מגזין

רולס רויס

רגע לפני השקת האלבום השני, תפסו רוני נגרי וגלית להב את חברי להקת "מרסדס בנד" לראיון

מאת גלית להב. 02-11-2008

תגיות: ראיון, מרסדס בנד

רולס רויס

ההופעה בבארבי בכפר סבא הייתה אמורה להתחיל רק בעוד שעה וחצי אבל אנחנו הגענו לשם הרבה לפני, מצוידות ברשמקול ודף שאלות קצר. מאחורי הקלעים, ישבו חברי להקת "מרסדס בנד": גל, גיא, יוני ואורי והציעו לנו גבינה ונקניק. "זה מה שמביאים לכם לאכול פה מאחורי הקלעים?" תהינו. "לא, זה מה שאנחנו מביאים מהבית". ואכן, לא קל להיות להקת רוק בישראל, אפילו אם היא נותנת בראש כמו שצריך. שמנו אזניות, לקחנו את המיקרופון והתחלנו בראיון:

מה הסטאטוס של האלבום החדש?בשלבים אחרונים של עשייה והוא אמור לצאת כבר, בלי נדר לקראת סוף השנה.

לקח לכם ארבע שנים להוציא את האלבום הקרוב. מה עשיתם מעבר לעבודה על האלבום החדש? פרויקטים מחוץ ללהקה?כן. כל אחד בעשייתו שלו. בין היתר, גיא, הגיטריסט עשה פרויקט מקסים שנקרא "לא". יוני הבסיס עושה איזה משהו כבר כמה שנים, אנחנו לא יודעים מה. אורי המתופף הוא סאונדמן בכיר, גל עושה מוזיקה לטלוויזיה ועשינו גם סדרה, בזמן הזה.

מה גרם לכם לחשוב להיכנס לטלוויזיה? הרי אתם לא להקה "מיינסטרים" אז למה הלכתם על סדרה בטלוויזיה בערוץ 3. מה רציתם להשיג?קודם כל, הציעו לנו. זה מאוד עניין אותנו, היה לנו מאוד כייף לעשות את זה וגם קיבלנו מלא כסף, ואת הפרסום וההכרה שרצינו, הגענו למיינסטרים אחרי כל כך הרבה שנים שניסינו להגיע למיינסטרים (סתם).

מאיפה לקחתם את כל המוזיקה שלכם? אין בארץ להקה שמנגנת דברים דומים למה שאתם מנגנים.אנחנו עושים סוג של רוק שמח, קברטי שיש פה כל מיני דברים שיכולים לערבב טוב שמחה ועצב. הרוב הגיע מירושלים ואחרי זה, אחרי שחלק מחברי הלהקה התחלפו זה הגיע גם מאשדוד ומתל אביב. זה לא הגיע מחו"ל. למרות שכולם שומעים ונהנים גם ממוזיקה מחו"ל. סביר להניח שאנחנו נשמעים כמו כל אחד אחר שמקשיב גם למוזיקה לועזית.

קוראים לכם "הרד הוט צ'ילי פפרס הישראלים".לכבוד הוא לנו, אבל אנחנו חושבים שגם "רד הוט צ'ילי פפרס" משתמשת באלמנטים פאנקיים במוזיקה שלה. אבל אמרו את זה לפני שהרכב הנגנים התחלף. חוץ מזה אנחנו אמנם גונבים מ- "הרד הוט צ'ילי פפרס" אבל אנחנו גונבים גם מעוד להקות. וחוץ מזה, הפפרס גונבים המון מאיתנו.

מה צפוי לנו באלבום החדש? החלפתם נגנים, בטח התפתחתם במשך ארבעת השנים שעברו.ההרכב שינה אנשים, בסך הכול התפתחנו, מי שיצליח לשמוע את האלבום עד הסוף, אז כל הכבוד לו. הוא מאוד שונה מהתקליט הראשון בגלל השינוי של ההרכב, יש שירים אחרים וגם עבר קצת זמן.

אתם מרגישים שהבשלתם בזמן בין האלבומים, אחרי עשייה בדברים אחרים מחוץ ללהקה והזמן שעבר?(גיא) אני לא ניגנתי בתקליט הראשון אז אני מרגיש הרבה יותר בשל.(גל) הלהקה נמצאת היום במקום הרבה יותר שמח מבחינת חדוות היצירה שלה ויהיה אפשר להרגיש את זה מאוד באלבום הזה. העזנו לעשות בו דברים שלא העזנו באלבום הקודם.

היו שמועות על פירוק ב-2006. זה שקר גס?באיזשהו שלב עזבו שני חברים, ואנחנו להקה של ארבעה אז נשארנו מתופף וזמר, שזה קצת קינקי לעשות מופע כזה. אז חשבנו שהיות ואנחנו להקה של כל כך הרבה שנים אנחנו צריכים להתפרק, אבל אז הבאנו שני נגנים חדשים והלהקה נולדה מחדש. היה שלב שבאמת חשבנו להתפרק.

שמחות שזה לא קרה.

אחרי הראיון החושפני, הלכנו לטייל מעט ברחובות כפר סבא המסעירה. כשהסתיים מסענו המופלא, חזרנו להופעה מגה משובחת. נכון, בנות התשחורת של איזור השרון הציקו לנו מעט בזווית העין, כאשר עלו על הבמה ופיזזו משל היו חברות בלהקת המחול של אתי פולישוק. אבל אפילו גל תורן באיזשהו שלב נכנע לחדוות הנעורים המתפרצת וכיבד אותן בג'יימסון.יש הבדל מאוד מורגש בין שני האלבומים. הלהקה התבגרה לנו מול העיניים: את הפאנקיות השטותית החליפה רוקיסטיות רצינית ואפילו מעט נוגה, שלמרות הכול, עדיין נותנת בראש. עזבו אתכם ממשבר כלכלי עולמי ומיתון מאיים, שווה להשקיע כסף בדגם החדש של מרסדס בנד.

צילום: ORLYKO

תגובות

 • אחלה כתבה

  מיכל, 04-11-2008 22:51

 • לא רק הם מנגנים כך

  יש עוד מגוון של הרכבים בארץ שמנגנים בסגנון שלהם. ראו ערך HOOGLA במייספייס

  דודלי, 05-11-2008 05:47

 • ואי רוני אחלה כתבה!

  אבל מי זו גלית??

  ג'וני, 05-11-2008 07:18

 • כתבה

  באמת אחלה כתבה תודה רבה אני שמח שנהנתם

  אלון גרעיני, 07-12-2008 21:07