מגזין

מקושר במקומות הנכונים #4

אודי ניב ממשיך לצלול למעמקי המיי ספייס ומגיש לכם שלל מקומי שאסור לפספס: הילה וייס, טריקטרין, עודד צוקמן, מיכל לוטן ואיש פיש

מאת אודי ניב. 04-09-2008

תגיות: אודי ניב, מקושר במקומות הנכונים, מיכל לוטן, Ish- Fish, הילה וייס, Trixerin, עודד צוקרמן

מקושר במקומות הנכונים #4

  

נסיכי הנילוס

Ish- Fish: טריו מעולה וחדש יחסית שדואג להשאיר את זירת הרוק האלטרנטיבי המקומית מעניינת. עם השפעות ושילובי מוסיקה של להקות כמו Primus ,R.H.C.P ,Sonic youth, קשה להיות משעממים. בימים אלה עובדים חברי הלהקה על האי.פי הראשון שלהם שאמור לצאת בקרוב לחנויות. עד אז ניתן לראות אותם בהופעות ברחבי הארץ, להאזין בעמוד הבית שלהם, למצוא כמה איורים מדליקים מאוד של Ish-fish ולהוריד שיר באתר הלהקה. שני שליש מהלהקה חברים בלהקה חדשה ונחמדה גם כן בשם Hoogla.

הימור בטוח

הילה וייס: ישנם שירים שפשוט יכולים לעשות עור ברווז ולהעמיד את השערות בידיים. כזה הוא בדיוק Let It Break של הילה וייס, יוצרת מקומית צעירה ומוכשרת בדרך לאלבום ראשון . וייס מנגנת ומלמדת גיטרה מגיל צעיר והספיקה גם לנגן עם כישרונות מוכרים כמו שני קדר. וייס יוצרת מוסיקת פולק-רוק כשהיא חמושה בטקסטים אישיים ונוגעים וקול נדיר ומרגש. בעמוד האמן שלה ניתן להאזין לשני הסינגלים הראשונים מתוך האלבום הראשון (שאמור לצאת באוקטובר הקרוב) שהותירו בי ציפייה וסקרנות רבה לבאות. באתר הבית שלה ניתן גם לקרוא טקסטים משירים נוספים שעתידים לצאת באלבום הבכורה, שנשמע עד עתה כמו ההימור הכי בטוח בפולק רוק המקומי.

מס ערך מוסף

 

Trixerin Green הוא פרויקט ששייך לנעמה מס - סטודנטית לפילוסופיה וספרות אנגלית המתגוררת בירושלים. כל השירים באלבום הבכורה ששמו "וויקד" נכתבו והולחנו על ידיה. האלבום הופק על ידי נדב אזולאי והוקלט באולפני "קקטוס" בבאר שבע. אזולאי יוצר גם כן בפני עצמו מנגן באלבום הנוכחי על מספר כלים כגון בוזוקי, גיטרות, אקורדיאון ומחשב. על התופים ניגן שלומי ברטונוב וגיל נמט ניגן קלידים ובס.

"האלבום עדיין לא יצא מפני שעד כה לא נמצאה חברת תקליטים שהתעניינה בו לצערנו הרב מאוד... בימים אלו הלהקה אינה מופיעה בשל חיפושים ארוכים אחרי מתופף (שלומי הלך ללמוד משחק)... אז אם אתם מכירים מישהו או מישהו שמכיר מישהו זה יהיה מאוד נחמד" כותבת לי נעמה. אז מתופפים מוכשרים- קדימה לעבודה! כולי תקווה שהם ימצאו ומהר. מגיע להם.

שני צדדים למטבע

מיכל לוטן החלה את צעדיה הראשונים במוסיקה הישראלית כאשר חזרה מאוסטרליה והקימה יחד עם שלי גורל ומעיין גולדמן את הפרויקט הישראלי הראשון שלה - "מנוע חיפוש". במקביל, רכשה השכלה מוסיקלית ב"רימון" ובמכללת "הד". בשנת 2006 הקליטה לוטן את האלבום Evil Sise שסימן שמשהו לא שיגרתי שמתפתח בארצנו הקטנטונת. האלבום הבליט את שליטתה בשירה ובנגינה כאחד. כיום לוטן משמשת כסולנית של ההרכב "שישה נגנים שמחים" (של יהוא ירון המוכשר והעסוק כל כך) שהוא הרכב מומלץ בפני עצמו לא פחות.

מעודד

עודד צוקרמן:הוא כבר שם ותיק בסצנת האינדי המקומית הן בתחום הרוק והן בתחום המוסיקה האלקטרונית. אך רק לצורך הסרת ספק מליבי שמא מישהו מקוראינו עדיין לא מכיר את אלבום הסולו שלו החלטתי להכניסו. שימו קצת "בורדס אוף קנדה", הוסיפו פתיתי "טנג'רין דרים", בחשו טוב טוב עם הרבה צוקרמן וקיבלתם מוצר למופת. לפני כשלוש שנים הוציא צוקרמן את אלבום הסולו הראשון והמצוין שלו שנקרא Open Season, האלבום אמנם מוגדר תחת הקטגוריה אלקטרוני ורובו אינסטרומנטלי אך אין בו אף לא קטע אחד ללא גיטרות.

צוקרמן לא שכח ולא מוותר על הרוק שאפיין אותו בשנותיו הראשונות כאמן ומכניס אלמנטים של רוק , ניו וויב, פוסט פאנק ועוד מנעד רחב של קצוות אלטרנטיביים נוספים לתוך מערבל הסאונד הדיגיטלי שלו. המוסיקה אינה מהסוג שירקיד את רחבות הריקודים אלא אינטליגנטית יותר ונעימה להאזנה דווקא על הספה בבית. או במשפט אחד: להיות בבית להרגיש בחו"ל.

תגובות