מגזין

גוזר קופון

רופוס וויינרייט נחת בישראל הישר לתוך מסיבת עיתונאים. עידית נרקיס שמעה את מה שהיה לו להגיד על בית לחם ועל ההופעות הצפויות

מאת עידית נרקיס כ"ץ. 25-11-2008

תגיות: rufus wainwright

גוזר קופון

רופוס וויינרייט הגיע לביקור ראשון בישראל, כחלק מסיבוב הופעות בינלאומי לקידום אלבומו האחרון Release The Satrs. הוא יופיע השבוע בשתי הופעות בתל אביב. אחת בהיכל התרבות ביום רביעי והשניה ב'רדינג 3' ביום חמישי. הזמר לא מכחיש כי הגיע לארץ כדי 'לדפוק קופון'."הבכורה של האופרה שלי 'פרימה דונה' תהיה בחודש יולי במנצ'סטר. כדי שאוכל לפנות זמן לסיים לכתוב אותה וכדי לאכול במסעדות, בעיקר מסעדות טובות, אני צריך להופיע מדי פעם. כמובן שהכי קל זה לנסוע לניו ג'רזי ולהופיע קרוב לבית, אבל לפעמים אני מרחיק עד מקומות כמו ישראל או ברזיל".

בימים בהם ישהה בישראל, יבקר וויינרייט יחד עם אמו הזמרת קייט מק'גריגל בים המלח, ירושלים ובית לחם, למרות שהוא שמע שקצת מסוכן שם. ההופעה הבאה שלו אחרי תל אביב היא מופע חג מולד חגיגי באולם הקרנגי הול בניו יורק, עם משפחתו ואורחים מיוחדים כמו לו ריד, לורי אנדרסון, אמילו האריס ועוד. "אמא שלי רוצה לצלם כמה תמונות בבית לחם בשביל ההופעה לחג המולד, אז נצטרך לקחת את הסיכון".

נראה כי הוא הגשים את כל שאיפותיו המוזיקליות לאחר שעשה את מופע המחווה בקרנגי הול לג'ודי גארלנד וכתב אופרה שלמה. "אחרי שכותבים אופרה, מרגישים ש'עשית את זה'. אחרי זה צריך קצת שקט. הייתי רוצה לחזור לצייר כדי להיות בשקט ולנוח קצת, או כמו כל גבר הומוסקסואל, הייתי רוצה לשחק בסרט פורנו".

וויינרייט הבטיח כי בהופעה נוכל לשמוע קטעים מכל אלבומיו, גם מאלבום המחווה לג'ודי גארלנד ושלל קאברים, כדי שנוכל לשמוע את גוף העבודות שלו ולקבל מושג מאיפה מגיעים השירים שלו. הוא המשיך ורמז כי אמו עשויה להתארח בהפתעה על הבמה בהופעות.

אתה עושה המון שיתופי פעולה. עם איזה איתם שיתפת פעולה הכי נהנית?

"אני חושב שהאמן שהכי נהנתי לעבוד איתו הוא ברט בכרך. התארחתי בתוכנית שלו וניגנו שיר שלו, והוא גם התארח במופע שלי שם ניגנו שיר שלי. זה היה ממש כיף, הרגשתי כמו דאסטי ספרינגפילד, שזאת תחושה די הומואית".

איך היה לעבוד עם מריאן פיית'פול על האלבום החדש שלה?

"כשבאתי להקליט עם מריאן את השיר, הראשים של שנינו היו בשני עולמות שונים. לכן השיר לא יצא כל כך טוב. די התאכזבתי והרגשתי שאני לא מגניב מספיק כדי להיות באלבום של מריאן פיית'פול. אבל אז נתנו לי צ'אנס שני להקליט ביום אחר והכל הסתדר. האמת שמריאן היא אישה מאוד מצחיקה".

רופוס וויינרייט בישראל: היכל התרבות ביום ד'; מועדון רדינג 3 ביום ה'

צילום חיצוני: עידית נרקיסצילום פנימי: ערן כ"ץ

תגובות