מגזין

מקושר במקומות הנכונים#7

אודי ניב ממשיך לתפוס טרמפים בגלקסיה ומביא משם כמה מנעמי רוק, בלוז, פאנק וגם מעט אלקטרוניקה, שכולם תוצרת כחול לבן

מאת אודי ניב. 25-09-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, Ijo & Shalter, האסופה, זהר ואגנר, Orks, החדשות, סובארו סטיישן

מקושר במקומות הנכונים#7

ערימת חברים

האסופה: כשמה כן היא; אסיפה של שבעה חברים שמתכנסת אחת לשבוע ופורקת את הלחצים על ידי יצירת מוסיקה מקורית בשפה המקומית. רוק בלוז ופאנק הם עמודי התווך של האסופה שלא מוותרת על התחביב האמיתי שלה תמורת שום הון שבעולם. ובצדק!

מאהבת שחורה

זהר ואגנר והמסריחים: לזוהר ואגנר יש את כל מה שהיה לערן צור בימיו החצופים-בוטים והמוצלחים שלו ולעיתים מעט יותר; יש לה יותר תעוזה מכרמלה יותר ואגינה מואגנר וללא ספק היא גרוס מציאה. האזנה ראשונה לדיסק גורמת להרמת גבה בלתי רצונית. איפשהו בין הטקסטים הבוטים והלא שגרתיים לקול המעוות והשירה המונוטונית הלכתי לאיבוד. האזנה שנייה ושלישית לדיסק והדברים נראים אחרת. הדברים שמצליחים בהאזנה ראשונית להרתיע במוסיקה ובכתיבה של ואגנר הופכים למעניינים ושונים מהמצוי בשמיעות הבאות.

משלוש יוצא אחד

 

Orks: רוק פסיכדלי בעברית ובאנגלית . שלושת חברי הלהקה הינם נגנים ששיתפו פעולה עם אמנים טובים ומוכרים במוסיקה הישראלית. יחד הם יוצרים מוסיקת רוק אלטרניבי פשוטה אך נעימה; גילי רייכנטל חזר מארה"ב לאחר שהספיק לעבוד עם אמנים ידועים כמו נועם רותם.  עידו "דודו" הרשקוביץ,(בס) ניגן בהרכב הרוק המוכר Caveman לצידו של חברו ללהקה הנוכחית, נדב הושע ובהרכב הרוק-סול-בלוז Two Drops הרכבו נוה פונדיק (נווה והבלוז). בנוסף הספיק לעסוק גם בפרויקט אישי שנקרא על שם הכינוי אותו נושא שנים, Dodo.

 

תתחדשו

החדשות שלכם להיום מורכבות מרבעיה שמנגנת רוק'נ'רול בעברית. בימים אלו לאחר כמות בלתי מבוטלת של חילופי נגנים מצאה לעצמה הלהקה את ההרכב שאיתו הם תרים את הארץ ועומדים בפני סיום הקלטות אלבום הבכורה שלהם שמופק על ידי לא פחות מיובל שפריר (איפה הילד, פורטיסחרוף, ערן צור ועוד). ארבעת הנגנים הם : מיכה הרשליקביץ (שירה, גיטרות) ברק איצקוביץ (גיטרה) צוק (בס,שירה) ויוני ליפשיץ (תופים).

האוטו שלנו נוסע רחוק

הסובארו התחילה בתור תוכנית ברדיו 106 "קול הכנרת" בעמק הירדן. התוכנית "סובארו סטיישן" הייתה פרי תשוקתו של אורי וינקור (סולן ופרקשניסט) לז'אנר הפאנק והאפרו ביט שאותו רצה לפזר לכמה שיותר אוזניים איכותיות בכדי לחלוק יחד עם העולם את הכיף והשחרור שהמוסיקה הזאת מייצגת בשבילו. מהר מאוד זה לא הספיק רק להשמיע את המוסיקה; הרעיון היה להכניס תכנים של מודעות וגדילה פנימית אל תוך קצב שורשי במטרה להרקיד. אל הלהקה הצטרפו בזמנו גיטריסט מחונן (רועי חן) שהוחלף בהמשך בגיטריסט (נמרוד בכר גוץ) והמתופף (אלי ירום). החבורה הופיעה במשך כשנתיים וחצי ברחבי הארץ ובימים אלו סובארו נכנסה סטיישן למוסך. על כל מקרה, לעת עתה כדאי להתענג על מה שכבר קיים ולהמשיך לבדוק מתי מסתיים השיפוץ הכללי שלה. דרך אגב סובארו סטיישן זאת גם המכונית שבא נוהג וינקורמזה 5 שנים. שנת 83 מנוע 1600 צבע זהב מטלי כחדשה מרופא.

איחו .. תרים ת'שאלטר

 

Ijo & Shalter אלקטרו אקוסטי, דאון טמפו וצ'יל אאוט הן אולי התבניות אליהן וודאי תכנס המוסיקה שלהם, אבל ההשפעות המוסיקליות מהן שאבו את ההשראה שלהם נוגעות גם ברוק, ג'אז ,לטינו ועוד. דווקא השיר המושמע ביותר בעמוד הבית הוא בוסרי וקשה מעט לעיכול ולכן כדאי לעבור על כל השירים ואף יותר מפעם אחת בכדי להחליט האם אתם קופצים איתם לתוך המערבל שיצרו או נשארים בחוץ. בכל מקרה, משמועות שהגיעו לאוזני, המוסיקה שלהם מקבלת עוצמות אחרות לגמרי בהופעה. הבאה בתור שלהם תיערך במועדון הברזילי ב 3.11. בסיסט הלהקה, זיו מאן מנגן גם במקביל בלהקת Odradekk שכבר המלצתי עליה בפוסט הראשון ונראה שבימים אלה העבירה הילוך נוסף בדרכה לאלבום בכורה.  

תגובות

  • תודה על הסקירה כל שבוע

    מוצאים הרבה דברים טובים בזכות זה

    נטע, 28-09-2008 05:42

  • תודה נטע

    עכשיו זה כבר היה שווה הכל.

    אודי ניב, 28-09-2008 13:22