מגזין

רוצח הפתילייה

גאסלאמפ קילר מייצג סצנה חדשה שמתהווה בלוס אנג'לס. תומר גולן עושה סדר, רגע לפני שהוא מגיע אלינו מלה-לה-נד

מאת תומר גולן. 04-12-2008

תגיות: The Gaslamp Killer

רוצח הפתילייה

אדם הולך ברחוב, שקוע בהרהורים לפה ולשם. "מיתון!" צועקות כותרות העיתונים בדוכן, צורבות את נשמתו בשלל גוונים של חרדה. בינו לבין עצמו האדם לא מרגיש במיתון, הוא בעיקר לא מרגיש בו כשהוא צועד בשדרה הומה בלב העיר. מולו ברחוב, חולפים בסך אלפי מסרים, מאות אירועים ועשרות פושטי יד מבלי שיבחין בכך. הוא אוכל נכון, שומר על הבריאות, מתאמן בחדר כושר ומשלם חשבונות בזמן. הוא רואה בכל יום אלפי אנשים ולא פוגש אף אחד. הוא שומע אלף שירים ולא אוהב אף אחד.

"רוצח הפתילייה" בתרגום חופשי (מדי), די.ג'יי ומפיק סאונד מלה-לה-לנד, נוחת בישראל השבוע למיני-טור בירושלים ותל אביב בסוף השבוע. גאסלאמפ קילר הוא אומנם מפיק די מוצלח, אבל תחום המומחיות שלו הוא חיבור בין קצוות מוזיקליים. המון די.ג'ייז עושים את זה, לא רבים עושים זאת טוב כל כך. טוב, ככה זה כשמצמידים שפע של כשרון טכני בעמדה עם ארכיון עמוק ומפנק. וויליאם בנסוזן (William Bensussen) הוא טיפוס לא שיגרתי , מעין היפי מוזיקלי של שנות האלפיים. בראיון איתו הוא דיבר על הופעתו החיצונית ואמר שיש לו שיער כשל חוואי, ולשם ההנאה הוא מגדל וקוצץ אותו חליפות.

לוס-אנג'לס, עיר חטאים אמיתית/ בית משוגעים אמיתי, ולכן גם כר פורה לאמנים, שחקנים ומוזיקאים. לפני כמה חודשים התארח בארץ דאדלוס, מוזיקאי גאון, אשף של טכנולוגיות , אה... וגם הוא איש קצת מוזר. דאדלוס, כמו הגאסלמפ קילר, הגיע ביבוא אישי של חבורת טבק, זהו קצהו של הקשר. גם דאדלוס מכנופית המוזיקאים המצויינים שלא מייצאת לכל העולם. רוצים עוד? אחד מהמפיקים החביבים עלי בשנתים שלוש האחרונות נוא "פליינג לוטוס"- איש סאונד מוכשר שנותן משמעויות חדשות להיפ-הופ בכלל ולמוזיקת הבאס במיוחד. אגב, הפליינג לוטוס הוא חבר קרוב של גאסלמפ.

גאסלאמפ קילר נוחת לארבעה אירועים בארץ הקודש, מהסטים שלו שמסתובבים ברשת אפשר ללמוד שהמנעד המוזיקלי על הרחבה הולך להיות מגוון ומיוחד. שעשועי היפ הופ היסטריים. לא נראה שמישהו ישאר כל כך אדיש אחרי זה!

 

רביעי: באולפן 106FM-TLVחמישי: באסס, ירושלים.שישי: Spice, ת"א.

לפרטים על ההופעה

לסט של גסלמפ קילר ששודר בקול הקמפוס

תגובות

  • אמרת ארבעה אירועים בארץ הקודש וציינת שלושה... פרט והדגם.

    בנצי, 05-12-2008 01:02

  • עוד תתרמה של כתבה מבית היוצר של קול הקמפוס

    אבל אחלה נושא, 05-12-2008 07:46