מגזין

המיקרוגרוב - כוכב הקופים

"במוזיקה צריך לערבב ללא נוסחאות, זאת מהות ההיתוך", אומר מונו לוקו, סולן להקת Macaco. דניאל קיסלוק מפליג לספרד

מאת דניאל דוני קיסלוק. 04-01-2009

תגיות: המיקרוגרוב, Macaco

המיקרוגרוב - כוכב הקופים

"תלמדו שפות, גם את אלו שעדיין לא קיימות" מצטט דני קרבונל, סולן להקת Macaco (קוף בספרדית) את המשורר הפולני סטינסלב ג'רזי-לק , בתוך עטיפת האלבום Ingravitto משנת 2006.

מה קורה כאשר מכינים סלט מוזיקלי ענק מפלמנקו צועני, סלסה קובנית, רגאיי קאריבי, סמבה ברזילאית, מקצבים אפריקאיים, רוק, היפ הופ, וFאנק? כור ההיתוך המדהים הזה מוליד את הדבר הכי מגניב שהגלובליזציה יכולה להציע לנו.

להקת Macaco מברצלונה הקטלונית היא מה שנקרא להקה מולטי-ז'אנרית. הלהקה מורכבת מנגנים מספרד, ברזיל, ונצואלה וקמרון. עם הסולן דני קרבונל המכונה "Dani El Mono Loco" (דני הקוף המשוגע - אחרי שתראו אותו מופיע, תבינו למה) ששר בספרדית, אנגלית, איטלקית, פורטוגזית וצרפתית.

האלבומים של Macaco מלאים בשלל מקצבים שלא נותנים לך להשתעמם אפילו לרגע והשירה של דני מונו-לוקו פשוט מתלבשת כמו כפפה על כל המנגינות המגוונות שהלהקה הלטינית הזאת מציעה.

אין ספק שהנוכחות הספרדית מורגשת מאוד, המוזיקה הלטינית מושרשת ברוב השירים, אבל כמעט בכל שיר אפשר לשמוע אפקטים וברייקים אלקטרונים, סקרצ'ים של היפ הופ, באסים Fאנקים שמנים, ריפים של רגאיי ועוד הרבה בלאגן מוזיקלי מושלם.

דני מונו-לוקו חושף את ילדותו כילד צועני במציאות קטלונית ספרדית, אשר חשפה אותו למגוון התרבויות והשפות שעיר הנמל הקטלונית ברצלונה יכלה להציע לו. הוא מספר שהסצנה בסמטאות ברצלונה תדלקה אותו בתפיסתו המוזיקלית עוד לפני כעשור. הוא החל להופיע ברחובות ברצלונה עם ציוד אלקטרוני שהיה מחובר למצברים של מכוניתו, והתנסה במוזיקה שהיה שומע סביבו עם הופעות אלקטרו-מוזיקליות.

"במוזיקה, צריך לערבב ללא נוסחאות, זאת מהות ההיתוך, הכול עובד על הרגש והלב" משתף אותנו מונו-לוקו באמונה שלו. לקראת אלבום חדש שיצא בשלהי מרץ 2009, אני מציע לכם לסרוק טיפה את הדיסקוגרפיה של הלהקה הזו, הנאה מובטחת, שלא תגיעו לשנת הקוף ותגידו שלא ידעתם.

Macaco - Pirata De Agua Salada

 

אלבומים מומלצים:

El Mono en el Ojo del Tigre

Entre Raices y Antenas Rumbo Submarino

Ingravitto

תגובות

 • מה שנכון נכון!

  הייתי בהופעה שלהם בספרד...הם מדהימים והסולן הוא כמו פצצת אנרגיה...לפעמים יש קצת עומס מוזיקלי של כלים אבל העירבוב של הכל נשמע כל כך שונה ואחר וכמו שקרבונל אמר הכל עובד על הרגש והלב. יופי של המלצה :)

  שי, 04-01-2009 19:01

 • אחלה המלצה

  אנה, 04-01-2009 21:18

 • הורדתי את האלבום---גדוללללל

  בטי, 05-01-2009 16:13