מגזין

מקושר במקומות הנכונים #14

אודי ניב ממשיך לחרוש את חוצה ישראל. הפעם הוא חזר עם מעט ממתקים, גרוטאות שעדיין עובדות כמו שצריך, הרכב שעושה קאמבק והפתעות נוספות

מאת אודי ניב. 28-11-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, Brain Candies, הגרוטאות, גיליאם, סיוון שדמון, אורי וייזר, PInk and Noseworthy

מקושר במקומות הנכונים #14

אוכלים בשכל

Brain Candies: הלהקה שזכתה בתחרות המוסיקה של מוטורולה בשנת 2007 החלה את דרכה כארבע שנים קודם לכן וכיום לרשותה אי פי וקליפ שהוציאה בשנת הזכייה. מהרוק'נ'רול הפסיכדלי-חללי ומתקתק שלהם ניתן לשמוע שלושה שירים בעמוד האמן שלהם. לראשון מבניהם יש מקצב וקלידים שעושים חשק להמשיך לשמוע, ולאחרון ביניהם יש קטע סולו שיחד עם הראשון ייתכן ויביא אתכם לשמיעה חוזרת. בשתי מילים - ממתק אנושי.

 

 

לא לאספנים בלבד

הגרוטאות: איזה כיף שמצאתי להקה שהשירים שלה בעברית נשמעים לא פחות טובים מאשר בשפה האנגלית (ולהפך). איזה כיף שלהקה כזו מקבלת חשיפה ובמה בפסטיבל כמו אינדינגב ואיזה באסה שהגעתי מאוחר ופספסתי אותם. כן, לכל דבר יש שני צדדים וכרגע ישנם כבר שלושה שירים ורק בגרסאות דמו בוסריות יחסית. אחרי הכול, שווה לתת טעימה ולו בשביל שתוכלו להשוות את זה למוצר המוגמר שצפוי להיות דלישס.

פלישתים עליך שמשון

הירושלמים ממשיכים לייצר לנו דברים מעניינים מכל הסוגים. הפעם, מדובר בהרכב רוק אלטרנטיבי פסיכדלי, על גבול האקספרמנטלי. נכון, אפשר להתווכח על ההגדרה אבל מה שבטוח, הרוק שלהם פשוט אינו שגרתי. אם במקרה עוד לא הבנתם במי מדובר, ארמוז שלרשותם דיסק בכורה Sessions With Dr. Luv שיצא השנה ואם כל אלו לא גרמו לכם להנהן בראשכם לחיוב, הרי שזה הזמן להכיר את ההרכב הישראלי הכבר לא כל כך חדש,  Dellilah.

עוד חוזר הניגון

גיליאם: בשנים האחרונות ובעיקר בשנה האחרונה, המילה "קאמבק" עשתה את הקמאבק של חייה. מהטובים ביותר ועד המאוסים שביניהם כולם חוזרים לבמה. הנה סיבה נוספת בכל זאת לשמוח שאמנים עדיין עושים איחודים; הלהקה המעניינת "גיליאם", משלבת ז'אנרים וסגנונות שונים בעזרת כלים מגוונים (מעבר לגיטרה בס תופים המסורתיים) כמו קלרינט, סקסופון, פעמונית ועוד. מה שיוצא להם בסופו של דבר זה מעין פרוגרסיב ג'אז-רוק. בזמן שאתם מאזינים להם, אתם מוזמנים לקרוא ולהתעדכן בבלוג המאוד מעניין ושימושי,"אטמי אוזניים", שמנוהל ונכתב על ידי נדב לזר, בסיסט הלהקה שמנגן גם בלהקת הדוגמניות.

פרויקט החודש: פולקלה פולקלה צא החוצה...

פסטיבל פולקל'ה יערך בסוף החודש הבא ואנחנו כמובטח ניתן לכם בכל שבוע קצת שיעורי בית שניזונים מרישמת האמנים שיופיעו בפסטיבל. סיוון שדמון הוא שם חדש יחסית בלייבל פית/קית והוא שיעורי הבית שלכם. סיוון שדמון הוא אמן פולק רוק , ששר ומנגן על הבס, יחד עם שדמון ניצבת מיכל שני שמנגנת על גיטרה חשמלית ולעיתים גם על פסנתר. השירים שנמצאים בעמוד האמן שלהם הוקלטו בביתו של אלי לס ואמורים להיכלל באלבום הבכורה שכרגע עוד נמצא בשלבי עבודה נחרצים. ואם כבר פית/קית איך אפשר שלא להזכיר דני הדר שרחוק מלהיות אמן חדש בזירה. לפני מספר חודשים הוא הוציא את אלבומו הסולו הר-ב-י-ע-י שלו שנקרא "באותה צורה", וזו כבר סיבה טובה לכתוב עליו. מעבר לכך אם הכרתי ולו לעוד אדם אחד את דני הדר היום, הרי שאני יכול לתלות את הכפפות בשבת הקרובה.

הסופר-וייזר

מה אתם אומרים על אתנחתא אלקטרונית קלילה? מי שבעד יכול ללחוץ ממש כאן ולהכיר את אורי וייזר, שסקיצה לא גמורה של האלבום הראשון שלו כבר התגלגלה לידי והצליחה לסקרן אותי. אומנם בחלק מהשירים ניכר כי לא העבודה לא הסתיימה לגמריי, אבל בהחלט כבר בשלב הזה שלהם אפשר למצוא עניין ולהבין שכדאי לשוב ולבדוק בהמשך.

 ורוד צועק

PInk and Noseworthy: אמנם מהשם שלהם משתמע שמדובר בזוג, אבל מדובר בטריו נאו-פולק-רוק שרק שני שליש מתוכו ישראלי ונמצא כבר זמן רב בארה"ב. אם תכנסו לעמוד המיספייס שלהם תוכלו לראות שישנם לא מעט כניסות, אבל חוששני שרובן נעשו על ידי נוכרים מהגולה וישנם במחוזותינו לא מעט אנשים שלדעתי מפספסים וחבל. אז אם כך, השלישיה הזו יוצרת אינדי רוק שבדרך כלל מאופין בצלילים שקטים, עמוקים, קודרים. מה אתם עוד פה? כמה מילים עם סיומת "ים" תצטרכו בשביל לנסות בעצמכם?

תגובות

  • ZOxRYaTOgls

    SIp9eZ <a href="http://uaecvuhoejct.com/">uaecvuhoejct</a>, [url=http://osygzivawgvr.com/]osygzivawgvr[/url], [link=http://tfsaqoljqtej.com/]tfsaqoljqtej[/link], http://ijtdwcnymyfm.com/

    vgrjgussc, 25-02-2011 05:11