מגזין

התפוגגות האופוריה

ניר גורלי מתבאס מהשיר החדש של כריס קורנל וטימבאלאנד וניזכר שלא כל נישואי תערובת נגמרים בקטסטרופה.

מאת ניר גורלי. 28-07-2008

תגיות: Chris Cornell, Timbaland

התפוגגות האופוריה

ב"עונג שבת" האחרון התפרסם לינק מסקרן שחשף לראשונה שיר חדש של כריס קורנל בהפקת מפיק ההיפ הופ המצליח טימבאלאנד. קורנל, שהיה אמור להגיע לארץ ממש לא מזמן, דחה את טור שלו ברגע האחרון כדי להיכנס לאולפן ולהקליט את חומריו החדשים. אולי היה זה פרץ של יצירתיות שנפל עליו והוא לא יכל להתאפק כדי לפרוק אותו. אם כך התוצאה נשמעת בהתאם, כמו קלקול קיבה. אני משער שנוצר חור בלו"ז הצפוף של המפיק וקורנל הנקניק פשוט רץ לסתום אותו. אבל עזבו, אני סתם ממורמר מכמה שהשיר החדש מבאס. כשניסיתי לחשוב למה בעצם הוא כל כך גרוע, נזכרתי בצמד אחר שעשה קרוסאובר דומה ומוצלח- דיימון אלברן ודיינג'רמאוס באלבום השני של הגורילאז, demon days. ההשוואה, מיותר לציין, לא מחמיאה ומדגישה עד כמה נתוני הפתיחה של הצמד לא נותנו לו סיכוי להצליח מלכתחילה.

אלברן וקורנל הם שני כוכבי רוק מצליחים משנות התשעים שמצאו את עצמם בתחילת העשור הנוכחי מול דור חדש וקהל צעיר שדורש סיפוקים חדשים ומהירים. בעוד אלברן חיפש את דרכו המוזיקלית, ירד אל מאחורי הקלעים והתחבא מאחורי להקה מצוירת, קורנל בעשור האחרון מנסה בעיקר למצוא חן ולמשוך תשומת לב. זה בלט לעין לכל מי שאהב את soundgarden והסתכל על audioslave בעין חשדנית. זה היה שקוף עם השיר שתרם לאחרון של ג'יימס בונד (תו תקן לפופולאריות) וביאס ממש עם הקאבר ל"בילי ג'ין" של מייקל ג'קסון באלבום השני המאכזב.

גם טימבאלאנד לא יוצא נקי מההשוואה. לעומת דיינג'רמאוס שהגיע לשת"פ אחרי אלבום מחתרתי מצליח ("הגריי אלבום" שמיקסס בין האלבום הלבן של הביטלס לאלבום השחור של ג'יי זי), טימבאלאנד פוגש את קורנל בתקופה מאוד שבעה בקריירה שלו (וזו בשום דרך לא רמיזה על משקלו), אחרי שביסס עצמו כמפיק ההיפ הופ המצליח בעולם עם הפקות למיסי אליוט, ג'סטין טימברלייק, מדונה ואחרים. בעוד דיינג'ר מאוס פעל בסינרגיה מושלמת עם יצירות הפופ הניסיוניות של אלברן והפיק אלבום שבוסס על היפ הופ אך למעשה היווה ז'אנר בפני עצמו, טימבאלאנד מלווה את קורנל משל היה נלי פורטאדו ממין זכר. פורטאדו הצליחה לחצות מעולם הפופ הלבנבן אל ההומיז מהרחבה השחורה. מאכזב לחשוב על קורנל כאחד שמנסה.

אולי עוד מוקדם לשפוט את התוצאה הסופית, אבל אני בספק אם אתן צ'אנס לאלבום המלא לכשיצא. אז למה אני טורח כל כך להתבאס? כי אני זוכר את euphoria morning, אלבום הבכורה של קורנל. כבר עשר שנים שאני זוכר ומתבאס כל פעם מחדש. אולי הגיע הזמן לשחרר. קורנל בונה לעצמו קריירה שהולכת ומתרחקת מהיצירה ההיא. בעמוד המייספייס שלו הוא מעדיף לשים את "בלאק הול סאן" ואף לא שיר אחד משם. זה אומר הכל. כל שנה שעוברת וכל פרוייקט חדש שהוא עושה, האופוריה ממשיכה להתפוגג וקורנל ההוא, כדברי השיר - כבר long gone.

כאן גיליתי את השיר (גללו למטה וליחצו פליי)

וככה עושים את זה כמו שצריך

תגובות

 • באמת מחריד

  אורי, 29-07-2008 08:45

 • כששמעתי על השת"פ הזה

  ביניהם יחד עם הודעות הדחייה של ההופעה המתוכננת בארץ הקודש, אני זוכר שחשבתי על כך שצפויה תוצאה מזעזעת.. אבל, כריס קורנל היה ונשאר אדיר, את השיר החדש, מייד אשמע, אני בטוח שאתבאס כמעט כמוך.. זה טימבאלנד וקורנל לא יכול להיות שילוב מנצח, נשאר רק לקוות שבהופעה כאן בארץ הוא יהיה כמו בימים הטובים. בקשר לדיינג'רמאוס, אם כבר הזכרת אותו, שווה לציין גם את נארלס בארקלי, דיינג'רמאוס וסי-לו - צמד כל כך משובח, עם מוסיקה שהיא יותר מנעימה לאוזן, מספיק להאזין לאחרון שלהם THE ODD COUPLE כדי להבין שדיינג'רמאוס גאון. סחטיקה של כתבה גורלי :) מחכה לעוד חומרים, שיינברגר

  שיינברגר, 30-07-2008 07:03

 • מה חיפשת באתר הרשמי של ריאן סיקרטס ?

  מסוקרן, 05-08-2008 06:00