מגזין

מקושר במקומות הנכונים #11

אחרי ה- "אינדינגב" נשאר האינדי. אודי ניב חזר אופטימי ומצהיר על התקפת מוסיקה מקומית משובחת

מאת אודי ניב. 30-10-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, יום שני האחרון של אוקטובר, Meitalela, יותם בן חורין, יואב והמונטריז, בבגאג, Stubnitz

מקושר במקומות הנכונים #11

שניונת לפני שאתחיל... מילה טובה וחמה בחזרה לכל אלו שטרחו לטקבט בחזרה ולפרגן (בכתב ובעל פה). בחיי שחיממתם לי את המקלדת לפחות לעוד עשרה פרסומי מדור לפני שאצטרך את ה"בוסט" הבא. תודה.

איזה כיף היה בפסטיבל אינדינגב בסוף השבוע האחרון; המון הופעות טובות, עפיפונים, יצירת אומנות, אלכוהול, המון מצב רוח טוב ובעיקר אווירת פסטיבל. את הכותרת הנכספת "ההופעות הכי טובות בפסטיבל" קטפו (לפחות כראות עיני ומשמע אוזני) Tiny Fingers ,David Blau and The Good Band, נדב אזולאי, "האחים רמירז", עמית ארז (שעלה בצדק לבמה הגדולה), רות דולורוס וייס וכמובן ההופעה המהפנטת והמצוינת של "גיישה נו" ו-"פלסטיק פיקוקס" ביחד ולחוד. בהזדמנות אחרונה זו אני רוצה להודות שוב לשני המארגנים אסף ומתן על התרומה הגדולה שלהם למוסיקה המקומית. כל הכבוד וכן ירבו! סערת האינדינגב נגמרת רשמית ע-כ-ש-י-ו.

תזמון זה הכול

יום חמישי האחרון של אוקטובר הגיע ואיתו גם "יום שני האחרון של אוקטובר". עיקר השירים שלהם מורכבים ממוסיקת רוק בועטת בעלת טקסטים מלאי מסר. הלהקה הירושלמית הזו קיימת רק שנתיים וכבר הספיקה לעשות גלים קטנים גם בבועה התל אביבית. הדבר הכי עכשווי שלהם הוא דווקא "פרויקט האוטובוס החשמלי" שעליו תוכלו לקרוא וממנו תוכלו לשמוע בעמוד שלהם. לאוהבי הנבירה שבניכם, יש את האפשרות גם להכנס לעמוד האישי של ישי גרוס, סולן הלהקה שהחל לנגן גם בלהקת The Unknown Famil.

מת-על-אלה

Meitalela: "מה זה הרעש הזה?.... אה זה גשם". הגשם הראשון הגיע סוף סוף ואני לא מדבר על היורה, זה שטפטף עלינו כמה טיפות ולדני רופ נעמדו האוזניים, אלא על אחד כזה שכשמו, יורה עליך טיפות ענקיות. בביקור הבא של הגשם בסניף הקרוב למקום מגוריכם יהיה זה בדיוק הזמן לסגור את החלונות, להחשיך עוד יותר את הבית ולהיכנס למייספייס שלהם שתוכנו מלא בארבעה שירים מצויינים. מעבר למייספיס שלהם יצא לי כבר לשמוע כמה שירים שאינם נמצאים שם וזה נשמע מעולה, אבל הופעות לצערי לא נראות באופק. (מיטל והאחים-זוהי מחאה שקטה). ההרכב מונה את מיטל אלה ששרה וכתבה הכל, אלדר (צבע שמן) פרבר בתופים, וגיורא (יוניונ) פרבר בבס. במשפט אחד:מסוג הלהקות שתהיו גאים שאתם הבאתם לח'ברה.

השקט שאחרי הסערה

יותם בן חורין: זוכרים את Superdrive? מכירים את Useless I.D? אז יותם בן חורין הוא האיש האחראי על עמדת הגיטרה בשתי הלהקות הללו וגם זמר-יוצר שמגיש לנו פרויקט סולו ראשון שמאופיין במוסיקה אקוסטית שקטה. כמו ברוב ההתחלות, הרפתקת הסולו של בן חורין מתחילה בחדרו האישי והאינטימי שלו עם גיטרה ובעזרת מילים טובות של חברים ומקורבים שדחפו קדימה, הגיעו לכדי הקלטות בעמוד מיי ספייס. בימים אלה עובד בן חורין על אלבום בכורה ובינתיים תוכלו לשמוע ארבע שירים (שעדיין בסטטוס של "דמו") בשפה האנגלית.

חדשות מהירח

אם כבר נכנסתם לאווירת החורף המביאה איתה מלנכוליות קלה, הושיטו את ידכם ללחיצת היכרות עם יואב והמונטריז. יואב עצמון אחראי על השירה באנגלית ובעברית, כשאותו מלווים ארבעה נגנים בינהם רונן כוכבי ("מרסדס בנד") שאחראי גם על הפקת השירה של עצמון. ב- 8.11 הם יופיעו במועדון האוזן בר שממשיך להשתפר בכל המישורים בכל פעם שאני מבקר בו (ואני משתדל שלא להמעיט בביקורי שם). להוסיף למטלות בסלולרי עם גיבוי של "נודניק".

שיר טיול

"בבגאג'": החורף הישראלי הוא הרי לא באמת חורף. בטח לא באינטנסיביות שלו. השמש יצאה ושוב אפשר ללבוש קצר. לרגע נדמה שכבר כל כך הרבה זמן לא לקחנו את הרכב לטיול. ארבעה חברים לקחו תמצית ג'אז, טבלו בכמה ז'אנרים מוסיקליים נוספים, ערבבו טוב טוב, שמו את הכול בבגאג' של הרכב ויצאו לדרך. התוצאה: בים בם בום! קליט, נעים, מהוקצע, אלו המילים שרצות לי כבר בשמיעה ראשונית. אחר כך זה רק הולך ומשתפר. איך אומרים אצלנו בקיבוץ "אתה מתחיל הכי חזק שלך ולאט לאט אתה מגביר את הקצב". בסוף החודש הנוכחי יתחיל ההרכב סיבוב הופעות שימשך מעל לחודש בשיקגו. לאלבום, עדיין יש צורך בהמתנה סבלנית.

כל הקודם זוכה

שלושה חברים בלהקה שהצליחה לקנות אותי די בקלות כבר בקפיצה הראשונה לעמוד האמן שלהם. רוק אלטרנטיבי מתובל בנגיעות פסיכדליה והשפעות חזקות ממיטב העשורים של המאה הקודמת. הדבר הבולט ביותר בעיני אצלם הוא היכולת להשתמש בהשפעות, יחד עם היכולת לשמר על צלילים וסאונד מודרניים ומעניינים. על Stubnitz  לדעתי עוד נשמע לא מעט בעתיד ודווקא משום כך זה בדיוק הזמן לבקר אצלם בעמוד כי נכון לעתה יש להם פחות מאלפיים צפיות והרי יש משהו מאוד כייפי ומיוחד בלהכיר אמן לפני שהפך לשיחת היום, גם (ולפעמים אף במיוחד) כשמדובר בביצת האינדי הקטנה שלנו.

תגובות