מגזין

מקושר במקומות הנכונים #16

אודי ניב ממשיך לנסוע בחוצה המייספייס ועוצר לטעימות של פולקלור, סקא ודאב ופסיכדליה נעימה

מאת אודי ניב. 13-12-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, חבורת אטומיק, Dub Therapy, Fuzzy Wonder Goats, Tree, טליה אליאב, מצוירים בסלון

מקושר במקומות הנכונים #16

חבורה שכזו

שירי עם איריים לצד שאנסונים צרפתים, מוסיקה יוונית לצד שירי עם רוסיים. הג'ומבוש והדרבוקה, המנדולינה והיוקללי, הצ'לו והבנג'ו. את כל אלה תמצאו במוסיקה של "חבורת אטומיק", הרכב פולקלוריסטי אקוסטי שהוקם ב-2002 ובימים אלה מוציא אלבום שני בשם "12 שירים מאויירים ומבוארים". ביום שבת הקרוב תוכלו לתפוס אותם בבארבי להופעת השקה מיוחדת רבת משתתפים ומלאה באורחים מיוחדים.

על סקא ועל דאב

Dub Therapy: טריו דאב סקא ורגאיי שהוא למעשה סופרגרופ; ירון אוזנה (תפוחים,קולולוש), בן (בנו) הנדלר (מטבוחה, תומר יוסף) וליאור רון (Walakata). להרכב יש שני שירים באוסף מגניב לגמרי שיצא ממש בימים אלה ושייך ללייבל Mighty Fat. בין האמנים הנוספים שמשתתפים באוסף, אפשר למצוא גם את חיים לרוז שמשחרר בימים אלה אלבום אוסף כפול, Urijah ,Jellybass ועוד.

דולי

אתם מכירים את התחושה כשאתם בטוחים שהדבר הטוב שקרה לכם נבע כתוצאה/כתגמול על משהו טוב שעשיתם (או כמו שאמרה הפרחה השכונתית שלי במפגן חוכמה בסופרמרקט "שיו, איזו קארמה-את מתה"). את הדבר החדש מבית היוצר של בהריר רקורדס הכרתי כי החלטתי לעזור לאדם נחמד שעדיין לא יצא לי אפילו להכיר באופן אישי. מה שחשוב הוא שעכשיו אני יודע שאפשר לשמוע שני שירי רוק משובחים וגם הזדמן לי לשמוע על הופעה טובה ומעניינת של ה Fuzzy Wonder Goats. שתתקיים באוזן בר ב 15.12.

עץ הדעת

אם כבר פסיכדליה, אז עדיף במשקלים כבדים יותר. Tree היא רבייעיה שפועלת מזה חמש שנים באזור עמק חפר. בשנתיים האחרונות הם מופיעים בכל פינה אפשרית. הסגנונות המוסיקליים נוטים לבלוז, ג'אז, ורוק'נרול שעטופים כאמור, בשכבות פסיכדליה נעימות לאוזן. ב 14.12 אפשר לתפוס אותם בהופעה בלובנטין.

בתנועה מתמדת

טליה אליאב כבר הספיקה לאסוף כמה חווית מוסיקליות לסלסלה הפרטית שלה. אחרי מספר שנים בהן תפסה מקום בעיקר בנגינה וקולות רקע לצד אחרים כמו יהוא ירון ושישה נגנים שמחים, היא משחררת בימים אלה את אלבום הבכורה הראשון שלה, "התנועה". האלבום מכיל בתוכו השפעות ונגיעות אישיות מעולמות הבוסה, ג'אז, סול, פאנק, פולק-רוק ועוד.

פולקלה פולקלה צא החוצה...

פסטיבל פולקל'ה הולך ומתקרב ומשימות שיעורי הבית שלכם כמעט ומגיעות לסיומן. ללא ניסיון להשוואות ובלי כל כוונה להכניס לתבניות, אם הייתי צריך לבחור חיה שתסמל את המוסיקה של להקת "מצוירים בסלון" הייתי מצייר שבלול. רוק קלאסי, נעים עם נגיעות פסיכאדליה קלות.

תגובות

  • שמי

    או חולה כדורגל

    מי שלא בא משוגע, 14-12-2008 04:48