מגזין

בשירות השרת

לכבוד ערב הופעות ראשון מסוגו שמארגן אתר "השרת העיוור", מפרגן ניר גורלי לאתר שבנה אותו וממליץ על ביקורות אהובות

מאת ניר גורלי. 11-11-2008

תגיות: השרת העיוור

בשירות השרת

אומרים שגבולות האינטרנט אינסופיים. אז אומרים. עבורי, גולש פרובינציאלי ונבער, גבולות הרשת מסתכמים בשערי הווינט בואכה וואלה. לכן כשגיליתי את האתר "השרת העיוור" אי שם ב-2004 ידעתי שגיליתי עולם חדש. מקום ברשת בו ארגיש בבית. שם לראשונה גיבשתי לעצמי זהות מקוונת וחשוב מכך שם התחלתי לגבש לעצמי זהות ככותב.

האתר עצמו הוקם ב-2001 על ידי עיתונאי המוזיקה אחי רז ומטרתו הייתה להוות פלטפורמה לגולשים להעלות ביקורות אלבומים. במשך שבע שנים כמעט מדי יום עלו ביקורות חדשות, בין אם לאלבומים ישראלים, לועזיים, חדשים, ישנים, אלטרנטיביים או מיינסטרימים. למרות האופי הלא מקצועי במתכוון, מה שאפיין את כולם היא העובדה שכולם נכתבו על ידי אנשים שניכרת בהם אהבה אמיתית למוזיקה. גם אני פרסמתי 16 ביקורות במהלך השנים. על במה זו קיבלתי לראשונה מחמאות על הכתיבה כמו גם טוקבקים קטלניים, אבל חשוב מכך הרגשתי שקיימת קהילה של אנשים כמוני שנכנסת לאתר כדי לקרוא מה יש לאחרים לכתוב.

ביום חמישי יתקיים ערב הופעות שאורגן על ידי אנשי השרת. בין המופעים ישתתפו מורפלקסיס, צ'ארלי מגירה ואחרים. מדובר על אירוע ראשון מסוגו ועל אף שאנשי האתר החרוצים הרימו פרויקטים מושקעים בעבר כגון "הגיבור הלא מושר" והמגזין שיצא לא מזמן, זו הפעם הראשונה בו האתר מרים אירוע בעולם האמיתי. על אף שכינוייהם הוירטואלים של חברי הקהילה מוכרים לי שנים, ואת חלקם אפילו פגשתי, עדיין רוב הפרצופים במקום יהיו לי זרים (הצעה למארגנים: מה דעתכם על תגי שם למגיעים?). תהיה מעניינת האינטראקציה אם אכן תהיה כזו בין אנשים שבחרו לבטא עצמם בין המקלדת למסך. ביום חמישי הקרוב אגיע לתיאטרון תמונע ולו רק בשביל לראות אל מול עיני את פרצופה האמיתי, פשוטו כמשמעו, של קהילה זו.

לכבוד האירוע החגיגי, מספר ביקורות מובחרות שאהבתי במהלך השנים, קראו הגיבו וכתבו בעצמכם:

Temple of the Dog - Temple of the Dog

הג'ירפות- משוחח עם כסא

Alarm Will Sound - Acoustica: Alarm Will Sound Performs Aphex Twin

דפנה והעוגיות - דפנה והעוגיות

pet shop boys - very

ועוד אחת שלי שאני אוהב במיוחד:

Grandaddy - Just Like the Fambly Cat

ערב השרת העיוו ר- יום חמישי 22:00 בערב, מועדון תמונע ת"א. הופעות של סגול 59, שוגר שוסטר, צ'רלי מגירה, מורפלקסיס ודי ג'י פרידום

תגובות