מגזין

מקושר במקומות הנכונים #17

חוג השיתוף השבועי של אודי ניב חוזר עם עוד טיפות מוסיקליות מקומיות לכבוד חג הנרות

מאת אודי ניב. 26-12-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, אבי עדאקי, Teko Teko, Carmel Apple Pop, The Electric Rosenbergs, Inga dingo, The Human Beings

מקושר במקומות הנכונים #17

שווה בשווה

Teko Teko: הרכב אלקטרו ביט. השיר הראשון במיי ספייס הוא גרסת כיסוי לשירם האגדי של הביטלס, Tomorrow Never Knows. זה כמעט בלתי אפשרי לסמפל יצירה של הביטלס ולצאת מזה בחיים ולכן שימו לב דווקא לשיר השני המוצג, שממשיך את אותה אווירה אלקטרו נינוחה ונעימה שאפשר למצוא בראשון. קצת כמו השם שלהם, במקרה שלהם אין מנצחים ומפסידים גדולים; פשוט לשבת להאזין ולהירגע.

סוכריות קופצות

Carmel Apple Pop: איזה שם; החזיר אותי הרחק הרחק אל אותם ימים שהיו מוכרים את התפוח עץ שמצופה סוכר מהול בצבע מאכל אדום. מוסיקה אלטרנטיבית מהולה ברוק פאנק ופסיכדליה שמזכירה לי בלא מעט מובנים שמות כמו Mr. Bungle ו  Primus. ההופעות שלהן ידועות כהרבה יותר מהופעה מוסיקלית וניתן לראות זאת על ידי הצצה בתמונות שבעמוד האמן שלהם, אליו נוספו לאחרונה עוד שני שירים חדשים מאלבום הבכורה שכבר הוקלט כולו ואמור לצאת לחנויות בעתיד הלא רחוק.

חשמל זורם בכפות ידיהם

The Electric Rosenbergs: טריו חדש ומעניין שמציע סקיצות ראשונות של חמישה שירים אקוסטים. שני גברים שאחראים על נגינה מינימליסטית ובחורה אחת עם קול מתקתק שעוטף את המאזין. כל מילה מיותרת.

אהבה משמיעה ראשונה 

Inga dingo: עידו אשד (תופים), דורון בוטניק (קלידים) ואורן בן דוד (גיטרה) הם Inga Dingo, טריו סופר מדליק שהגדרות ותבניות במקרה שלהם, הן ממני והלאה. רק אומר שלו היה גם במוסיקה ז'אנר שנקרא "מדע בדיוני", הם ודאי היו נכללים בתוכו. קול מוזר, סאונד הזוי, קליט, מרענן ומלא בצבעים ובשילובים שמסוגלים אפילו להזיז כמה ישבנים. בן דוד, שאחראי לשכבות העבות של האפקטים, כבר ביקר בעבר אצלנו (במדור) עם הלהקה לא השגרתית הנוספת שבה הוא מנגן, Tiny Fingers.

שירו של שף שף

נצלו את הגשם כל עוד הוא כאן והכירו את The Human Beings. יגאל ישראל החל את דרכו המוסיקלית בשנת2001 קצת לאחר מכן, ארז את המזוודות ועבר לקרירות של לונדון. מאז הוא משתף פעולה עם רות קלארק, יחד, הם יוצרים מוסיקה נגה, נעימה ומלטפת כמו פוך וכוס תה חם ביום חורפי בלונדון האפורה.

תודעה מקומית

"אני אבי עדאקי, נולדתי, שלא באשמתי, בשנת 1976, בישראל, באזור חיוג 03 ובו אני גם היום". כך מעיד על עצמו עדאקי, אמן, יוצר ומבצע בתחומי אמנות שונים, שמגיש את "מודע אני", אלבום ביכורים אישי, ביתי ואינטימי מלא בטקסטים ביקורתיים שמקושטים בגיטרה, קלידים, מפוחית ואקורדיון.

תגובות

 • יש תגובות!

  teko teko - זה לא חוכמה לעשות קאבר לביטלס. לא יותר מדי מעניין. יותר מדי אנשים עם יותר מדי כסף ויותר מדי ידע בטכנולוגיה ופחות מדי דמיון. מי שרוצה לשמוע קאבר מוצלח לשיר הזה, שיקשיב לביצוע של סחרוף עם צ'קלקה, או להבדיל, לביצוע של פיל קולינס מ face value. השיר המקורי של טקו טקו נשמע בערך אותו דבר, מינוס כשרון הכתיבה של לנון. המשך יבוא..

  דקסטר בוכניק, 29-12-2008 14:59

 • יו דקסטר

  זה בדיוק מה שטענתי; אם המאזין רוצה להשאיר להם סיכוי.. עליו לדלג על הקאבר.. שנראה גם לי מיותר גם כן יותר חשוב.. שים לב ל-אינגדה דינגן..

  אודיני, 29-12-2008 23:03

 • Carmel Apple Pop

  נראה לי שזה תיאור די מדויק של הסגנון המוזיקלי של הלהקה. מה שכן, התמונות לא באמת יכולות לתאר את החוויה של להיות בהופעה שלהם. אין ספק שההופעה האחרונה שהייתה להם בלבונטין הייתה אחת ההופעות המצחיקות שהייתי בהן.

  ג'ים מרטין, 29-12-2008 23:19