מגזין

האימפריה מכה שנית

הופעת ההשקה של שבק"ס בהאנגר לאלבומם "בום קרנבל," גרמה לגיא כהן לצרוח כמו גרופית בגיל ההתבגרות. תקראו לזה קאמבק

מאת גיא כהן. 06-10-2008

תגיות: שבק ס'

האימפריה מכה שנית

הדבר שאני הכי אוהב בהופעות של שבק'ס זו הציפייה. הציפייה לראות איך הם יעלו הפעם לבמה, אם אילו תלבושות? ואיזה שיר יפתח את ההופעה?

ה- 4.10, מוצאי שבת, בזמן שהאנגר מלא והקהל קורא שוב ושוב "שין בית קוף סמך", נשמעים קולות מוכרים ברמקולים. פסקול גיל ההתבגרות שלי מתחיל להתנגן, אני מחייך ושר (טוב, למי אני משקר? צורח כמו גרופית בהופעה של רן דנקנר) את "באים מיבנה" אך הבמה נשארת מיותמת.

שני מסכי ענק שהיו מצידי הבמה נדלקים ומקרינים את מה שהיה שנחשב כאגדה אורבנית בפורומים של אוהדי השבק, פרומו לסרט הדוקומנטרי של ירון בן נון על השבק "מסעותי בארץ שוף". בסרט הוא מתעד את הלהקה מהימים הראשונים ביבנה דרך כל האלבומים, המריבות, קריירות הסולו ועד האיחוד והאלבום החדש "בום קרנבל".

בקהל נוצרה אווירה מרגשת בסגנון של חיים שכאלה, משום שלראות את הלהקה צעירה, זה בעצם כמו לראות את עצמך צעיר שוב. סצנת הסיום של הסרט צולמה יום לפני, כאשר השבק ירדו מהבמה והשתחוו לקהל בסוף ההופעה. אבל לפי מה שהיה אתמול אני בטוח שהסרט נגמר אבל השבק חיים יותר מאי פעם.

האנגר מלא הגיע לפרגן לשבק לכבוד הולדת התינוק החדש ולבחון אותו, לראות איך הוא לעומת האחים הגדולים והמוצלחים שלו. השבק לא התביישו בתינוק החדש ופתחו את ההופעה עם שני שירים ממנו "ראפר" ו"אל תקראו לזה קאמבק". הקהל שחלקו הגיב בחשדנות ל"ראפר" המיליטנטי, החל להשתחרר "בקאמבק" הרוקיסטי ומשם לא הפסיק לרקוד במשך שלוש שעות.

סדר השירים היה בנוי בצורה מעולה ובין הלהיטים מהאלבומים הקודמים של הלהקה נשזרו השירים חדשים שהתקבלו באהבה אצל הקהל. היו גם אורחים בערב הזה, אבל לפני שאני אחווה דעתי עליהם אני חייב גילוי נאות: לדעתי אורחים בהופעה של שבק ס' (חוץ מפישי הגדול) זה כמו פיתות כשעושים "על האש" - מיותר וסתם תופס מקום פוטנציאלי של סטייקים.

למרות הדעה השלילית שיש לי על אירוחים כאלה ואחרים, השילוב עם היהודים היה מעולה, הם שרו שני שירים של היהודים ששילבו בהם בתים של השבק וכשהם שרו את הפזמון ב- "אל תגידו לי", הם הרימו את רמת הרוק'נ'רול במקום לשמיים.

לעומת זאת, השילוב עם מוש בן ארי היה פחות טוב, אף על פי שהם נתנו ביחד ביצוע מעולה ל"מכופף הבננות". אדם בן לביא a.k.a פישי הגדול,  האורח שהוא ממש כמו בן בית, נתן בראש עם שיר הנושא מהאלבום ואיפשר לקהל לדקלם  ב"חצוצרה". את הערב הארוך חתמו השבק עם שילוב של "מדברים על שלום" של מוקי ו-"ס'תכל לתוך עיני" של "חלוצי החלל". וכמובן השיר שחותם כל הופעה "נופל וקם "המופתי.

היה פיצוץ (בקרנבל).

 

 צילום: אור ישראל.

תגובות