מגזין

מקושר במקומות הנכונים #12

חוג השיתוף השבועי של אודי ניב נמשך עם ערימת המציאות שהולכת וגדלה בכל טיול בשביל חוצה ישראל הוירטואלי. Greenhouse, "מונוק", Maqama והפתעות נוספות

מאת אודי ניב. 07-11-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, תמיר מוסקט, Greenhouse, העצמות היבשות, Elephant Step, מונוק, Betsefer

מקושר במקומות הנכונים #12

 

 

אל תהיו כבדים

אחת התכונות היותר ישראליות לשייך את עצמנו לכל דבר. זה כמו לקחת הרכב מוסיקה משובח, שכל אחד מהשירים המדליקים שלו יכול להיות מחר בפסקול של להיט קולנוע, שרק הצלע השלישית שלו היא נציגות ישראלית ולשייך אותו אלינו, למשל, למדור של להקות מקומיות. אם אתם מאלה שצריכים דוגמאות ממש ספציפיות, הרי שלהקת Big Lazy שאליה משתייך תמיר מוסקט ("בלקן ביט בוקס" וביליון הרכבים נוספים) יחד עם סטפן אורליך ופול דוגן, הגיעו עד כאן מניו יורק. אתם לא תגיעו עד כאן בשבילם?

גידול ביתי

Greenhouse: תוצאה של הכלאה בין שתי להקות מקומיות בתוספת שחקני חיזוק. מיכאל סלם עבד על פרויקט סולו בשם The Color Green שחבר למתופף ולגיטריסט/זמר של Seperat Reality. יחד עם עוד שני נגנים שהצטרפו בהמשך הדרך, יוצרים החממות פולק-רוק אלקטרו-אקוסטי עמוס בקלידים ושטיקים אלקטרונים נוספים שתורמים לאווירה אקספרימנטלית אך חמה דיה. כרגע הם עובדים על סיבוב הופעות והקלטות ל E.P ראשון. להוסיף לרשימות המעקב.

עצם הפז"ם

העצמות היבשות: דואו רוק שמחזיק בידיו כבר שני אלבומים; הראשון כולל בתוכו חומרים בעברית והשני מכיל עשרה שירים באנגלית. הצמד מורכב משני הגיטריסטים, שניהם כבר מזמן אינם ילדים, משה דווידסון ואמיר וינצי שניגן עוד בתחילת שנות התשעים בלהקה בשם "איזי והפתלוגים" ומאז שימש כגיטריסט לאמנים רבים בניהם איגי וקסמן וירמי קפלן. למרות שלא בהכרח תמצאו שם זכר לסימנים מכך. את שאר הפרטים עליהם תוכלו לראות בסרטון קצר כאן.

בצעדי ענק

Elephant Step: האמת היא שאין לי אף לא קמצוץ של מושג מיהו הבחורצ'יק שעומד מאחורי המוזיקה פה, אבל פשוט חבל שתפספסו את הדבר החמוד הזה שמצאתי במייספייס ומקפץ לו ככל הנראה על קו לונדון-תל אביב. נסו בעצמכם.

מונוק

הסגנון המוסיקלי של "מונוק" מבוסס על מוסיקת רוק, אלא שהתוספות והשכבות העבות של האלקטרוניקה מעל, לעיתים מטשטשות אותו לחלוטין. הסינגל היחידי שבידי נקרא "זרוק ברחוב" והוא זה שגרם לי ללכת ולבדוק את העמוד שלו (הפתעה) ב- Last.fm אם תלחצו פליי על הנגן שמימן, סביר להניח שגם אתם לא תצאו מופסדים.

מה-כמה??

Maqama: אולי זה אני שהייתי שרוי בתרדמת, אבל בתקופה האחרונה אני מרגיש שישנה התעוררות באגף הרוק המתקדם המקומי. Maqama היא רביעית פרוג-רוק (גם המה .. וגם הכמה..) שהתחילה בתור פרויקט של אח ואחות שכאמור התרחב עם הזמן. נגינה חזקה וגיטרות שורקות מהודקות בסאונד נקי וברור מחכים לכם באלבום הבכורה של הלהקה שיצא באוגוסט האחרון באופן עצמאי.

זעם נגד המכונה

מזג האוויר הזה מביא לי עצבים. אין לי שום דבר נגד החורף, נהפוכו, יש לי בעיה עם החורף הישראלי. מה שהכי מאפיין אותו זה בוקר בגוון אפרפר עם רוח קלילה ומטעה שגורמת לך לצאת עם שלוש שכבות מהבית שאיתם תסחב במהלך כל היום, תלויים על התיק ללא שימוש מלבד משקולת. גם לכם החום עלה לראש? הדחף לדיסטורשן עולה? פתאום יש צורך ברעש מלוכלך בכדי להוציא את הזעם? להגיד לא עוד! זהו ! זו הפעם האחרונה- מטאל-היפ הופ בעברית שעליו אחראי תומר ענבר, הגיטריסט של להקת "בצפר", אחת הלהקות הידועות בתחום המטאל המקומי שעשתה לא מעט כבוד גם מחוץ לגבולות הארץ.

תגובות

  • שוב תודה

    בקצב הזה אני אתחיל להישאר בבית גם כן :)

    דודלי, 09-11-2008 06:44

  • lejVvXqlcMCb

    I wnated to spend a minute to thank you for this.

    Torn, 03-10-2011 23:16