מגזין

אם ירצה הג'אם

רגע לפני שהם יוצאים לטור נוסף בארה"ב, הם עצרו להדרן בבארבי. גיא כהן חזר מההופעה של "הדג נחש"

מאת גיא כהן. 17-10-2008

תגיות: הדג נחש

אם ירצה הג'אם

העולם הוא לא דבר יציב. יש הרבה גורמים משתנים ואין הרבה דברים שאפשר לסמוך עליהם בחיים. כשאני מנסה למנות את הדברים שבכל זאת אפשר לסמוך עליהם אני מתקשה להרים חמש אצבעות. אפשר להיות בטוח שבסוכות אתה כבר לא תוכל לסבול את המשפחה שלך, אפשר להיות בטוחים שלמאמן הנבחרת תהיה פרספקטיבה חיובית ושלל תירוצים אחרי שעוד פעם נגמר לנו הקמפיין עוד לפני שהוא התחיל. ואפשר להיות בטוחים שהולכים להופעה של "הדג נחש" ויהיה בן ז$%&!

אתמול הלכתי לבארבי כדי לתפוס את הדגים לפני שהם יוצאים לעוד טור בארה"ב ובעיקר כדי לצאת ממצב הרוח הרע שאליו נקלעתי שלשום, לא הרחק משם באצטדיון בלומפילד. הדגים נתנו הדרן מעולה לסיבוב הופעות של "בעזרת הג'אם" בדמות הופעה חדה, מלאת אנרגיה ומפתיעה.

ההפתעה הייתה לשמוע לצד אותם להיטים מוכרים כגון "מה נעשה" ו- "לזוז", שירים חדשים מהאלבום שבדרך (אלבום אולפן חמישי), שישלב שירה בשתי שפות: באנגלית ובעברית.

היו גם עיבודים חדשים לשירים מ- "בעזרת הג'אם" כשהביצוע הטוב ביותר היה של "איזה כיף" שהפך להיות רגאיי סטייל. בכלל "הדג נחש" הם להקה כל כך וותיקה ומשופשפת שהיא עושה מה שהיא רוצה בשירים שלה - מבטלת פזמון, מוסיפה עוד בית ומשנה את העיבוד. התוצאה עדיין נשמעת מצוין והקהל רוקד עם פה פעור.

לכבוד חגיגות הסיום לסיבוב הזמינו הדגים אושפיזין - רוי אדרי ואלרן דקל. עם רוי הם נתנו ביצוע מדויק ל- "מהבמה להפציץ" מהאלבום האחרון. ו- "לקוסאמאמק" מהאלבום הראשון, שבו רוי הוריד מהאנרגיה של השיר בכך שהוא הוסיף בית שלא ממש היה קשור.

הדובדבן האמיתי היה אלרן דקל שעלה לבמה בגלבייה כחולה עמוסה שרשראות מזהב ושר ביחד עם הדגים את "חליפות" כשהוא ממלא את תפקידה של אהובה עוזרי בפזמון. דקל אף הוסיף בית משלו שאם איני טועה היה לקוח מ- Fight the Power של "פאבליק אנמי" ושר עוד שיר מהארסנל של "פאנקישטיין". הוא מילא את הבארבי בקסם שחור.

אז מה למדנו היום? שאולי העולם הוא לא דבר יציב אבל יש שמונה דברים מאוד קבועים בעולם וכולם מנגנים ושרים בדג נחש.  

תגובות

  • נכון מאוד הם כנראה הלהקה ה...

    הטובה ביותר ביקום כיום!!!

    שייקה המבין, 23-10-2008 23:39