מגזין

לפעמים אני מאושר

הופעתו של עמיר לב במועדון לבונטין 7 נקבעה בתזמון אלוהי. גשמים ראשונים הם בדיוק הסם שנחוץ למוסיקה שלו. אייל דסקל קפץ לשאוף כמה עננים שחורים

מאת אייל דסקל. 28-10-2008

תגיות: עמיר לב

לפעמים אני מאושר

עמיר לב עומד לפני יציאת אלבום חדש. ולא לדאוג, שום דבר ממה שאנחנו אוהבים בלב לא השתנה. הוא עדיין מתגורר בצפון, הוא עדיין נשמע כמו הנגטיב של הבי ג'יז, הוא עדיין בוחן את הפרטים הקטנים שמסביבו ומבטא אותם ברגישות - חתיכת לימון, דג על הצלחת, הדמעה שלו, המאפרה מעץ שהיא אוהבת.

ההופעה האחרונה שלו במועדון לבונטין 7 נפתחה בחמישה שירים חדשים, בינהם שיר חדש שנכתב על ז'אן ז'אק גולדברג, המתופף האגדי שהיה חבר ב- "קליק", אהוד בנאי והפליטים, פורטיסחרוף ועוד, שנפטר לפני שנה מסרטן. הטריגר ליצירת השיר הגיע משיחת טלפון של ברי סחרוף אל עמיר לב, בה הוא הודיע ללב שהוא טס למרסיי לבקר את גולדברג ששוכב שם בבית החולים. בשיחה השנייה בין השניים, השדרן ברדיו כבר הודיע על מותו. זהו השיר הישראלי הראשון שמנציח את ז'אן ז'אק, והוא מצליח לרגש בדרכו המיוחדת של לב, שמצטט בתוכו שורות מהשיר "אין קץ לילדות".

"עוד שני שירים חדשים, אפשר?" לב פונה לקהל. הוא כמעט מתנצל על הבקשה, אבל הקהל איתו. הוא שר על בית קפה במלון, על שדה תעופה, על המילים שיש לו בפה, אך הן מסרבות להתפוצץ החוצה. בטח עוד שנה-שנתיים נשיר אותן כולם ביחד בין "עננים שחורים" לבין "חבק אותי".

בסיומם של חמשת השירים הטריים, מזמין לב, שעד עכשיו היה לבד על הבמה, את הבסיסט גולן זוסקוביץ' שמלווה את לב בהופעותיו כבר כמה שנים טובות. הם לא מפספסים אף יהלום בדרך - "ערב ראש השנה", "אל תדאגי", "פעם בחיים", "אריה ורותי", "שמוליק" ועוד. כל יהלום זוכה לליטוש מוקפד עם סולו גיטרה ארוך ומרטיט כשבסופו כנהוג מגיעות תשואות מצד הקהל. אחרי שעה ו-45 דקות שולחים אותנו לב וזוסקוביץ' לביתנו מסופקים. גם ללא גבע אלון, שהיה אמור להתארח בהופעה אך נשאר בארה"ב ככל הנראה, ההופעה עמדה בסטנדרטים גבוהים (פרט לסאונד) ולא הורגש שהיא זקוקה לחיזוקים משחקני חוץ.

מאיר אריאל ז"ל היה מספר סיפורים יותר מאשר מוסיקאי. הלחנים אף לא היו בראש הפירמידה המאיר אריאלית. אסף אמדורסקי לעומתו, יותר מוסיקאי מאשר כותב. היתרון האדיר שיש לעמיר לב שהוא מצליח לרקוד על שתי החתונות. או במקרה שלו, לבכות כל הדרך לחופה. ואחרי זה עוד לכתוב על הקרם בורלה שמוגש בשלב הקינוחים ולרגש אותנו יותר מכל שיר שהדיג'יי יבחר לנגן בשביל הדודות.

תגובות

 • כותרת שמנה שאומרת הכל!! :)

  קנאי שפספס, 28-10-2008 23:23

 • וגבע אלון בארץ..לא מובן מדוע לא בא

  אותו קנאי ממקודם, 28-10-2008 23:25

 • אחלה טקסט דסקלוביץ'

  טל, 29-10-2008 05:08

 • מסכים עם כול מילה!

  יופי של סיומת בכתבה...אמת!

  שי, 29-10-2008 05:09

 • יופי של כתבה!

  מידי שנה בערך באזור ראש השנה, אני שומרת מקום מיוחד לאלבום ההופעה החיה של עמיר לב. חבר הכיר לי אותו לפני עשור פחות שנתיים ומאז אני מכורה לעונת הסתיו עם ליוויו של לב. בקרוב הוא יתארח אצל עמית ארז בפסטיבל הפסנתר, לכל מי שמתעניין.

  שרהג'ונס, 29-10-2008 19:19

 • IMTPURbQXoQi

  SXh7Sl <a href="http://umkotrsamrla.com/">umkotrsamrla</a>, [url=http://czzusdfkgiah.com/]czzusdfkgiah[/url], [link=http://tonpbkbfinkh.com/]tonpbkbfinkh[/link], http://lpbrrgrliouh.com/

  muotyajedp, 30-12-2010 16:00