מגזין

The Pil Sessions 3

הפיל ממשיך לדוג אלבומים חדשים. הנה כמה הגיגים על היבול האחרון שלו. תורידו, אם אהבתם תקנו.

מאת ליאור רחמני. 21-04-2007

תגיות: Panda Bear, Christian fennesz, clientele

The Pil Sessions 3

god save the clientele דיסק חדש להרכב הכי "כמה נעים לחיות" שפועל כרגע. מעניין איך זה מרגיש להיות קהל בהופעה של clientele. במקום שומרי דלת ענקיים ,יש בכניסה לאולם נערות מרשמלו שמלטפות עם נוצות רכות את הצוואר של כל מי שנכנס, סדרנים מפנים עם מטה פיות את הדרך לכורסאות. יותר מזה, כל מי שמזמין דיסק שלהם בדואר, מקבל אותו ישר לתוך החלום ,השליח צועד עם נעלי בלט בשקט בשקט ושואל אם אכפת לנו שקליינטל ינגו פה קצת. הוא שולף מהקופסא דף עם הוראות הפעלה ושם באותיות מלטפות כתוב, אם צליל אחד יפריע לכם לישון ,הדיסק ישמיד את עצמו ויעלם לכם מהחלום.

 

הדיסק של Panda Bear   מתחיל מעולה , שניים וחצי קטעים מצוינים ,שמבטיחים חגיגה אקספרימנטאלית שמזכירה בעיקר את הביץ בויז עם קצת יותר חספוס. משו במשחקי הסאונד שלהם נותן הרגשה שכל חברי ההרכב מנגנים במעלית ואת המיקרופונים הורידו לעומק הפיר, ככה שהכול נשמע מהפנט. בחצי השני של טרק שלוש המעלית צונחת לקרקעית ולמשך שש דקות אין סימן חיים, רק התרסקויות של לבנים ,פיצוצים וחריקות ברזל טורדניות. בארבע מסתבר שיש ניצולים ,אבל הנזק היה בלתי הפיך ,על זה תעיד הגורה בת כלבה שלי שרצה בבהלה למרפסת והשתינה  על הנענע, למרות שאמרתי לפחות שלוש פעמים "פיפי לא" "פיפי לא" , את שש ושבע כבר לא שמענו.

 

מהסרט shortbus   למדתי שהשריטה הניו יורקית קשה בהרבה מזו של תל אביב ואם הם המודל שלנו צפוי לנו עתיד רצוף בטיפולים פסיכיאטרים לא מועילים. לאורך הסרט מתנגן קטע של  animal collective     בלופ, סיבה מספיק טובה לרוץ לסולסיק בהפסקת שירותים הראשונה. יש בו שלושה קטעים של scott matthew   מוסיקאי מברוקלין שנראה יותר מוזר מבוני פרינס בילי, קטע כייפי של azure ray   , זורם של the hidden cameras   ומתלטף של yo la tengo ועוד כמה יציאות שוות . אם מי שערך את המוסיקה בסרט היה גם עושה אותו היה יכול להיות יותר נח ,אחרי הכול זה לא כזה להיט לראות גבר מוצץ לעצמו.

 

 

גם Christian fennesz הוציא אלבום חדש , הפעם ביחד עם ריוצ'י סקמוטו. שהקטע המעניין האחרון שבא מכיוונו היה בשנות השמונים עם דיויד סילויאן סולן japan (הרכב מוערך שהחדיר לפינגווין כמה קטעים קודרים). פנש לעומת זאת הספיק לטפטף כמה אלבומים, שבלי לשים לב נכנסו אליי לתיקיות ונמחקו יום אחרי. ביחד הם נשמעים כמו טקס אשכבה לשואב אבק. בין אם נרצה ובין אם לא, נצטרך לראות את פנש בקרוב כבן זוגו של מייק פטון בסיבוב ההופעות המשותף שלהם בארץ ,יותר מאכזב מאיך שהדיסק נשמע לא יכול להיות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

את הסוכרייה של השבוע שמרתי לסוף,  ,air formation, שוגייז משובח ושילוב מדויק בין מתיקות וחספוס, ערימה של גיטרות דוחפות בכיוון אחד ושירה מענגת עם מבטא בריטי , מי צריך יותר.  באתר הרשמי הם מפרסמים בגאווה שבתוך 19 ימים הם הופיעו חמש פעמים והתארחו פעם אחת ברדיו. החיים בברייטון לא קלים בדיוק כמו פה. המזל של כולנו שהמציאו את האינטרנט ובכמה לחיצת כפתור אפשר להיחשף להרכבים מכל חור על פני הכדור שלנו. אם בכל זאת תרצו לפשפש בעטיפת הדיסק תוך כדי האזנה אז הבשורה הבאה תרגש אתכם מאוד, מומחה להשקיית מטעי תמרים מסודן כבר הביע נכונות להשתלט על שוק היבוא המקומי. מספרים שהוא כבר עובד בקדחתנות להשגת אשרות מתאימות וככל הנראה גם air formation יהיה ברשימת האלבומים שצפויים להגיע במשלוח הקרוב. גם שיטת השיווק תהיה שונה וכל הרוכש קילוגרם תמרים יזכה בדיסק תחת הסלוגן המבטיח "תמר עם כל דבר"

רשימת אלבומים

clientele - god save the clientele

panda bear - person pitch

v.a - shortbus ost

christian fennesz & ryuichi sakamoto - cendre

air formation - daylight storms

תגובות