מגזין

מקושר במקומות הנכונים #8

אחרי שצלל במעמקים ותפס טרמפים בגלקסיה, אודי ניב שב אל הקרקע למעט ג'אז, יווני וטבילות פולק, רוק ופסיכדליה מקומיים

מאת אודי ניב. 04-10-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, זיו קסל, אסף שני, מוסה נחמיאס, Mr Moustach, עומר לשם

מקושר במקומות הנכונים #8

הטירה של זיו

 

הפרויקט של זיו קסל: ניאו ג'אז משולב עם פופ רוק. זיו קסל וחבורת הנגנים המוכשרת שאיתו מצליחים לקחת מוסיקה שבדרך מאופיינת יותר בשוליים ולדחוס אותה לכדי יצירה קליטה ונעימה כשקסל עצמו ניצב בעמדת התופים. השיר הראשון בעמוד הבית שלהם, "אנשים", ראוי לציון הן בגלל הלחן שלו והן בגלל הטקסט המשובח על תרבות ההמונים של ימינו. תוכלו לתפוס אותם ב 5.10 בתיאטרון תמונע.

שני בדרך לראשון

אסף שני: עושה רוק פסיכדלי עם נגיעות אלקטרוניקה והבלחות של בלוז בשפה האנגלית. שלושת השירים שניתן לשמוע בעמוד הם סקיצות ישנות יותר של אסף שני שבימים אלה מקים הרכב מלא שאיתו הוא אמור לרוץ קדימה ולהקליט אלבום ראשון. שווה לעקוב ולבדוק לאן זה מתגלגל.

חזרה רטורית

 

מוסה נחמיאס: לא, לא, לא מדובר באח של חני. מדובר באותו מוסה נחמיאס שניגן בשנות השמונים ב"להקה רטורית", להקתו של אחד מאלילי הרוק האל-זמניים של ישראל, יוסי אלפנט. עכשיו חוזר הגיטריסט המנוסה לזירה בלהקת שני שליש שמציעה ג'מג'ומי רוק אלטרנטיבי טבולים בפסיכדליה. יחד עם אחיו, דר נחמיאס יש לו טריו אלטרנטיבי שגם כן שווה בדיקה. לאחיו אגב יש פרויקט סולו מעניין שבו הוא מנגן על רוב הכלים בעצמו.

יאסו

 

מר מוסטש: לא מדובר בתכנית (המומלצת) שלנו השפם, אלא בטריו ישראלי שבסיס האם שלו נמצא בברלין. זה בדיוק הזמן להביא את האוזו ולהתחיל לשבור צלחות, כי השלישייה הזו עושה מוסיקת צוענית-יוונית שמחה ומקפיצה. לא תאמינו איך זה מתלבש כמו כפפה לאווירת החגים הצוהלת. אחרי הכול לא יזיק לנו להוריד בריקודים לפחות חלק מהכמות חסרת הפרופורציה של האוכל.

נוסע לשם

עומר לשם: יוצר זמר שמגיש לנו פולק רוק עם הרבה השפעות אמריקאיות משנות השישים ואילך. מעבר לנגינה, לשם שם דגש רב על כתיבה אישית ונוגעת בשפה האנגלית. קרוב לוודאי שלרובכם לא אחדש עם קיומו וכישרונו של לשם אבל ב 23.10 יארוז הצעיר המוכשר מזוודה ויטוס למינסטר, גרמניה במסגרת Munster Media Camp שמטרתו לקשר בין אנשים מארצות שונות דרך יצירה ואומנות (באמצעי המדיה השונים). וזוהי סיבה מספקת לאזכר ולאחל לו בהצלחה.

אין כניסה

הלהקה הזו מאפשרת חדירה לפרטיות שלה באמצעות אינדי רוק אלטרנטיבי, שקט ונעים. בגרעין הקשה של הלהקה חברים שמוליק דורנבאום ואייל רוזן שיחד עם כמה נגנים נוספים הקליטו אלבום באופן עצמאי. לאחר ההקלטות התפרקה הלהקה אך בימים אלה מתגבש לו הרכב נגנים נוסף, שיחד איתו הם אמורים לצאת לסיבוב הופעות ראשון, בתקווה שיביא את המזל שמגיע להם עימו.

את הלהקה הזו לא מצאתי בעצמי. לשמחתי היא מצאה אותי. ממש דרך הטור השבועי הזה. לא! לא הכנסתי אותה לכתבה כמחווה על כך. הכנסתי אותה לטור כי מגיע לה. אבל אני כן אנצל את ההזדמנות הזו בכדי לפנות אליכם ולבקש ממכם לשתף אותנו בלהקות המקומיות הסודיות והפרטיות שלכם. מטרת הטור השבועי הזה היא לחשוף, לשתף ולתת במה לאמנים מקומיים ראויים שסביר להניח שישנם לפחות עוד כמה אנשים שיוכלו להנות מהאמנות שלהם. אם גם אתם יוצרים או מכירים אנשים מוכשרים שיוצרים נשמח לקבל המלצות וקישורים באמצעות המייל שלי udiniv@gmail.com או כמובן פשוט לטקבק לנו.

תגובות