מגזין

בורגנים נמאסתם

גירסה חדשה ( 2.0 ) ל-"מדריך לבורגני בגלקסיית הופעות הרוק"

מאת אסף פרידמן. 31-07-2008

תגיות: בורגנים, Morrissey

בורגנים נמאסתם

זאת לא ביקורת הופעה. זהו מכתב זועם הפונה לכל הבורגנים והמרובעים שהיו אמש בהופעה של מוריסי ובכלל. כשאתה הולך להופעת רוק, ובייחוד כזו שעומדים בה, אתה הולך לקפוץ, לצעוק, להשתולל וליהנות ממושא ההערצה שלך שעל הבמה. אתה מזיע, אתה דוחף, אתה נדחף ולא עושה מזה עניין. אתה מחייך לשותפים ולשותפות שלך שבקהל שחווים איתך את הרגעים הנפלאים האלו. אתה מרגיש חי, צעיר שמח ומרוגש.

מה שאתה לא עושה זה להעביר סדרות חינוך מטופשות על  "למה אתה מסתיר לי?" אני הייתי פה קודם" ו"אתה יכול להפסיק כבר לקפוץ?". אתה בטח לא צועק על אנשים שיפסיקו לעשן, לשתות, ולהשתולל (השתוללות כל כך שמחה, נאיבית ולא אלימה שכל מועדון יכול להתקנא בה). אתה לא מסתכל בבוז ומנסה לחסום בגופך אנשים מלהתקרב אל הבמה רק בכדי לראות קצת יותר מקרוב את מושא הערצתם, אתה לא מתעסק בפתיחה וסגירה של חשבונות עם אנשים שדחפו אותך או הסתירו לך או העיזו להידחק לידך (מי היה מאמין? הופעת רוק של אלפי אנשים ואנשים נדחפים. בפולין זה לא היה קורה) בכלל. מה אתם עושים פה? למה באתם?

האבסורד מגיע לשיאו כאשר על הבמה מופיעים ה"ניו יורק דולס", להקה שחבריה נהגו להופיע בבגדי נשים, שמנגנים מהבטן, בועטים קופצים ומחראים את הכלים שלהם גם ממרום גילם. אנשים שאם לא היום אז לפחות עד לא מזמן לא הפסיקו לעשן, לשתות ולהסניף כל מה שזז. במקביל, מאחוריך נמצאת חבורת מנוונים (ובעיקר מנוונות) שעסוקה בלהרצות לכל מי שחפץ בכך וגם למי שלא, על הדחיפות, הזיעה, העשן והבירה. מטומטמים נמאסתם !

 ומוריסי? שם באמת הפסקתי להתייחס לזמזום הטורדני שעשה ככל שביכולתו בכדי לא ליהנות מהופעה מעולה. אז תכנסו לג'יפים שלכם שמזהמים לנו את החיים ותיסעו קצת צפונה, שלמה ארצי מופיע בקיסריה בקרוב. זה נראה לי פתרון לא רע בכלל.

תגובות

  • hell yeahh

    פרידמן אני לגמרי איתך זעקתך העירה את הגוש שבכבד שלי -אני סוג של ביישנית וחסרת ביטחון ברוב תחומי החיים מצליחה ומתכווננת להתפרקות וכניעה בפני הסאונדים והשואו'Z באשר הם ואז זה מגיע-(צ'צ'צ' ((צקצוקיי לשון)) אוי תפסיקי לקפוץ, בונא' לא לדחוף והמפתיע ואפסורדי מכולם-שלא נותנים לי לעבור) אההההההההה צריך לפתוח מרכז תמיכה לנפגעי קהל לא ממומש שצריך להוציא(או לחילופין להכניס)את הראש מהתחת

    jimmy lee, 02-09-2008 11:08

  • קheel

    השיטה היא לשפוך נוזלים על המק(הל)לקלים

    אלי, 02-09-2008 11:10