מגזין

מקושר במקומות הנכונים #6

אודי ניב שב ליבשה ממעמקי האוקיינוס הווירטואלי, כדי להגיש לכם את השלל - מגוון של מוסיקה מקומית משובחת

מאת אודי ניב. 19-09-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, טליה פרי, The Strawberry Jam, אפרת דרכי, בילי לוי, Billy And The Firm, הזאבות, The Aprons

מקושר במקומות הנכונים #6

מניבה פירות

טליה פרי: למילה Aprons שתי משמעויות: האחת סינרים והשנייה קדמת הבמה. כך או כך, שימו עליכם סינרים (ורצוי שחורים) ותתגודדו בקדמת הבמה לכבוד טליה פרי וחוה כהן הלו הן The Aprons. שיתוף הפעולה בין השתיים מניב אינדי רוק שקט אפל וקודר. The Aprons הן מסוג הלהקות שמוכיחות לנו שמינימאלי זו ממש לא מילה גסה ואם עושים את זה נכון, זה אפילו מעניין לא פחות. פרי פרצה לתודעה בתחילת העשור הנוכחי עם הרכב האינדי המצוין "אליוט". מאז הספיקה לתופף ולשיר בלהקת האלטרנטיב רוק המאוד אהובה עלי "פיטס", שהצליחה בפסטיבל "חוצמזה", למכור את כל מכסת העותקים שהייתה ברשותם לדיסק הבכורה שלהם (300 עותקים לשם הדיוק). אגב, הם כבר הצהירו שאין בכוונתם להוציא מהדורה נוספת לשני האלבומים הראשונים שלהם ולכן, אני ממליץ לכל מי שעדיין לא רכש את אלבומם השני לעשות זאת לפני שיהיה מאוחר. השלישי שלהם, כבר בתנור.

קן התותיה

 

The Strawberry Jam: טריו בנות רצחני שאחראי על אחת ההופעות הכי מופרעות ומגניבות בעיר. "מגניבות" אתם שואלים את עצמם? אז כן! כן! הן כל כך מגניבות, שהן החזירו את המילה מגניב לאופנה. זה מתחיל במראה שלהן וכלה במוסיקה הכאסחנית-סליזית -משובחת שלהן. על הבמה, הן מנגנות, קופצות, שרות, משתגעות ונראות כמו שלישיה שלוקה במחלת עצבים חשוכת מרפא. בימים אלו ממש הן מסתובבות להן בין גרמניה איטליה והולנד ומפיצות את המדליק שלהן. שלישיית בנות שהן הארד-קור במובן הכי חיובי שלך המילה ... וכל מילה מיותרת.

דרכי נועם

אפרת דרכי: מוכרת יותר בתור סולנית להקת ה Brownies, להקת הפופ רוק אלקטרוני המקסימה. לצערי, אני לא בטוח שאתם מכירים את כל הצדדים של האישה המוכשרת והעסוקה הזו. אז הנה כמה: כאשר דרכי יוצרת לבדה הכיוונים המוסיקליים שלה נפרשים על פני מנעד רחב; יש לה עמוד בו ניתן להיחשף ליצירותיה האישיות והשקטות יותר. זהו למעשה הפרויקט היחיד בו היא שרה בשפה העברית. פרויקט ייחודי ומיוחד נוסף שלה נקרא "אפרת דרקי ומוסיקאים", בו היא משתפת פעולה עם אמנים מכל העולם שהכירה דרך המייספייס. הפרויקט כולו נעשה כמובן בשפה האנגלית. ואחרון חביב שנקרא M20 ובו היא משתפת פעולה עם שחר נאור.

רוק-א-בילי

 

בילי לוי: לוי היא מסוג הנשים שהייתם מתים שתהייה לידכם בבוקר כשאתם קמים וממש לא רק בגלל המראה הסקס-אפילי שלה; לוי היא כישרון מהלך על שתי רגליים ארוכות וחטובות וידועה הן כסולנית להקת The Homesick והן כאמנית וידאו (בין היתר גם של Firewater וה- Balkan Beat Box). לוי הוציאה סינגל ראשון בשנת 2004 שהותיר ציפיות ורמז לאלבום ראשון שלצערי עדיין לא ראה אור. כיום, כשנתיים לאחר פירוקה של להקת The Homesick, לרשותה של לוי שני פרויקטים מוסיקאליים מעניינים; Billy And The Firm (שהופיעו גם כן בפסטיבל "חוצמזה" האחרון)- השיר היחיד שנכון לעכשיו נמצא במייספייס, מכוון למוסיקת רוק אלטרנטיבי ומראה שיש למה לחכות. בפרויקט זה משתפת לוי פעולה עם שלומי "כרובי" (הבילויים) ובן טרבסקי. הפרויקט השני והלא פחות מעניין שלה נקרא Billy and Zawi. הפעם שיתוף הפעולה בינה ובין יניב זאוי, שיחד איתה מגנן על הגיטרות. רוק-פופ אלקטרוני על גבול השוגייז. במשפט אחד: אושיית תרבות שמחייבת עדשת זום למעקב צמוד.

הזאבות נחמה

הזאבות: הזאבות הן חבורת ילדות צעירות ומוכשרות שמנגנות יחד רוק אלטרנטיבי ובועט מזה שנתיים. האמת היא שאין ברשותי מידע עליהן מעבר למה שניתן למצוא בעמוד שלהן, אבל העובדה שבתמונות הן נראות צעירות מאוד, יחד עם הקטע האינסטרומנטלי הראשון שלהן (שנפתח עם מקצב תופים מצוין), נותנת את הסימנים שעלינו לסמן מעל הנערות הללו נקודה אדומה. אמנם השירה בשיר השני שלהן (והאחרון שבעמוד) ילדותית משהו והמילים אינן תמיד מועברות באופן ברור, אבל בכל מקרה, הן הצליחו לשכנע אותי שעבודה נכונה, התמדה, מעט זמן וניסיון יוכלו להניף אותם קדימה...ואם זה יצליח הן יביאו למוסיקה המקומית הרבה נחת ונחמה.

תגובות