מגזין

צ'ארלי הנוסע בזמן

הלבונטין הפך לפינגווין ושנות האלפים חזרו לאייטיז. ירון זהבי חזר מהופעה של צ'ארלי מגירה.

מאת אסף פרידמן. 07-09-2008

תגיות: צ'ארלי מגירה

צ'ארלי הנוסע בזמן

אלמלא הצטרפה אלי מורן "פותחת הגרונות", מעריצה מושבעת של צ'ארלי מגירה, להופעתו ביום חמישי בלבונטין 7, סביר להניח שלא הייתי נדחס לקדמת הבמה המיוזעת והתזזיתית. יותר סביר היה שהייתי ניצב לי בטווח ביטחון, כזה שהיה מאפשר לי לחוות בצורה קרה ושכלתנית את ההופעה. זה אולי טוב להופעות ג'אז, אבל כשמדובר בהופעה של צ'ארלי מגירה זה פשוט פספוס.

בקדמת הבמה בהופעה של צ'ארלי, נדמה שהזמן חזר עשרים שנה לאחור והמקום הפך מהלבונטין למועדון הפינגווין. צעירים יותר ופחות הלבושים במיטב בגדי האייטיז המתבקשים מגל הרטרו ששטף את העיר, מתנועעים בריקוד אנרגטי ומלא עוויתות שמזכיר את הכוריאוגרפיה של אותן השנים. על הבמה צ'ארלי והמודרן דאנס קלאב: בתופים מיכל "נערת ההפקר" קהן בשמלת נשף זהובה ומבט של מתאגרף, על הבס טל פטאל בלוק של נערת פאנק משנות הארבעים, בגיטרה מיכאל אלקלאי (אני מוכן להישבע שזה בעצם מנשה נוי) ובקדמת הבמה, מר מגירה שממלמל בצרפתית אנגלית ועברית. מהרגע הראשון, הם שוטפים את המגברים ברוק פאנק אייטיז חזק וטוב ומתפוצצים עם האנרגיה שניתזת עליהם.

מגירה הוא גיטריסט טוב. אלא שלדבר על היכולות המוזיקליות שלו ושל חברי ההרכב זה ממש מיותר. מגירה בפרט וחברי ההרכב בכלל יוצרים חוויה שהיא מעבר לנגינה. משהו מאוד טוטאלי. הביטוי שלהם הוא לא סך הצלילים שהם מפיקים, אלא החוויה שהם מעבירים באמצעות כל הכלים העומדים לרשותם. זה תיאור קצת פלצני, שמנסה להגיד שהופעה של צ'ארלי מגירה היא חתיכת חוויה. הופעה של צ'ארלי מגירה היא בילוי שמעבר לשמיעת מוזיקה ולויזואליות. עם קצת דמיון זה מסע בזמן ובמקום.

צ'ארלי מגירה הוא נוסע בזמן. עד לא מזמן מחוגי הדולוריאן שלו היו מכוונים על שנות החמישים והשישים של המאה הקודמת. הוא יצר מוזיקת סרף (גלישה) אם אפשר לקרוא לה כך. מעין מלודיות דיסטורשן איטיות ואוירתיות. הוא הוציא מספר אלבומים - "דה אבטומטיק מיסטר זינגר ממבו שיק", "פרגמנטים רוק'נ'רולים" ו- Charlie Megira und Hefker Girl. וההופעה ביום חמישי האחרון הוכיחה כי צ'ארלי לא נשאר במקום ולמרות שמבחינת הזמנים הוא ממוקם כרגע עשרים שנה מאחור, ההופעות שלו חורגות מהזמן והמקום וזה מה שהופך אותן לכאלו טובות.

 צ'ארלי מגירה באתר Last Fm

תגובות

  • צ'ארלי מיי גוד

    אסף מיי גוד

    פותחת הגרונות, 30-10-2008 11:45