מגזין

מחזמר ברוטב שממל

מה הקשר בין בובת גרב, קאבר מזרחי ללנון, האוזן של ואן גוך ודודו זר? גלית להב הצטרפה לקרנבל של "שממל"

מאת גלית להב. 30-09-2008

תגיות: שממל

מחזמר ברוטב שממל

על "שממל" שמעתי דרך חברה שמכירה כמה מחברי הלהקה. היא אמרה שהם מדהימים ושהם מופיעים ברחוב לפעמים, בשביל הכייף. היא הפצירה בי לבוא להופעה עד שלא יכלתי לסרב ובאתי. וטוב מאוד שכך.

להופעה הגעתי בשנייה שהיא התחילה. הרחבה הקטנה ב"תמונע" שלא אמורה להכיל מסה גדולה כל כך של אנשים הייתה צפופה עד אפס מקום. מולי, על הבמה עמדו לא פחות אחת עשרה חברי הלהקה, שכללו, בין שאר כלי הנגינה הנפוצים, גם חמישה סוגים שונים של כלי נשיפה. דגלים שחורים עם הלוגו של הלהקה נמתחו מאחורי הבמה ולקהל הלהוט חולקו כובעי יומולדת, משרוקיות ומטפחות לנופף בהן (מה עוד צריך בשביל להכין את המורל?). חברי הלהקה היו לבושים בבגדי תחפושות קלות (סרסור, עסקן, שווצרי מסורתי וכו') ואווירה של קרנבל כבר ריחפה באוויר.

המופע היה ברמה גבוהה בהרבה ממה שחשבתי או ראיתי לפני כן בהופעות בארץ. השירים לוו בקטעי קישור בידוריים שכללו דמויות משעשעות, שיתוף הקהל, תרנגולת מפלסטיק ואנקדוטות. כל ההופעה נראתה כמו מחזמר אחד ארוך ומבדר וגם רוח השירים הקופצניים עם כלי הנשיפה תרמו בהחלט לאווירה. באחד מקטעי הקישור, דרור ויידמן, הסולן הראשי (שגילה כישרון משחק שאינו נופל מיכולות השירה שלו) גרב בובת גרב על ידו. הוא דובב את הבובה כקלאפטה עצבנית וחברי הלהקה ביקשו להעלות לבמה מישהו שיכול להסתדר עם בובות גרב. לבמה עלה לא אחר מאשר דודו זר. 

לאחר התמסרות הקנטות משעשעת עם בובת הגרב, הוא אחז במקרופון והחל לשיר עם הלהקה את "גולה" - שיר על דמויות מסיפורי ילדים. הוא המשיך לכיסוי מוצלח ביותר ל- And When I Die של Blood, Sweat & Tears, תוך כדי נגינה במפוחית והראה לקהל שהיכולות הווקליות שלו עולות הרבה מעבר לשירי פרפר נחמד. לאחר השיר, ההופעה המשיכה ללא דודו בסגנון התיאטרלי והקופצני שלה.

מהמופע יצאתי פשוט מוקסמת. השירים של הלהקה מלאים בהומור (כמו הגירסה העברית המזרחית לשיר Woman של לנון או שיר אהבה של ואן גוך לאהובתו, כשהוא מוסר לה את אוזנו השמאלית). והיכולות המוזיקליות והווקליות של כל אחד מחברי הלהקה פשוט מעולים. ההרמוניה שלהם מזכירה בחלק מהשירים סגנון של Barbershop Quartet ובקטעי הסולו של הלהקה הופגנו כשרונות גדולים.

הדבר היחיד שביאס אותי באותו ערב היה שלא מכרו את הדיסקים של ההרכב לאחר ההופעה (נאמר לי שהם הוצעו למכירה לפני המופע, אבל פספסתי את הפתיחה). גם זה לא נורא, משהו אומר לי שאני עוד אשמע אותם שוב.

תגובות

  • כמה תיקונים קלים..

    יש להם 11 נגנים בסה"כ..בינהם 5 נשפנים ולא 4 כפי שציינת! לשיר "גולה" קוראים "ציפה" לפי דעתי.. שווה בדיקה!

    אלון, 01-10-2008 01:41

  • צודק

    נשלח לתיקון. תודה

    גלית, 06-10-2008 21:05