מגזין

המוסיקה של קותי שולטת בנו

קותימאן והאורקסטרה הופיעו בקומפורט ויצרו אווירת כישוף קרנבלית שהקסימה את קרן פרלה והקהל

מאת קרן פרלה. 29-06-2008

תגיות: Kutiman

המוסיקה של קותי שולטת בנו

חוזרת הביתה ומנסה לכתוב, קשה, קשה לתרגם תחושות למילים. עוברת לתנוחה מאוזנת לצד נורה קטנה סטייל יומני היקר רק על ההארד קור עם לוח קשיח, נייר קרטון ושאריות בקבוק וויסקי ישן שמזמן רצה שיגמרו אותו. מנסה להריץ אחורנית את מה שהיה היום.

אני וצמד חמד (תרתי משמע, הן קוראות אחת לשנייה חמד!)ברחוב אברבאנל. חמד 1 רוצה להצטרף למציירי הגראפיטי על הקיר הסמוך לקומפורט, אך למרבה האכזבה מסתבר שהם קצת רכושניים מדיי לקיר וליצירת האומנות שלהם, והיא מוותרת על הרעיון. עומדות ליד הבר ושותות בחלל יחסית ריק, בין המקדימות מסתבר. קורעות את הרחבה הרבה לפני שהיא מלאה וממשיכות לשתות. צלילים נעימים וחמימים של מטעמי סוליקו מלווים את התנועות שלנו ואכן אין חימום טוב מזה ואז הם עולים.

קותי בנונשלנטיות מאחורי הקלידים, קרולינה בשמלה ארוכה ושרשרת צדפות, שליש פאנקנשטיין מאחורי הבס, סקסופון ולצד קרולינה על המיקרופון תחת מעטה כובע המסתיר רעמה ומשקפי שמש של סופרסטאר - זהו אלרן דקל. מנצור לאיזבו על התופים, נציגות לבום פאם על הגיטרה ודודוש לדג נחש על הקלידים. הקהל מתאגד באווירה שכבר מוכנה לקבל את האורקסטרה והשיר הפותח נשמע כג'מג'ום בלתי פוסק. הצלילים חודרים, והבס ובאווירה אפלולית משהו אנחנו נכנסים לקסמי התקליט הזה.

תופי מרים נזרקים באוויר בהמשך על ידי קותי וקרולינה ומתחיל לו קרנבל גרובי שלא מהעולם הזה. את 'Losing It'  מקדיש קותי למפסידת היורו, מי שהיא לא תהיה. אני מנסה לשכנע את חמד 1 שיכול להיות שאוחנה מקדיש לה את השיר 'I Just Want To Make Love To You' שמכניס את כולנו לאווירה קסומה ואותה לשלל פנטזיות. ב-' 'Once Your Near Me המעולה, אני לא יכולה להתאפק ולהצטרף בשיר הקבוע שאני תמיד מלבישה עליו ולצלילי הביטים האחרונים אני צועקת לעצמי (ובטח רק אני שומעת)- "the loveboat...".

'Take A Minute' מכניס אותי לרגיעה קטטונית. אני כבר לא שמה לב להוא מאחוריי שבועט בי בטעות מדיי פעם בגלל תנועותיו הכושלות, לקצב תופי המרים שמסביבי, לענן העשן האופף את המקום ובכלל לכל מה שנעשה מסביב. זה רק אני והבמה. מנצור חזק בריכוז ובקצב, קותי כבר בתוך זה עם תנועות הראש, חייכן ויחף, עוזי פיינרמן  ם זוג המשקפיים הענקי מנגן חד ומעולה. ההרמוניה והאינטראקציה בין כולם מושלמת וקרולינה נשמעת כמו כלי בעצמה ואין ספק שאם היא הייתה כלי , הייתה לה יותר מתיבת תהודה אחת. כמעט בלתי אפשרי שהיא מתרחקת ומתרחקת מהמיקרופון ועדיין שומעים אותה כל כך חזק וברור במה שניכר כאפס מאמץ מצידה, מדהים. הבקבוקים רצים בין קותי לדקל, וזה האחרון צועק לחיים לעבר הקהל עם הצ'ייסר ביד.

ההופעה כבר בשיאה כאשר צלילי השיר 'Music Is Ruling My World' מתנגנים. הקהל באקסטזה, צועק, מגיב, רוקד ושר והכול הופך למסיבה אחת גדולה. חמד 2 שקרועה על קרולינה מבסוטה עליה ולצידנו בחור שפשוט הופך את חוויית הריקוד לצלילי ההופעה להרבה יותר כיפית. אני וכל מי שבסביבה נכנסים לזה ולא יכולים להפסיק לזוז ולהשתגע, ולא שוכחים לעצור להרים את הידיים ולצעוק - "Music's ruling my world giving me power and wisdom making me love myself". ואז מגיע השיא מבחינתי לפחות, בשיר הסוגר 'No Groove Where I Come From' שנכתב על זיכרון יעקב, בה גדל קותי. חמד 2 מסבה את תשומת ליבי לקהל שמסביב, אני יוצאת לרגע מהבועה שלי ומסתכלת על כולם רוקדים, נהנים, חלק נראים מעט עייפים מכדי לזוז, אך מרוכזים למדיי במתרחש על הבמה, בין אם במה שהעיניים שלהם מעבירות ובין אם דרך התנועות שלהם. אנחנו חוזרות לשלנו והאווירה בהחלט מטורפת, הצלילים מרימים את כולנו גבוה, כולם רוקדים, אחד בתוך השני, על השני, אין כבר את התחושה הזאת, רק את השמחה והאושר שהמוסיקה משרה. האורקסטרה יורדת מהבמה לקולות תשואות רמות מכיוון הקהל החם ואווירת הקרנבל ממשיכה עוד קצת לתוך הלילה עם סוליקו שסוגרים את הערב.      

 

אין ספק שלכמה שעות היה ניכר שהמוסיקה שולטת לא רק בעולם שלנו, אלא בכל העולם. קותי וחבריו הביאו את כולנו לאנרגיות וגבהים שמוכיחים שהפ'אנק חי וקיים במדינת ישראל והוא גם בועט מתמיד.

צילום:nivshon, Shelly.p.

לעמוד ה-Myspace של קותימן.

תגובות

 • היה מעולה!

  קרן היה פשוט כיף! והכתבה שלך ממחישה את ההרגשה שלי למילים...

  חן , 30-06-2008 04:02

 • קרן את מאוד מוכשרת וכותבת משגע

  אבל באמת שקותימן כבר מקבל עודף חשיפה באתר וברדיו

  אלמוני, 30-06-2008 04:28

 • R.E.S.P.E.C.T

  כתיבה הומוריסטית ,שנונה, זורמת ובקיצור- מעולה אומנם לא צלחתי להגיע אך הצלילים והתחושות עשו דרכן אליי דרך הכתבה יישר כח

  אהרל'ה (חבר של שי באבא), 30-06-2008 04:34

 • יש עוד הופעה בקרוב?

  ממש עושה חשק ללכת להופעה כתבה מעולה מרגישים שהכתבת מרגישה את המוזיקה ולא מתפלצנת על המוזיקה סחטיין

  אורן, 30-06-2008 05:16

 • אחלה כתבה...

  כיף "לקרוא אותך" קרן :)

  שי, 30-06-2008 21:19

 • אחלה של ביקורת

  ההופעה הייתה פשוט מפציצה. קרן, את מלכה. :)

  חולוני, 30-06-2008 23:37

 • שלומי אלון

  באמת יופי של כתבה, ותסלחי לי על הקטנוניות, אבל זה קצת ביזיון שאת לא יודעת שנגן הסקסופון הוא שלומי אלון מהדג נחש. יישר כח.

  ארז, 01-07-2008 03:34

 • תודה רבה ותגובות לכולם

  חן שי וחולוני- תודה, אין עליכם!:) אלמוני- תודה!! ואני חושבת שעניין המינון קשור לפרספקטיבה אישית וטעם. אהרל'ה- תודה רבה! גם חבר של באבא זה ריספקט:) אורן- תודה רבה ואני חושבת שאני יודעת מי אתה;) ארז- אלון הוא לא היחידי שלא ציינתי את שמו, חלק מזרימת הכתיבה שלי באותו משפט הייתה להציג את האנשים לפי הפרויקטים האחרים שלהם והוא הרי גם חלק מפ'אנקנשטיין לא רק מהדג נחש. לא ציינתי את שמותיהם של כולם והפרויקטים שכל אחד חבר בהם מאחר ואז הכתבה כבר הייתה הופכת לאינפורמטיבית ומשעממת, לכן זרמתי בכתיבה עם התחושות , אין הדבר מעיד שאני פחות מעריכה או יודעת על החברים האחרים שהיו באורקסטרה- זוהי כבר פרשנות שלך. טייק איט איזי מאן:)

  קרן, 01-07-2008 05:06

 • מה אתה מגיבה למגיבים? לא לימדו אתכם שזה לא מקצועי?

  'זרימת כתיבה' בתחת

  יא אללה, 04-07-2008 03:12