מגזין

אש ותמרות עשן

הם דוחפים, משתוללים, מעלים את התופים באש, מטפסים על הקירות ורוקדים פוגו עם הקהל. תיעוד של ה-Monotonix בפעולה

מאת עמרי קריקוב. 05-08-2008

תגיות: Monotonix

אש ותמרות עשן

את המונוטוניקס צריך לראות בהופעה. שום דבר בדיסק שלהם, כולל האחרון שיצא בלייבל הנחשב Drag City לא מעיד על הפרפורמנס של השלישייה הכי אתלטית ברוק. זה מתחיל במיקום שלהם. הבמה זרה למונותוניקס והם ממקמים את הכלים שלהם בלב הקהל. כך, שכולם סובבים אותם, הם יוצאים למסע שבו המוזיקה שלהם היא רק בגדר המלצה למה שמנוגן. כל הופעה מתפתחת לאורגיה של ג'אמים, אלתורים על השירים של המונותוניקס אבל בעיקר חוויה פיזית עם הקהל. עמי שלו, סולן הלהקה, מסתובב, קופץ, דוחף, משתולל, מפרק את התופים, מעלה אותם באש, משחק עם המיקרופון וזורק אותו לכל עבר, מטפס על קירות המועדון, נשכב על הרצפה ובעיקר משפריץ אינסוף אנרגיה אל עבר הקהל, שגם הוא חלק בלתי נפרד מההופעה; מי מהם בפוגו עם הלהקה ומי שמעדיף את הרגליים שלו בלי סימנים כחולים שמעדיף לשמור מרחק.

בשנה האחרונה השלישייה לא מפסיקה לעשות טורים אינטנסיביים בניכר ומקפידים על הופעה מדי יום, לפעמים אפילו כמה הופעות ביום אחד. הם מופיעים בפסטיבלים גודלים לצד הופעות בבארים קטנים ובתים פרטיים. גם עתוני המוזיקה הנחשבים ה-Mojo ו-Spin הספיקו לפרגן לשלישייה.

בין טור אחד למשנהו קפצו המונותוניקס לארץ להשקת אלבומם החדש; עמרי קריקוב ודן וינונסקה היו שם כדי לתעד אותם בפעולה וערכו לקט קטעים מההופעה.

לאתר הבית של המונוטוניקסהמונותוניקס ב-Myspace

תגובות