מגזין

נחש מתחת לקש

בלדות דביקות, מכנסיים צמודים, שיער מנופח, טעימה מ- "דיפ פרפל" ובעיקר רעש לבן. אסף קפלן חזר מההופעה של "וויטסנייק"

מאת אסף קפלן. 13-11-2008

תגיות: Whitesnake

נחש מתחת לקש

 

Are you ready - צועק קוברדייל ושולח הכשה ראשונה להאנגר המפוצץ. השואו שמהול בהמון פוזה, מתחיל עם Best Years, השיר הראשון מתוך אלבומם האחרון של הנחשים הלבנים Good To Be Bad. "וויטסנייק" חוגגים 30 שנה לקיומם בסיבוב הופעות חגיגי שכולל גם את ארץ הקודש. קצת לפני שמייסד הלהקה דיוויד קוברדייל התחיל לרכב על הנחש ולהחליף נגנים בקצב רצחני, הוא כיהן כסולנה של דיפ פרפל באמצע שנות ה-70.

קוברדייל (57) נמצא ללא ספק בכושר מלא. הוא מתרוצץ על הבמה כמו ילד בן ארבע שכרגע קיבל צעצוע. ולמרות הלוק הנוצץ, השיער המנופח, ליטופי המפשעה ושאר הענטוזים, רואים שהבחור פשוט אוהב להופיע. בין תהיות כאלה ואחרות על בירה "מכבי", ניסיון כושל לתקשר ומשחק מקדים ומוגזם עם עמוד המיקרופון (תדמיינו לבד), הלהקה פשוט נתנה בראש.

קוברדייל מפלרטט עם הקהל ונותן לו בדיוק את מה שהוא רוצה. והקהל שמורכב ממטאליסטים, בייקרים, ילדי הבי מטאל ומבוגרים שגדלו על המוסיקה של קוברדייל שולט במילים ומרעיף אהבה על הלהקה. לצד הקלאסיקות הדביקות שלא איחרו להגיע: Love Ain`t No Stranger , Fool For Your Loving Is This Love (כמה אהבה לעזאזל) וההמנונים המפורסמים -  Here I Go Again, Ain`t No Love In The Heart Of The City, החברה דאגו לספק גם את הפן הוירטואוזי כסחיסטי עם ביצוע מעולה ל- Still of the Night.

הם התעלו על עצמם עוד יותר, כאשר הם פינו את הבמה ל"בק טו בק" של שני הגיטריסטים, דאג אולדריץ' ורב ביץ', שניגנו וניצחו במהירות מרשימה ומפנקת את מהירות האור. גם המתופף כריס פרייז'ר לא יצא פראייר והרביץ סולו תופים מחריש אוזניים.

אני לא זוכר כמה הדרנים בדיוק היו, או כמה פעמים קוברדייל צעק "לטס מייק סאם פאקינג נויז". אבל נראה שהכול מתגמד לעומת הרגע שבו הוא עלה לבמה לבד, פשט את נשל הנחש, שם על עצמו מדים סגולים ונתן ביצוע מרגש ל-  Soldier of Fortune של "דיפ פרפל" בביצוע שקט, רק הוא והקהל. משם הוא כבר שרף את כוחותיו האחרונים עם חומרים נוספים של "דיפ פרפל" - Burn ועל הדרך השחיל גם שורות מ- Stormbringer. את ההופעה הם חתמו בביצוע "לא מתוכנן" לדברי קאברדייל לשיר Bad Boys.

נכון שקולו של זקן השבט לא ארגמני כמו שהוא היה בעבר, והחבר'ה עדיין אחוזים רוח אייטיזית משהו, עם קצת ספריי ורוד על השיער, אך עדיין הייתה הופעה אנרגטית, מחשמלת, מספקת ומושקעת. קוברדייל נתן את כל כולו ואפילו מעבר. ובמילה אחת רוקנ'רול...

צילום :רונן מן

לאתר של whitesnake

 וויטסנייק,10.11,האנגר 11 ת"א.

תגובות