ שצפוי להתפתל בין הדאב-טכנו והמינימל ומשם אל כל מה שמתחבר לסאונד הצפון אירופאי הזה, מסתמן כאחד השווים שיהיו כאן החורף. בין המופעים על העמדה תוכלו למצוא את קראסטן יוסט שהתאהב זה מכבר בתל אביב, את אחד מהכוכבים המינימל-טכנו המעניינים של אירופה אפדמיין, גליטרבאג שהוא גם אחד מיוזמי האירוע, פוטמייר ועוד.

יום שישי:הדובדבן שבקצפת הפסטיבל יכלול עשרים מופעים שונים בכליף. בשעות הערב המוקדמות תלטף מאיה דוניץ את החשכה עם מופע פסנתר ואלקטרוניקה. באותו הערב תופיע גם זמרת הפופ ניקו-טין! ובנפרד הפולניה Asi Mina . בשעות הלילה יופיע האיטלקי ג'קופו קארראס בתערובת איטלו-דיסקו ועד טכנו, והוא לא לבד. עוד באותו הערב ינגנו גם: "מרסין צ'ובלה", שלישיית ההאוס הצרפתית דופ, פאלקו ברוקסיפר (סאב סטאטיק) ומורט טפאלי. בין המקומיים בולט ביקורו של גיא גרבר, אך גם הוא לא לבד. בין הישראלים ינגנו אנה (פאקוטק) במופע סודי ומיוחד, סוזנה (פאקוטק), דיפה (ג'קאין), המודלז, בלואוק, אקיוט, ועוד.

אם למישהו נשאר עוד כוח, יום שבת בצהרים הוא היום שלכם. אפטר פרטי עם כל משתתפי האירוע החל מהשעה 16:00 במועדון הברזילי. גם אצלנו בתחנה נציין את האירוע ונגיש טעימות מעשה ידיהם של שניים מהמופיעים בפסטיבל - קראסטן יוסט וגליטרבאג שיתארחו בפנימית ג' (שלישי 20:00-22:00 ). שעתיים נוספות, עם קטעים של מיטב המשתתפים בפסטיבל ישודרו בשישי (חצות ועד 02:00 ) במקום הפרעות קצב וסטופ-מודרניזם.

תדליקו את הרדיו, יהיה שמיייח!

עוד על האמנים המשתתפים, על האירוע והתוכנייה תמצאו באתר הפסטיבל, במיספייס או בפייסבוק.

תגובות

  • נייס!

    הו הא ג'ינג'יס חאן, 09-02-2009 23:32