מגזין

המכשפים הסגולים

ההופעה של "דיפ פרפל" בהאנגר חיזקה את העובדה שלדינוזאורים הסגולים יש עוד הרבה פצצות עשן סגול על המים

מאת אסף קפלן. 11-09-2008

תגיות: Deep Purple

המכשפים הסגולים

 

כשהתפרסמה הידיעה ש"דיפ פרפל" יגיעו לארץ, היה לי ברור כמו עשן על המים שאני אהיה שם. כשהזמן התקדם לו במהירות לקראת הנחיתה המיוחלת ועל הדרך התווספו עוד שלוש הופעות הייתי ממש מאושר. כשראיתי אותם בלונדון לפני ארבע שנים וקיבלתי את ההופעה הכי טובה שחוויתי עד כה, נותרתי עם המחשבה מתי אוכל לשחזר את החוויה. והנה הם באים, מחזקים את העובדה שמגמת הדינוזאורים לא מדלגת על המזרח התיכון, והאהבה של הקהל לאגדות הרוק שממשיכות להגיע לכאן ובתקווה שימשיכו כך, בהחלט ראויה להערכה.

לכבוד האירוע האנגר התלבש בסגול ובעוד כמה שכבות, או שמא יש לומר יציעים, כולל יציע VIP שבו פינקו את היושבים כיד המלך. על מופע החימום הופקדו "רד בנד", בובות הרוק הצבעוניות שבוודאי מוכרות לכם מהטלוויזיה או משדרות רוטשילד. הספקתי לשמוע רק את סוף ההמנון הכי נטחן בהיסטוריה 'אבטיח בשקל'. תוך כדי שרד אורבך הסולן והבובה הסגולה הכי מגניבה שנתקלתי בה, שוטף את הקהל ב ' F -word', אני קיללתי בליבי על כך שפספסתי את שואו הבובות והתנחמתי בבירה.

 

הפרפלים עלו בכל הכוח והציתו את אש הרוק'נרול עם Fireball ,Into the Fire ו- Strange Kind of Woman. את שלושת השירים האלו הם ניגנו ברצף מוסיקלי שהקפיץ את הקהל ועיני המבוגרים והצעירים התמלאו בברקים חשמליים, חשמל וגוד וייב שעף לבמה ומשם בחזרה לקהל. הדינוזאורים  הסגולים נותנים לקהל את מה שהוא רוצה, מדלגים בין התקופות, מענטזים קצת על הבמה מקפיצים את הקהל ונותנים סולואים משובחים. סטיב מורס על הגיטרה מי שהחליף את ריצ'י בלקמור הפגין יכולות וירטואוזיות מרשימות על הגיטרה הסגולה שלו והעתיק את נשמת הקהל. שגילאן הכריז שהם עומדים לבצע קטע מהאלבום השני של הלהקה ,The Book of Taliesyn (אלבום שבו גילאן הסולן ורוג'ר גרובר הבסיסט לא היו עדיין חלק מהרכב) הופתעתי לטובה ויחד עם הקהל חזרתי לרגע לשנת 68 ושקעתי יחד עם הקהל בחלומות סגלגלים.

אחד מרגעי השיא של ההופעה היה סולו הקלידים של דון איירי; ג'ון לורד, הקלידן האגדי של הסגולים, ידע למי הוא העניק את השרביט. איירי הכה בקלידים אלתר עם הבה נגילה ומלחמת הכוכבים והוכיח לכולם כי הפן הקלאסי שאוחז בלהקה לאורך כל שנותיה, עדיין נשמע רלוונטי מתמיד. למרות שגילאן לא הגיע לאוקטאבות שבהם הוא אחז לפני מספר שנים. האנרגיות, ההשקעה והאהבה למוסיקה ניכרו היטב בכל צליל וצליל והעניקו חוויה אותנטית שמספקת את הסחורה ללא שום זיוף.

סוף ההופעה היה שיא שנמשך, הלהקה שלפה את האסים הכבדים וחיבקה את הקהל עם Space truckin, ביצוע אנרגטי ומוטרף ל- Highway Star, וכמובן ההמנון הכי סגול שיש Smoke on the water a fire in the sky. בעודם משאירים את הקהל בלהבות, הם ירדו  להצטנן ומייד עלו עם Hush. כמעט שעתיים של Eargazem מסתיימות להן עם Black Night. הקהל החם והלא מסופק דורש עוד, לא מקבל ומתנדף לו לאיטו עם שובל העשן הסגול שנשאר באוויר. 

אם גם לכם בא לחוות אורגזמת רוק'נרול סגולה אז טוסו לראות אותם בשבוע הבא בקיסריה

תגובות

 • הופעה חזקה ביותר!!! מעבר לכל ציפייה שהייתה לי

  איך לא תפסנו את המפרטים? .... :)

  מטוס, 12-09-2008 01:26

 • יום אחד נתפוס את המפרטים....

  קפלן, 12-09-2008 01:58

 • תפסתי 2

  גם של סטיב ורוג'ר ... היית אומר הייתי נותן לך אחד

  אמיר, 14-09-2008 10:54