מגזין

בכל צבעי הקשת

"רדיוהד" השיקו אתר חדש בו כל אחד יכול להוריד וליצור קטעי מיקס מרצועות המוזיקה שלהם. גל בלטמן בדק את התוצאות

מאת גל בלטמן. 24-09-2008

תגיות: Radiohead

בכל צבעי הקשת

Radiohead השיקו השבוע אתר חדש בו יוצעו במחיר סמלי קטעי מאסטר של רצועות מאלבומם In Rainbows. האלבום היינו האלבום הראשון ללהקה אחרי סיום החוזה שלהם עם חברת ההפצה EMI. ו- In Rainbows היה בין האלבומים המוערכים ביותר אשר יצאו ב-2007 וגם בין הראשונים שהופצו ברשת בשיטת "שלמו כמה שאתם חושבים שזה שווה". ההודעה ניתנה על יד סולן הלהקה ת'ום יורק דרך האתר הרשמי שלהם.

הקטע שמוצע כרגע למכירה הוא Reckoner וזאת לאחר שבאביב שעבר הופצה למיקסוס הרצועה Nude שזכתה לתגובות והשמעות רבות. הקובץ להורדה מכיל שישה קטעים זמינים אשר כוללים את הבאס, השירה, שירת הליווי, גיטרה, פסנתר/כינורות ותופים. הלהקה פתחה את האתר עם שני רימיקסים שהיא עצמה הזמינה. הראשון הוא מיקס קופצני של Diplo בסגנון המוכר שלו בו הוא מכניס לצלילי קולו של ת'ום יורק צפצופים וביטים אה לה Baile Funk. המיקס השני הוא מיקס יחסית רגוע של ג'יימס הולדן המבוסס על התיפוף המקורי ברצועה.

עם התבססות האתר והעברת החומרים בין היוצרים השונים החלו להופיע עוד שמות מוכרים ביניהם Flying Lotus שפרסם מיקס אפלולי/מלנכולי משהו, מיקס בסגנון שנע בין היפהופ מחתרתי לג'אז. המיקס שלו מכיל גם הוא את הרעש הסטטי המופיע באלבומו החדש Los Angeles, רעש שלדעתי נותן הרגשה של וינטאז'. הרצועה שכרגע עומדת בראש דירוג הגולשים היא הרצועה של Sebastian Project, יוצר ספרדי ששמר על ביט המקורי והוסיף לו ניגון גיטרה מיוחד ופסנתר (לא אלו הקיימים כבר ברצועה אלא משהו חדש). היצירה שלו שומרת על ההרגשה של המקור, אך מזיזה אותו מעט אל האלקטרוניקה. יצירה מעניינת נוספת, היא המיקס של יוצרת מברוקלין בשם ג'וליאנה ברוויק שהפכה את שירתו של יורק יחד עם שירתה שלה בעזרת שכפולים למעין מקהלה שמושמעת על רקע מוזיקה מאוד מינימאליות, כמעט א-קפלה, בוייב מיוחד ומרגיע.

זהו רק יום הראשון לפתיחת האתר ודיברתי רק על עשרת המיקסים הראשונים, אבל גם שיטוט קצר בן שעתיים הסב לי אושר לאחר יום עבודה קשה. כל אחד יכול לדרג את המיקסים באתר וכמובן גם להעלות את היצירות שלו. עדכונים על מיקסים מעניינים יתקבלו בברכה ואתם מוזמנים אפילו להשאירם בתור תגובות לכתבה.

תגובות

  • xArWlOEDuZHpFRJEAH

    OD1pHW <a href="http://khetplxclzrr.com/">khetplxclzrr</a>, [url=http://oxddfdkdftyy.com/]oxddfdkdftyy[/url], [link=http://mlejcplgzocu.com/]mlejcplgzocu[/link], http://gpsmpefiskkc.com/

    ccegncgyf, 25-02-2011 05:56