מגזין

מקושר במקומות הנכונים #15

אודי ניב הצטייד בחטיפים, במסעו לאורכה ולרוחבה של סצנת המוסיקה המקומית. השבוע: כמה מטעמים בעברית

מאת אודי ניב. 05-12-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, Inbalso, טל אורן, סרין, רועי נשיא

מקושר במקומות הנכונים #15

ניסוי סודי

למרות שהאזנתי לעשרות אם לא מאות אלבומים מאז הכנסתי בפעם הראשונה את ?Dull Exsitence, אלבום הבכורה של Inbalso למערכת הביתית שלי, אני עדיין זוכר את הרגע לפרטים. זו הייתה סוג של אהבה משמיעה ראשונה. מה שהסתמן כאלבום שדורש לפחות כמה שמיעות חוזרות לכדי התאהבות שכזו, התקצר לכדי כמה שירים בלבד. אלקטרוניקה שקטה, אפלה, מטורפת אך ייחודית, מהסוג שאנו רגילים לקבל בדרך כלל מארצות סקנדינביות קרות ומשעממות. דיסק חובה לחובבי Sigur Ros, שכרגע ניתן למכירה אך ורק כאן. מלבד לפרויקט האישי שלה, היא גם משתפת פעולה עם ניצן גור תחת השם MooM. שווה לא פחות.

משלוח לירח

ואם כבר אנחנו ברוח האקספירמנטלי,  Golden Juice to the Cap of the Moon הוא צמד אינדי-פולק מינימליסטי מעניין שמסתמך בעיקר על משחקי הקולות בין השנים ותוספות של כלים בודדים. הפעם, בניגוד למה שנהוג לקבל מאמנים מקומיים שמעיזים באזורים המוסיקליים האלה, הטקסטים מוגשים בשפה העברית, מלבד השיר האחרון שרובו בצרפתית.

היישר מהמאפייה

נמשיך רק עוד ממש קצת עם הצד המדוכדך והעייף של המדור להפעם. הלחמנייה הזו כל כך חמה וטרייה שאין לה עדיין שם; שיר אחד, יחיד ומיוחד ששייך לטל אורן, שהוקלט על ידי דוויד פרץ, שגם אחראי על התופים בשיר (שאלו כבר שתי סיבות להסתקרן).

שלוותא

"לפעמים אהבתי מתוך כאב על מישהי שתמיד אהבתי/ לפעמים אהבתי מתוך רחמים ולפעמים ריחמתי על עצמי" מתוך השיר הפותח את אלבומה הראשון, "בשורה לאדם הנפלא", של להקת סרין. אלבום רוק אלטרנטיבי שיצא לפני מספר חודשים ומכיל לא מעט שירים טובים וטקסטים מעניינים ושנונים העוסקים בנושאים שונים ומגוונים.

סרין יופיעו הערב יחד להקת המנגנון בלבונטין.

פולקל'ה פולקל'ה צא החוצה...

חשבתם ששכחתי משיעורי הבית שלכם? השבוע במשימת ההכנות לפסטיבל "פוקל'ה" החמישי, שישה שירים בכמה סגנונות שונים והכול בעברית. רועי נשיא מגיש לנו שישה שירים טובים שיגרמו לכם לרשום עוד סיבה אחת טובה מתוך הארבעים שקיימות (לא כולל אמנים סודיים) להצטרף לחגיגה.

 

זולה סטייל

יוד קיי זולה: זהו למעשה שיתוף פעולה בין חבורת זולה ל... ניחשתם נכון, יוד קיי. המשפחה המורחבת משלבת בין היפ הופ, פריסטייל, רוק ופופ. לאחרונה היא הוציאה סינגל ראשון לתחנות הרדיו שנקרא "זה קורה" ואם תשאלו אותי זה דווקא השיר היחיד שלהם שממש לא קורא. לעומתו, בשלושת השירים האחרים שלהם, ניתן לזהות את הפוטנציאל והכישרון שיש לחבורה לעשות דברים מעניינים בתחום שלהם.

אם אינני טועה, הרי שזהו הפוסט הראשון במדור זה בו ישנם יותר אמנים ששרים בעברית. הנה פוסט מעניין מתוך הבלוג אטמי אוזניים, שעוסק בדיוק בנושא הזה.

תגובות

  • אודיני סחטיקה ! אני הראשון !

    לא מבין איך עוד לא כתבו כאן כלום, אבל לאט לאט וביד יציבה אתה מוביל אותנו לידי התמכרות קשה - יופי של טור. כרגיל.

    שיינברגר, 23-12-2008 01:43