מגזין

מקושר במקומות הנכונים #9

אודי ניב לוקח צידה למדבר, בספיישל "אינדינגב" שיכין אתכם לקראת ההופעות הפחות מוכרות בפסטיבל

מאת אודי ניב. 16-10-2008

תגיות: אודי ניב, אינדי נגב, מקושר במקומות הנכונים, Me We, נדב אזולאי, יובל בן מאיר, טל כהן שלו, רונן גרין, אורדע/בהריר, Dysfunctional Heroes

מקושר במקומות הנכונים #9

אני עצמי ואנחנו

 

Me We: בגדול, אני שונא הגדרות מוסיקליות וחלוקה לז'אנרים ותתי ז'אנרים מוסיקאליים. אלא שבשל הקונספט של המדור, לרוב, אין לי ברירה ואין ביכולתי להימנע מלנסות ולהגדיר/להכניס לתבנית על מנת לתת מושג כלשהו לגבי הלהקה/אמן עליהם אני כותב. ולמה אני מספר לכם את זה? כי במקרה שלפנינו באמת אין צורך להגדיר וגם אין ממש אפשרות. אולי מגניב? נעים? זורם? מרענן? זה גם עונה על שאלה אחת לפחות וגם משכנע מספיק בכדי ללחוץ על הלינק לא? חוץ מזה אני יכול לספר לכם שזה הדבר הישראלי הכי קרוב לפינלי-קווי. בעזרת תזמון מדויק בלוח המופעים הם יכולים לעשות לקהל של "אינדינגב" יופי של הטפה מוסיקלית והרבה טוב על הלב והנשמה.

ניצנים

נדב אזולאי: אחת ההופעות שאני הכיייי מחכה להן בפסטיבל הזה. נדב אזולאי כבר שם מוכר בסצנה המקומית בכלל ובסצנת הרוק הבאר-שבעית בפרט, בעיקר בתחום ההקלטות והמיקסים. כשהוא יוצר מוסיקה משל עצמו זה נשמע כמו רוק אלטרנטיבי שמצליח לסחרר לי את כדוריות הדם. אזולאי מגנן גם בהרכב Trixerin Green עליו כבר הרחבתי באחד מהפוסטים הקודמים יחד עם גלעד נמט שמגנן איתו גם בפרויקט הנוכחי ובלהקת ,מריונטה סולד".

במכונית החדשה של יובל

 

יובל בן מאיר: אחרי עשר שניות הקשבה ראשונית לעמוד שלו, בדקתי שלא מדובר בעמוד של שלום חנוך. הצעקה הראשונה שלו פשוט הזכירה לי את חנוך, זה שאוהב את החיים (של חיות הלילה). מעבר לזה שבקול שלהם ישנה חפיפה, גם באווירת הרוק המקומי העברי ישנו דימיון. אם אנסה בכל זאת לפקס את מה שאני מנסה לומר לכדי משפט (וחצי) הרי שרציתי לומר שמדובר בזמר-יוצר שעושה רוק מקומי בניחוחות הטעם הטוב והמוכר מימים קדומים יותר שעברו על מוסיקת הרוק הישראלית, אף על פי שמדובר במקרה אינדי מובהק. גיטרות, הבלחות מפוחית ולא מעט קרביים.

שלוותא

 

טל כהן שלו: זמר-יוצר, מנגן על גיטרה ופסנתר למעלה מעשר שנים, אך התחיל למעשה לכתוב שירים רק לפני כמה חודשים לאחר הרבה שנים בהם היה משוכנע שהוא פשוט לא יכול. עכשיו הוא נחשף אלינו עם חומר מקורי בשפה האנגלית. במהלך השנים הראשונות שלו הוא ניגן בעיקר בלוז וקאברים לזמרי פולק בריטים ואמריקאים כגון ניק דרייק, ניל יאנג, טום ווייטס, קאט סטיבנס, סיימון וגרפונקל ועוד. "אבא שלי הכיר לי את קאט סטיבנס בילדותי ומאז התפתח הרומן שלי עם פולק אקוסטי... אני שומע המון סגנונות ומוזיקאים מעבר לזה, אך יש לי פינה חמה מאוד בלב לכנות, ההבעה והרגישות ל- Singer - Songwriters. את הרקע כבר הבנתם, עם ההשפעות כבר הזדהתם, עכשיו נותר לבדוק את העמוד האישי שלו ולצפות להופעה בפסטיבל.

ירוק במדבר

 

רונן גרין:  פולק רוק אקוסטי ונעים. גרין לימד את עצמו לנגן ומאז הוא דואג גם להלחין את השירים שכתב הן בשפה העברית והן בשפה האנגלית. בין היתר ניתן למצוא כאן קאבר ל- Masters of War של דילן, שעושה הרושם שהשפיע (גם) עליו רבות. On the Sand הינו שיר מקורי, מקסים וקליט עם טקסט ואווירה שמחייבים כניסה חוזרת לעמוד. ובכלל על פי העמוד, נראה כי גרין הצדיק לגמרי את הכנסתו לרשימת האמנים המשתתפים בפסטיבל. נשאר לחכות להופעה.

ביום בהריר

אורדע/בהריר: הפרויקט האישי של בהריר מתבסס על פולק רוק ישראלי לא-טיפוסי. בהריר הינו הבעלים של הלייבל החדש יחסית "בהריר רקורס". כשהלהקה הבולטת ביותר של הלייבל הינה "תענית אסתר" הסופר מדליקים שכבר הזכרנו פה בעבר ומסתמנים כדבר הבא. ככול הנראה "תענית אסתר" תהיה זו שתפתח את הפסטיבל (על פי בחירת הקהל).

 וגם...הלהקה שהכי חסרה לי ברשימת המשתתפים בפסטיבל הנוכחי

 Dysfunctional Heroes: היא להקתו החדשה שלו נדי בילו שהשיקה ממש לאחרונה את אלבום הבכורה שלה. גם הפעם מדובר בהרכב אינדי שקט . אם עדיין לא הצלחתם להבין מאיפה השם כל כך מוכר לכם, זה בגלל שבילו מגנן ושר גם בלהקת Mr Heavy & Ms Low המאוד אהובה עלי, שתוציא ב- 8.11 את אלבומה השני במופע השקה חגיגי בתיאטרון תמונע (קופי-פסט ליומן). לצד הנשי והקול השני בלהקה, מאיה רילוב, יש כמה שירים משלה וגם גרסת כיסוי לשיר מוכר לכולנו בעמוד האישי שלה. קפצו לבדוק.

פסטיבל "אינדינגב"

תגובות

  • מריונטה *סול* ולא סולד, *תעני* אסתר ולא תענית.

    מגיהה, 22-10-2008 21:46