מגזין

מקושר במקומות הנכונים #19

ריבוי היצירה המקומית שומר לאודי ניב על החיוך. הפעם בחוג השיתוף: "למהנימולטי", שירה ז כרמל, קרקס צבעוני במיוחד והפתעות נוספות

מאת אודי ניב. 15-01-2009

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, שירה ז כרמל, למנימולטי, Sugar Plum Baby, מכולת, רועי ריק

מקושר במקומות הנכונים #19

 

בשקט בשקט וכפי הנראה בלי ששמתם יותר מדי לב, הפך המדור לדו שבועי. למרות זאת, את תרומתי האישית למוסיקה המקומית איני מקטין אלא רק מפצל. החל מיום ראשון (25.1), תעלה תוכנית מוסיקה ישראלית שבועית חדשה ממש כאן בקול הקמפוס ותעסוק אך ורק במוסיקה ישראלית על כל גווניה השונים. גם שם, ממש כמו כאן, הספוט יכוון על אמנים חדשים מכל תחומי המוסיקה המקומית כשהתוספת העיקרית תמצא בהבזקי טעם אישי והשפעות מקומיות ישנות יותר. כמו כן, "מקשור במקומות הנכונים" תיווסף כפינה משודרת בתוכנית ובה נשדר שיר אחד נבחר מהמדור המפורסם.

כביש 6, ימי ראשון, בדיוק בצהרי היום, קול הקמפוס.

"הנה הם באים הקומיקאים..."

"הקרקס של אדון שפיץ ומר קרח": מוסיקה צבעונית ומעניינת בגווני רוק פסיכדלי ופרוג. הקטע האינסטרומנטלי שפותח את עמוד האמן שלהם משמש כפתיח להופעות שלהם וכשטיח אדום עבורי לשיר הבא שלהם. מכאן ואילך ניכרות השפעות הנשענות של גדולי הז'אנר לצד שירה בשפה המקומית, יצירתיות וייחודית של חבורת הקרקס. עכשיו נסו לדמיין את צוות הקרקס, שמונה חמישה נגנים, שני אנשי סאונד, אמן ווידאו ואנימטורים ומופע הולגרמות על הבמה. פרטים ומוסיקה טובה במרחק לחיצה.

טבסקו על נייר

חומרים ישנים לצד חומרים חדשים שאת כולם מאגדת כתיבה חזקה, חריפה, חמוצה, עוקצנית וכנה שמאפיינת את שירי הפולק-בלוז-סול  של שירה ז כרמל. דשדוש באינטרנט אומנם מעלה לרוב הגדרות כסינגר-סונגרייטר, אבל אל תטעו,  לא תמיד היא לבד. בחלק מההופעות ניצבת לצידה חבורת נגנים, כישרונות מוסיקליים מהשורה הראשונה. כבונוס על הביקור בעמוד שלה, תקבלו שלושה קטעי וידאו בהופעה וקליפ שעשתה בעצמה. 

אין כניסה למוהלים

גם כשברשימה הארוכה שלו להקות כמו Pits ,The Big Whoop, "ממלושן" ו"רמלה", יונתן יידוב לא מפסיק לעבוד קשה ומוכיח את עצמו כאחד הבסיסטים המבוקשים והפעילים בביצה התל-אביבית. לצד אמנים מוכרים נוספים כמו ספי ציזלינג (האחרים רמירז, שמשיקים השבוע אלבום בכורה), מיכאל אלקעלי וחברים נוספים מגיח אלינו ההרכב "למהנימולטי". אם לנסות ולהימנע הפעם מהגדרות ותבניות פשוט אספר לכם שמדובר במוסיקה עברית מקורית, מיוחדת ושונה מהמצוי בנוף המקומי. אגב, זה לא ייקח לכם יותר משלושה שירים בכדי לשקול להגיח להופעה שלהם בסבליים ב 26.1.

מתוק לו מתוק לו

Sugar Plum Baby היא להקה אנונימית יחסית שכבר הספיקה להשיק החודש אלבום בכורה. כל חמשת החברים, הם בוגרי הבית הספר למוסיקה רימון. תוסיפו לעובדה הזו את העובדה שהשיר הראשון שמוצג בדף הבית לא היה לטעמי ותשאלו את עצמכם למה לעזאזל הם בכל זאת בדף? אה הא, אני שמח ששאלתם!  כי מזל שנשארתי להקשיב לשאר השירים, במיוחד ל- Order. אלו מסוג הטעויות שדווקא ניתן ללמוד מאחרים, אנא, לימדו משלי.

טיב טעם

"מכולת": אינדי רוק רך, נעים, קליט אבל לא מתחנף, שכולו בעברית. בעמוד שלהם הם מעידים שהמוסיקה נשענת על "יסודות הרוק הישראלי, והרוק האמריקאי של שנות השבעים והשמונים". ההקלטות לאלבום הבכורה כבר הסתיימו וכעת נמצאות בשלב המיקס. "מכולת" הם: תום גוטליב (סולן), אופק שמר (גיטריסט), אלון פדן (בסיסט) ועומרי הנגבי (מתופף). 

בלוז בייבי בלוז

רועי ריק והמדלי בנד - כשאומרים רועי ריק, אני שומע מפוחית בראש. תוסיפו לזה את האקוסטית שלו, הכתיבה וסגנון השירה, אחרי הניעור הוסיפו עוד קורט מפוחיות מלא נשמה וקבלו את אחד מזמרי הפולק-בלוז הטובים שיש לנו להציע בתקופה האחרונה. נכון, מרבית ממאזיני וקוראי קול הקמפוס וודאי נתקלו בשם לא פעם ולא פעמיים. האמן הצנוע והמוכשר הזה השיק השבוע אלבום בכורה אישי למרות שגם בו המשיך בשיתוף הפעולה המוכר עם חברי הקולקטיב, אלא שהפעם כמלווים.

תגובות

 • מחכה כבר לשמוע את התוכנית

  דודידו, 17-01-2009 11:31

 • הקרקס בהופעה בפלורנטין - בית כל הבתים - מופע הולגרמות 14:00 23.1.08

  בואו לחוות פסיכדליה ברמה שלא הכרתם. ב 23.1 אנחנו מופיעים בבית כל הבתים - אברבנל 5 תל אביב. המקום הוא ביתם הענק של בראל ויואב, הידוע בהפקות המיוחדות במיוחד שלו. פתיחת שערים בשעה 14:00. אלכוהול במחירי בית. המופע משולב בווידאו ארט והולוגרמות. בואו לחוות את הקרקס של אדון קרח ומר שפיץ WWW.KIRKAS.CO.IL

  הקרקס של אדון קרח ומר שפיץ, 17-01-2009 17:50

 • כמה דברים

  אם המדור הפך לדו-שבועי זה אומר שהוא יהיה פעמיים בשבוע, או פעם בשבועיים? לפי כמות החומר הוא צריך להיות פעמיים בשבוע, אבל לפי זה שהוא לא היה שבוע שעבר, אני מניח שהכוונה היא לפעם בשבועיים. כביש 106 - יום ראשון בצהריי היום? היה ספיישל ז'אן ז'אק גולדברג. איפה היית אתה? רועי ריק, יש לו אחלה גרוב. שוגר פלאם בייבי, יש בעיה בקישור. למה נימולתי? אף אחד לא שאל אותי אם אני רוצה או לא.

  דקסטר בוכניק, 18-01-2009 14:59