מגזין

בול במידה

כשעתיים לאחר שהתארחו ממש כאן אצלנו בקול הקמפוס עלתה להקת ה"באפלו בוטס" על בימת הלבונטין למופע הבכורה שלה. עכשיו ההמתנה לאלבום הפכה לקשה יותר

מאת אודי ניב. 21-08-2008

תגיות: אודי ניב, Buffalos

בול במידה

סיוון לשד אינה מוכרת בתחום האינדי המקומי. לעומתה, חברה להרכב, עומר הרשמן עבר דרך להקות רבות ומוכרות בסצנה המקומית (ג'ט סם, ליידי מקבת', פאניק אנסמבל). השניים יחדיו הם להקת רוק מגוונת ומעניינת בשם "באפלו בוטס".

להקת ה"באפלו בוטס" קיימת מזו שנה אחת בלבד אבל נראה כי החיבור בין צמד חבריה עמוק הרבה יותר. בעזרת תיווכה של חברה טובה ומוכרת בתחום האינדי יצרה לשד קשר עם היוצר המוכשר הרשמן והגישה לו חבילה של שירים אותה כתבה במטרה שילחין אותם בשבילה. הרשמן נענה בחיוב וכבר אחרי הקלטות השיר הראשון הבינו השניים שהעבודה יחד חייבת להימשך.

הרשמן, כאמור, פעיל כמעט כעשור בסצנת הרוק המקומית ובשנים האחרונות נוטל חלק בלהקות שונות ומגוונות יותר מוסיקלית. נוסף לכך, הרשמן דואג לבקר בארה"ב ולערוך סיבובי הופעות מפעם לפעם על מנת לספוג מתרבות המוסיקה האמריקאית העשירה ולהתעדכן במתרחש במוסיקה בארה"ב בכלל ובניו-יורק בפרט. בכלל, נראה כי הרשמן מרשה לעצמו להוציא בפרויקט הזה את מה שלא הרשה לעצמו בתחילת דרכו, שהייתה עמוסה בסגנון הגראנג' והאלטרנטיבי בעיקר ועד לאלבום הסולו שלו שיצא השנה בו הוא מציג את הצד האקוסטי שלו. לא שזה רע, נהפוכו הוא, אבל התקבל אצלי הרושם שהפרויקט הזה מראה לנו מה יכול הרשמן לעשות עם מה שהוא סופג במהלך עבודתו בארץ ובחו"ל. כל אלה תרמו רבות למבחר ההשפעות הרחב שניתן לשמוע במוסיקה של "באפאלו בוטס". הם אומנם להקת רוק אלטרנטיבי בבסיסה, אבל יש בה טעמים שונים וערבים מקאנטרי דרך קברט, מיווני ועד מערבי. יש בה הרבה מכאן ועוד יותר משם.

דרך העבודה של ה"באפלו בוטס" הייתה פחות אופיינית ללהקה מתחילה; בימינו נהוג כי להקות מתחילות את דרכם על הבמות הרבה לפני שנכנסות לחדר ההקלטות. במקרה של הבוטס הדברים היו הפוכים. האלבום המלא כבר מוקלט ואמור להישלח למיקסים בחו"ל. הוא צפוי לצאת בארץ בלייבל Thor Records (לייבל בו הרשמן שותף) ובמקביל הם מחפשים לייבל בחו"ל.

יאיר יונה פתח את הערב במופע קצרצר מעניין וקולע. הפריטה המצוינת על גיטרת הסלייד והצליל הדרומי שהוא מפיק ממנה פשוט התחילו מצויין את הערב הזה. אבל יונה לא מסיים את חלקו בערב אלא רק מתחיל אותו. בחודשים האחרונים גיבשו ה"באפלו בוטס" הרכב לטובת סיבוב ההופעות. ההרכב היה שותף להקלטות שיר אחד בלבד באלבום שאמור כאמור לצאת לקראת סוף השנה.

ללשד זו הייתה הופעת בכורה במלוא מובן המילה. זוהי הפעם הראשונה שלה על במה מול קהל וניתן היה להרגיש שהיא נרגשת ומעט מאופקת, אבל זה טבעי לגמרי. הכישרון הטבעי שלה משאיר בי את התחושה שכאשר היא תרשה לעצמה לצאת החוצה ההופעה תקבל אנרגיות חיוביות עוד יותר מאלו שה"בוטס" כבר מצליחים לייצר. הם פותחים עם השיר המצוין Stairwell  Lullaby וממשיכים עם 23Building, שני שירים שנמצאים בעמוד הבית שלהם ב"מייספייס". משם ממשיכים ה"בוטס" לנגן לנו מוסיקה מקורית ממיטב השפעותיהם האישיות. לשד תופסת את המגפון והם נותנים לנו דקה של פאנק בשם Adrenalin בה הם נשמעים כמו להקה אחרת לגמרי מזו ששרה רק רבע שעה קדם על אותה במה. גם בשיר שאחריו ממשיכה לשד לקפץ בין המיקרופון שלה למגפון ולהזיז את ראשי הקהל מעלה מטה.

ה"בוטס" המשיכו להכות בנו מהשפעותיהם השונות על הבמה וניגנו גרסת כיסוי לשיר Miss Me של The Dressden Doll, הם מסיימים את ההופעה עם שני הדרנים: הראשון, עוד שיר מצוין בביצוע משכנע Be a Monster בו גם יונה עוזב את הבס ותופס גיטרה. הפריטה השונה של כל אחד מנגני הגיטרה נתנה נפח וסאונד מקסים לשיר. הם מסיימים את המופע עם טעם של עוד בשיר Happy as a Secret.  

יותר מכל נותרה בי התחושה שהמגפיים החדשים פשוט בול במידה. וכך גם ההופעה. עכשיו נותק רק לחכות לאלבום. "באפלו בוטס" יופיעו בחמישי באוקטובר במועדון הברזילי. "באפלו בוטס", מופע בכורה. 20.8.2008, לבונטין.

תגובות

  • תיקון טעות...

    השיר שהבפאלו בוטס מסיימים איתו ואכן משאיר טעם של עוד נקרא : "Happy With A Secret" רק בשביל לתקן את הטעות בסוף הכתבה ;-) אגב, ההופעה הבאה עלינו לטובה ביום חמישי 30.10.08 בלבונטין.

    מוניקה, 27-10-2008 07:18